SuperStar 2013: Páté finále přežilo jen sedm statečných

Osm nejlepších zpěváků z České a Slovenské republiky se opět utkalo v pomyslném hudebním ringu. Jejich úkolem bylo nazkoušet kousky, které vyšly z dílen těch největších hudebních legend světa. Může mít některý ze soutěžících ambice zařadit se mezi ony velikány.

Tereza Mandzáková a její vystoupení čtvrtého finále Tereza Mandzáková a její vystoupení čtvrtého finále Zdroj: TV Nova

SuperVila pomalu ztrácí své obyvatele. Obsazeno zůstalo již jen osm postelí a jedna dnes večer opět vychladne. Finálová parta musela nechat všechny své trable za dveřmi a pokusit se podat co nejlepší výkon. Jak se jim jejich přání být nejlepšími vydařila?

Připomeňte si, jak vypadalo čtvrté finálové kolo plné filmových hitů

Jako každý týden diváky již zpočátku přenosu otrávily úvodní rádoby originální řeči moderátorů a rekapitulace minulých výkonů. Vše bylo ještě korunováno prazvláštní písní finalistů. Jako první vstoupily na jeviště dívky a zazpívaly skladbu Mamma Mia od Abby. Pocity z jejich výkonu budou patrně rozporuplné. Dívky mohou jen děkovat, že s touto skladbou nesoutěží. V jejich výkonu se mísila lhostejnost s flegmatičností.

První sólový výkon předvedl Adam Kukačka. Lady Karneval od Karla Gotta je bezesporu těžká skladba, která zpěvákům činí potíže především kvůli dýchání. Adam ale tento hit udýchal s přehledem. Do svého vystoupení dal dostatek energie, a dokonce se pokusil rozezpívat publikum. Roztomilé vystoupení, které vejde do dějin nejen díky zpěvu, ale i díky Adamově nechtěně rozepnuté košili.

She Loves You od Beatles zazpívala chlapecká část finalistů. A jestli se dívkám vystoupení příliš nepovedlo, kluci se mohou jít rovnou zahrabat. Jejich hlasy dohromady neznějí vůbec dobře. Navíc byla píseň v trošku rychlejším tempu, což působilo dojmem, jako by kluci pospíchali na právě ujíždějící vlak. A evidentně ho nestihli.

 

 

Tereza Mandzáková si pro páté finále zvolila Angels britského zpěváka Robbieho Williamse. Na první poslech se zdálo, že se svou barvou hlasu Tereza písničku něčím ozvláštní. Její hlas vynikal ale jenom v nižších polohách. Jakmile se měl poprat s vyššími tóny, přecházel do nepříjemné polohy. Refrény zněly, jako by naříkala zraněná laň.

Další výkon patřil jejímu příteli, Martinu Šafaříkovi. Jeho volba padla na kapelu Bon Jovi. Martin vypadal na pódiu jako profesionál a navíc zněl jeho hlas v rockové písni vážně skvěle. Jediná chyba by se dala najít v angličtině, slovům totiž nebylo příliš rozumět.

Ewa: Jedna věc mě trochu mrzí. Během tvého vystupování bych potřebovala vidět něco, co mě překvapí. A tím nemyslm, že by sis měl oblékat maso. Jinak vím, že vždycky zazpíváš dobře.

Paľo: Je velmi nebezpečné být ve stejné poloze a dělat stále stejné chyby. Zazpíval jsi úplně stejně jako v minulých kolech. Všechny akcenty dáváš moc a tón se vytrácí.

Ondřej: Důležité je být výjimečný. Lidí, kteří zpívají dobře, je strašně moc. Teď musí přijít něco, čím se odlišíš. Teď je to konkurz tvého charismatu.

Believe od Cher zkusila přezpívat Kristína Debnárová. Její interpretace však pohřbila veškerou energii, kterou do ní Cher vložila. Přesto bylo Kristínino něžnější podání vcelku ucházející a hodně emotivní. Jakmile ale zkoušela zpívat naplno, její hlas zněl příliš uječeně. Každopádně to byl jeden z nejlepších výkonů, které v rámci soutěže předvedla.

Následoval výkon Jaroslava Smejkala, který zvolil Every Breath You Take od kapely The Police. Osobní antipatie k této písni mi trochu bránily v hodnocení samotného zpěvu. Ale Jaroslavův chraplák zněl opět příjemně. V některých částech tlačil až příliš na pilu, což se k charakteru písně příliš nehodilo. Ale budiž. Ewa Farna po jeho výkonu dokonce poklekla a požádala mladého zpěváka, aby s ní nazpíval v budoucnu duet.

Zasoutěžte si s námi o vstupenky na přímý přenos 28. 4.

Sabina Křováková si opět zvolila těžkou skladbu, a to Show Must Go on, kterou nazpíval Fredie Mercury se svou kapelou Queen. Velmi monumentální skladba z úst křehké Sabiny zněla velmi přesvědčivě. Vystoupení bavilo jako celek. Sabina dokázala refrény gradovat, a když ze sebe vydala pořádné forte, po zádech přejížděl ledový mráz.

Předposlední skladba patřila Veronice Stýblové. Ta zabojovala se skladbou Vyznanie Mariky Gombitové a její vystoupení bylo velkolepé. Bezchybná intonace i timing. Není co dodat.

 

 

Štefan Pčelár vylosoval ze světových hitů Wish You Were Here, kterou stvořili Pink Floyd. Alternativně rockový kousek Štefan zazpíval neobvykle, naléhavě. Jeho hlas se ale místy houpal jako na houpačce a pokusy o falzety zněly poněkud rušivě. Ocenit by bylo vhodné jeho hru na kytaru.

Po hymně celé finálové dvanáctky a mnoha zbytečných větách pódium obsadil Petr Janda, který s kytarou v ruce zazpíval Dej mi víc své lásky. Poté už prostor dostala porota. Koho by poslali domů a koho na vrchol tento týden? Všichni tři porotci se shodli, že nejlepší byla Kristína Debnárová. Paľo svou úvahou došel k nejhoršímu výkonu, kerý podle něj předvedl Jaroslav Smejkal. Ondřej se také odhodlal a jako nejhorší ohodnotil Terezu Mandzákovou. Ewa nejhorší výkon určit nedokázala.

Diváci z vily vystěhovali Jaroslava Smejkala. Jeho odchod rozplakal nejen většinu soutěžících, ale i Zorku a Ewu Farnou. Také Ondřej Soukup jako by polykal slzy. Šokované publikum Jaroslava ocenilo za jeho výkony neutuchajícím potleskem ve stoje. Zbytek soutěžících se příští týden pustí rovnou do dvou skladeb najednou a věnují je svým nejbližším osobám. 

Napsal(a):

Zanechat komentář