Anna K v ostravském Akordu ukázala, zač je toho loket

První akustické turné Anny K je v plném proudu. Turné, které je nabité hity a při kterém se divák opravdu nenudí. Během necelých dvou hodin se vystřídá několik nástrojů a diváci zažívají opravdu nevšední zážitek.

Anna K. Anna K. Zdroj: svetlafest.cz

Ve středu 13. listopadu se v ostravském Domě kultury Akord uskutečnil koncert, který byl pro všechny návštěvníky jistě nevšedním zážitkem. Na svědomí ho měla česká stálice Anna K, která zrovna pendluje po České republice se svým prvním akustickým turné. Zpívá v menších sálech, stejně jako v Ostravě, kde velikost sálu odpovídala zhruba 350 návštěvníkům. Díky tomuto komornímu počtu měl koncert opravdu jedinečnou atmosféru, kterou si evidentně vychutnala plnými doušky i sama zpěvačka.
První návštěvníci začali do sálu přicházet okolo půl sedmé a zaplněn byl během půl hodiny. Již úderem sedmé, kdy byl vyhlášen generální sponzor turné, Agrofert, seděli diváci na svých místech. Něco málo po devatenácté hodině se na pódiu objevili členové kapely, která zpěvačku doprovázela. Jen co se členové kapely usadili, začali hrát. Během prvních tónu se na pódiu objevila i Anna K s písní Stačí, když se díváš. Po odehrání prvního hitu se sálem rozezněl silný potlesk a všem bylo jasné, že se tento večer bude vyvíjet a bude zajímavý. Zpěvačka se přivítala s publikem a prohlásila, že je opět ráda v Ostravě a nedokáže si představit turné bez této zastávky.
Poté následovala skladba Večernice, která byla zaranžována do velmi příjemné formy. Při této písni měl člověk pocit, že je na rande v klubu, kde hraje živá kapela. Stačilo pouze zavřít oči a nechat se unášet skvělou hudbou, která vynikla díky perfektnímu ozvučení sálu. Třetí skladbou večera byl jeden z největších hitů, Nebe. Při něm vynikl zpěvaččin hlas, zejména v dlouhých táhlých tónech. Celou skladbu dokreslily „taneční“ pohyby na židli, které působily velmi roztomile. Na konci písně pak zpěvačka prozradila, že jeden z kytaristů se půl roku učil na určitý typ kytary speciálně pro tuto skladbu. Za to si vysloužil potlesk celého sálu.

 

 


Při skladbě Chvíli nad vodou, která zazněla v pořadí jako pátá, už bylo poznat, že si diváci koncert opravdu užívají a že si někteří prozpěvují. U aranžmá této písně už chyběla v ruce pouze sklenička vína, která by úžasnou atmosféru podtrhla. Po pomalé klidné skladbě následovala rychlejší, Jedeme krajinou, která diváky opět probrala. Po ní následovala Moudřejší než noc, která byla zahraná pomaleji než původní studiová verze. Po jejích posledních tónech někteří diváci dokonce vstali. Celý sál zaplnil nekončící aplaus. Od tohoto okamžiku bylo jasné, že se jedná opravdu o velký večer, který byl předznamenán už tím, že v sále nebylo snad jediné volné místo.
Zazněly písně Divoká, Večírek a Šestý smysl. Při první z nich začala Anna K pobíhat po pódiu, aby do těla vehnala endorfiny a při druhé přišlo v kapele na řadu banjo a sama zpěvačka začala hrát na foukací klávesovou harmoniku. Při Šestém smyslu si zase sedla na kraj pódia, aby měla lepší kontakt s publikem, a poté zůstala na podiu pouze Anna K a pianista. Společně zahráli Mezi kostmi, při které vynikl její sytý hlas. Dokonce při této skladbě vyzvala diváky, aby jí pomohli se zpěvem, se slovy, že v Praze s ní den před tím také zpívali. Ostravské publikum se nenechalo dlouho pobízet a ozval se  zpěv, který zpěvačku asi mírně překvapil. S úsměvem pak oznámila, že si to vymyslela, Prahu téměř neslyšela. Následoval Tamaryšek a Píseň o slzách, kterou už zpíval téměř každý a po které následoval nekončící aplausem. Ke konci koncertu zazněla skladba, Nelítám nízko, při které už  téměř všichni diváci začali zpívat, tleskali a pískali. Anna K. poděkovala publiku a řekla, že je zvědavá, co budou diváci dělat dále. Spustila Volá tě noc, což je přezpívaná verze hitu Because the Night od Patti Smith. V půlce písničky se diváci postavili na nohy a začali tancovat a povzbuzovat zpěvačku. Tato euforie už byla zachována po zbytek koncertu, kdy zazněla Noc na zemi a ještě jednou Nebe, které bylo poslední oficiální písni večera. Po ní zpěvačka převzala květiny a dárky od fanoušků a vyslechla nekončící ovace ve stoje, které si vysloužily dva přídavky. Následoval další nekonečný potlesk.

 

Večer však zdaleka nekončil, diváci si svou spontánností vysloužili autogramiádu a možnost  focení se zpěvačkou u místního baru.

 

Čtěte také: Lucie Bílá si v Ostravě vysloužila potlesk ve stoje 

 

Koncert skončil po dvou hodinách nabitými hity a potlesk definitivně utichl až po rozsvícení světel v sále. Nutno podotknout, že Ostrava dlouho nezažila akustický koncert s atmosférou, jako byla tato. Anně K a její kapele se podařilo přesvědčit diváky o tom, že i akustický koncert může mít koule a bezvadnou atmosféru a že nezáleží na počtu diváků v hledišti a na velikosti sálu.

Napsal(a):

Zanechat komentář