Vytisknout tuto stránku

SuperStar 2013: Křováková létala na ocelovém laně po vzoru Pink Doporučený

Poslední finálové kolo SuperStar 2013 máme již za sebou. Devět letních skladeb prohřálo jinak poměrně chladný květnový večer. Nová éra zná dva nejlepší zpěváky. Jsou jimi Sabina Křováková a Štefan Pčelár. Souboj nepřežil Adam Kukačka.

Finálová trojka Finálová trojka Zdroj: TV Nova

Prvním letním hitem večera byla píseň z muzikálu Pomáda, Summer Nights. Zatímco pánové si své role užívali, Sabinin hlas se absolutně vymykal. Její uječený rockový potenciál tento počin úplně zabil. Sabina nezněla vůbec dobře. Největší energii a nejlepší tóny ze sebe naopak dostával Štefan Pčelár. Adam působil přirozeně, ale nijak dechberoucí výkon to vskutku nebyl. Největší průšvih nastal na konci skladby, kdy se utišila kapela a prim hráli zpěváci. Něco tak falešného diváci již dlouho neslyšeli.

Nezbývalo než doufat, že se jednalo o nejhorší část celého přímého přenosu. Jako první přišel sólově zabojovat Adam Kukačka, který zvolil skladbu Summer of 69 od Bryana Adamse. Nakopávající rocková pecka zněla z Adamových úst výborně. Jeho zastřený hlas vynikal. Jen škoda, že se nejmladší účastník soutěže do zpívaných tónů pořádně neopřel. Bylo by fajn slyšet ho někdy pořádně zařvat.

Zasoutěžte si s námi o vstupenky na Grandfinále SuperStar 2013

Druhá skladba patřila Štefanu Pčelárovi. Skutečnou letní atmosféru navodila píseň Balada Boa od Gustava Limy. Tento hit, který ovládl pláže i tělocvičny zumby, si ale žádá hodně energie, temperamentu a jakési latinskoamerické lehkosti. Štefan skladbu absolutně nezvládl. Měl problémy ji udýchat, kvůli čemuž se dopouštěl i mnohých intonačních chyb. Ještě štěstí, že není třeba příliš hodnotit pohyb, ten se Štefanovi také příliš nedařil.

Jako poslední z trojice vystoupila Sabina Křováková. Její vystoupení bylo vcelku příjemné. Sabina zpívala skladbu Summer Son od kapely Texas. Během zpěvu dokázala vyprávět příběh a nechala své dílo vygradovat. Nic, z čeho by se ale posluchač posadil na své pozadí, se na pódiu neodehrálo.

Ondřej: Já tě mám opravdu hodně rád. Ale já nevím, jestli ti tahle písnička úplně sedla. Slyšel jsem tu od tebe mnohem lepší a emotivnější výkony.

Ewa: Sabi víš, že tě mám hrozně ráda, ale tohle byl tvůj nejslabší výkon v celé soutěži.

Paľo: Jak ti to říct, aby tě to neporazilo... Tato písnička ti vůbec nesedla. Přestaly mě bavit tvoje rozvibrované konce. Rytmické frázování by bylo pro tuto skladbu lepší. A ladění. To bylo šílené.

Druhé kolo skladeb odstartoval kousek s názvem Lazy Song z dílny Bruno Marse. Adam Kukačka se v ní ukázal naprosto parádně. Předvedl skvělý pěvecký výkon, který okouzlil svou lehkostí a uvolněností. Kromě toho Adam skvěle spolupracoval i jako tanečník se čtyřmi opicemi, jež měl za zády. Toto vystoupení zkrátka bavilo.

Štefan Pčelár poté pódium ovládl se skladbou Can't Take My Eyes Off You, kterou v její pomalé verzi naposledy nazpíval James Arthur. Trochu nejistý začátek se jako mávnutím kouzelného proutku proměnil v krásnou píseň. Štefan si s tóny pohrával a užíval si je. S kytarou v ruce mu vystoupení sedlo. Mnohem lepší a klidnější výkon než Balada Boa.

Sabina Křováková se podívala na zoubek skladbě California Gurls od Katy Perry. Opět je ale nutné konstatovat, že jakmile Sabina zpívá cokoli jiného než rock či punk, nestojí to za nic. Její pojetí bylo prapodivné. Jemné falzety se mísily s ukřičenými pasážemi a tóny létaly jako na horské dráze. 

 

 

Poslední sólovou skladbou se pro Adama Kukačku stal hit Joe Cockera Summer in the City. Adam svým dalším výkonem jen potvrdil, že je skutečně dobrým zpěvákem. Písně z jeho úst znějí mile a přirozeně. Není třeba hledat chyby. Posluchač by si měl užívat emoce, energii a odhodlání, jaké Adam do svého zpěvu vkládá. Jeho výkony jsou v porovnání se zbylými soutěžícími suverénně nejlepší.

Somewhere over the Rainbow se stala v současné době velkým hitem. Tato klidná a dechberoucí skladba byla pro Štefana Pčelára poměrně tvrdým oříškem. Štefanův šepot nezněl dobře, byl nejistý a falešný. Avšak jakmile začal zpívat plným hlasem, jako by získal sílu a důvěru sám v sebe.

Oceňuju, že ses pustil do téhle písničky. Je křišťálové průzračná. Ta píseň je nahá žena a když tam je trocha celulitidy, trocha špeku... Všechno je tam prostě vidět. Vadil mi tvůj neklid.Ondřej Soukup

Závěr si zajisté užila Sabina Křováková. Její poslední skladbou se stal počin So What od Pink. Sabina si chtěla své vystoupení pořádně užít, a tak se rozhodla, že nebude na pódiu, ale že se nechá po vzoru Pink zavěsit na ocelové lano nad diváky. Efekt byl skvělý, ale utrpěl zpěv, což by Sabina v této fázi soutěže neměla riskovat. Ve vzduchu se nedokázala o svůj hlas opřít a přišly také intonační chyby.

Po společné hymně finalistů přišel čas pro Richarda Müllera, který zazpíval a capella společně se skupinou Fragile. Následovalo rozhodnutí. Nejméně hlasů od diváků získal Adam Kukačka. Do ringu grandfinále tak vletí Sabina Křováková a Štefan Pčelár, kteří si své boxerské rukavice navléknou již naposledy.

Napsal(a):
Buďte první, kdo napíše komentář!

Nejnovější od Alena Uhlířová