SuperStar 2013: Kukačka se předvedl v obležení dívek

Čtvrté finálové kolo nové éry SuperStar si vzalo na paškál filmové hity. Soutěžící se museli poprat s notoricky známými kousky, a oživit tak příběhy filmových pláten. Jak se tento týden finálové devítce povedl?

Adam Kukačka Adam Kukačka Zdroj: TV Nova

Během týdne se museli soutěžící vypořádat s nejednou překvapivou situací. Sabina Křováková poprvé okusila dotěrnost fanoušků a SuperVila se potýkala s takovým nepořádkem a nekázní finalistů, že v ní zavládla mnohem přísnější pravidla. V dalším přímém přenosu jsme se přesvědčili, jaký vliv tyto události měly na mladé zpěváky a jejich výkony.

Připomeňte si, jak vypadalo třetí finálové kolo

První skladba, která se nesla večerem, byl Thriller Michaela Jacksona. S každým dalším přenosem se potvrzuje, že by se společné písně zpívat neměly. Soutěžícím tato vystoupení z nějakého důvodu vůbec nesednou. Plusové body by však mohli nasbírat alespoň tancem. Sice notoricky známá choreografie, ale zatančená s chutí a elánem.

Jaroslav Smejkal pódium rozněžnil skladbou Your Song z muzikálu Moulin Rouge. Jemný klavírní doprovod nechal vyniknout zastřenému hlasu. Jaro se na pódiu poprvé objevil bez brýlí, upřel svůj zrak do kamery a prožíval každé odzpívané slovo. Velmi něžný a podmanivý začátek s téměř dokonalým zpěvem. 

Paľo: Tahle písnička měla jen jednu chybu - nebyla tvoje. Excelentní vystoupení.

Ondřej: Vypadalo to, jako by sis loknul nějakého čistidla na vany. Máš čím dál tím syrovější a chraplavější hlas. A je to dobře. Bylo to nádherně a emotivně zazpívané. Jen jsi byl strašně statický.

Ewa: Mně tam chyběla gradace. Postrádala jsem tam vývoj.

Druhé vystoupení patřilo Kristíně Debnárové, která zvolila skladbu It Must Have Been Love. Tato píseň zazněla ve filmu Pretty Woman. Kristína byla opět falešná. Její zpěv ničím nepotěší, naopak nudí. Celé její vystoupení působilo chladně a nevyrovnaně. Uječený konec tomu nasadil korunu, kterou si Kristína zatloukla další hřebík do své hudební rakve. 

Své kouzlo opět předvedl Adam Kukačka. Vybral si film Devět a půl týdne a skladbu You Can Leave Your Hat On. Velmi sexy vystoupení se Adamovi povedlo výrazově i pěvecky. Bylo poměrně příjemné se na něj na televizní obrazovce dívat.

Jako čtvrtá soutěžní píseň zazněl kousek z Pulp Fiction Son of a Preacher Man. Tereza Mandzáková se do skladby pustila s vervou. Hlasově jí poměrně sedla, horší byl pohybový projev. Tereza tak nějak podivně poskakovala, jako kdyby šlapala zelí. Naštěstí se hodnotí zpěv. Tereza ukázala skvělý feeling, přitlačila na hlase v těch správných místech, zkrátka si vystoupení užila.

 

 

 

Martin Šafařík zvolil počin Hero z filmu Spiderman. Také on, stejně jako jeho nová láska Tereza Mandzáková, své hlasivky pořádně procvičil a zatlačil na ně. Martinův projev je neskuteně uvěřitelný. Text písně zpíval jako modlitbu, která ho držela při životě. 

Perfect Day zazněla ve snímku Trainspotting. Pro jedno z finálových kol si píseň zvolila Virgínia Buberníková. Jemný začátek byl jako pohlazení pro uši. Avšak když se píseň přehoupla k refrénu, Virgínia zněla falešně. Jejímu hlasu se nepodařilo vyběhnout plynule vzhůru. Zbytek skladby se nesl v jednotvárném duchu a ničím už nepřekvapil.

Zasoutěžte si s námi o vstupenky na přímý přenos 21. 4. 

Veronika Stýblová zazpívala Skyfall z nejnovější bondovky. Podmanivá melodie, pod kterou se podepsala Adele, zněla s Veroničiným hlasem majestátně. Vše bylo skvěle propracované a vygradované. Veronika zpívala jako dračice, která zatnula drápy do své oběti. 

Veroniku na pódiu vystřídal Štefan Pčelár. Vybral si skladbu Kiss from a Rose. Vysoko posazený začátek, nebo pokus o falzet? Nedalo se to příliš poznat. Každopádně se tomuto měl Štefan raději vyhnout. Jemné polohy nezněly dobře. Zato silnější pasáže, ve kterých musel přidat, byly alespoň o stupínek lepší. Píseň žila svým vlastním příběhem, který měl své silnější i slabší momenty.

Ondřej: Jsi masochista, že sis vybral tuhle píseň. Nejdřív jsem měl obavy, co se bude dít, ale vypořádal ses s ní nakonec docela dobře.

Ewa: Máš velkej talent. Vybral sis Seala a byla to síla. Tohle dokáže zazpívat málokdo. Rytmicky bych to posadila víc na zadek, ale v podstatě se mi to líbilo. Potěšil jsi mě.

Paľo: Měl jsi smůlu, že jsi šel zpívat po Veronice, která byla bezchybná. Začátek byla jedna velká chyba. Dávej pozor na dýchání. Nebylo to moc dobré. Po tomto výkonu bych příliš netancoval.

Poslední číslo znělo pod taktovkou Bridget Jonesové a skladby All By Myself, která zazněla z úst Sabiny Křovákové. Ta dokázala, že umí zpívat také jemněji, ale že nezvládne potlačit rockového čerta, který dřímá v jejím těle. Sabina byla uhrančivá, z jejího zpěvu šel mráz po zádech. Vrchol písně byl neuvěřitelný. Sabina vydržela zpívat vysoký tón v jedné lince, jako by se nechumelilo. Její vystoupení lze beze studu posoudit jako jedno z nejlepších celého večera, i když vůbec nebylo bezchybné.

Přání k Paľovým narozeninám, sestřih z bratislavské autogramiády a vystoupení Ewy Farné vystřídalo již tradiční vyhlašování výsledků. Porotci se nevyhnuli vlastnímu hodnocení. Pro Ondřeje byli nejhorší Virgínie Buberníková a Štefan Pčelár. Také od Ewy a Paľa zaznělo jméno Virgínia Buberníková. Naopak pochvalu dostali Martin Šafařík a Veronika Stýblová. Z rozjetého vlaku musela na základě rozhodnutí diváků vystoupit Virgína Buberníková. Příští kolo bude plné skladeb velkých hudebních legend. 

Napsal(a):

Zanechat komentář