CD: Madonna obhájila trůn. Na MDNA střílí jeden hit za druhým

Nekorunovaná královna popu vydala nové album s názvem MDNA. Jméno alba je prý především originální zkratkou zpěvaččina jména. Sama Madonna dodává, že ho lze také chápat jako „Madonnino DNA“ nebo drogu MDNA. Vypadá to, že Madonna opět potvrdila, že s ní mladší kolegyně musí počítat.

Madonna MDNA Madonna MDNA Zdroj: přebal CD

V pořadí dvanácté album Madonny vyšlo určitě lépe než předchozí Hard Candy z roku 2008. Zpěvačka na nové desce spolupracovala s evropskými producenty taneční elektronické hudby, což přineslo své plody. Deska je vyvážená, a zároveň zvukově pestrá.

Ostatně zvukovou pestrost dokazuje hned druhý singl na desce, Gang Bang, který je ukázkou toho, že Madonna opravdu zvládne jakýkoli žánr a techno není výjimkou. Styly se to na desce jen hemží, zpěvačka vsadila na módní dubstep a nevynechala ani odlehčený house. Ovšem věrná zůstává diskotékovým rytmům.

Mládeži nepřístupný klip

Singl Give Me All Your Luvin’, ke kterému zpěvačka přizvala rapperky Nicky Minaj a M.I.A., je tak trochu bezstarostným výkřikem do světa, který nenadchne, ale neurazí. Stoprocentně ale potěší všechny středoškolské roztleskávačky napříč Spojenými státy. Kontroverzi vyvolal videoklip k Girls Gone Wild, který server YouTube dokonce zablokoval nezletilým uživatelům. Písnička samotná profituje hlavně díky zapamatovatelné melodii. 

Melodie Turn Up the Radio se může zdát trochu všední, ale i tak má skladba něco do sebe a dá se zařadit k tomu lepšímu na desce. Ne tak Some Girls, která působí jako „splácanina“ a maličko jako vycpávka, která je na albu jen tak do počtu a nápadně se podobá I´m a Sinner. Nicméně tyhle dva propadáky jsou tím jediným, co album kazí.

Diskotékovým hitem se zcela jistě stane skladba Superstar, která dokazuje, že Madonna z tanečních parketů nezmizí tak lehce. Klasická oddychovka, u které si rádi zatančíte. Fanoušky jistě potěší i balady (Masterpiece a Falling Free), které jsme od Madonny dlouho neslyšeli. Není co dodat, Madonna potvrdila, že je královnou nejen diskoték a rádií, a dokázala, že dobře vyladěný pop Vás může nadchnout.

Madonna, MDNA

Girl Gone Wild, Gang Bang, I´m Addicted, Turn Up The Radio, Give me all your luvin´, Some Girls, Superstar, I´dont give A, I´m a Sinner, Love spent, Falling Free, Masterpiece

50:52

Universal

Březen 2012

Hodnocení: 85 %

 

Napsal(a):

Zanechat komentář