neděle, 29 duben 2012 18:00

Arakain s Luckou rozpálili Kladno na 66,6 stupňů

Napsal(a)
Honza Toužimský Honza Toužimský Foto: Jana Wiesnerová

V sobotu 28. dubna v kladenském domě kultury odehráli Arakain v rámci XXX Best of Tour 2012 tříhodinovou show, při které se za mikrofonem střídal současný zpěvák Honza Toužimský s Lucií Bílou. Jako předkapela vystoupili Absolut Deafers.

Původně poslední zastávka na dlouhé šňůře, Dům Kultury v Kladně, v sobotu odolával těžkému metalovému náporu. V zenitu rozpáleného odpoledne tak mohl náhodný kolemjdoucí spatřit před halou dlouhovlasáče pařící se v džínových bundách a kožených kalhotách, jev v tomto městě zcela nevídaný.

2012 04_28_Absolut_Deafers

Koncert se uskutečnil i přesto, že minulý víkend Lucie Bílá podstoupila operaci. Plán turné tím tedy utrpěl minimálně, koncert v Klatovech se přesunul na pátek 4. května. Ani tím však nekonečná šňůra nekončí, Arakain potvrdili, že s Luckou vystoupí ještě ve Vizovicích na Masters of Rock.

Večer nakopla smečka Absolut Deafers. Klasickou heavy metalovou dvoukytarovku velmi neotřelým způsobem okořenil zpívající basák Honza Jašek, krycím jménem Joker. Plynule přecházel mezi klasickým zpěvem a řvaním, přičemž si při obojím držel velmi precizní intonaci. Na předkapelu velmi zajímavá práce, ale jak frontman sám řekl, fanoušci si přišli na Arakain, proto to po chvilce Deafers zabalili a dali prostor hlavním protagonistům.

Po zhlédnutí reklam partnerů turné na přistavených obrazovkách začal dav vyřvávat oblíbené „co je“. Odpočítávadlo odklepalo pět vteřin a obrazovky fanoušky vrátily do osmdesátých let, kdy bylo možné ve zprávách slyšet první televizní zmínku o kapele.

Sál po čtyřech odklepáních vybuchl. Jestli v Klementinu padaly teplotní rekordy, nebylo to nic v porovnání s kladenským kulturákem. Tady ryska rtuťového teploměru musela ukazovat jasných 66,6 stupňů Celsia. Do světel rozpálených reflektorů se vehnala kapela a začala do toho pekla ještě přilívat olej.

Když do toho zpěvák Honza Toužimský prohlásil, že show bude trvat tři hodiny, málokdo uvěřil, že se kapele podaří udržet si energii až do konce. Věřte nebo ne, podařilo se. Koncert byl rozdělen na tři části, mezi kterými se jak kapela, tak propocení fanoušci šli vyvětrat a zchladit pěnivým mokem. V první části se mikrofonu ujal Honza a představil nám nejstarší počiny v dějinách kapely.

2012 04_28_Lucie_Bila

Po pivní pauze se pokračovalo v průletu historií a na pódium vešla za mohutných ovací Lucie Bílá. Zpočátku si občas nenápadně sáhla na břicho, bylo vidět, že ještě není úplně v pořádku, ale během chvíle na všechno zapomněla a naplno se ponořila do metalové extáze.

Songy prokládala vtipy, hecováním davu a skládáním poklon zbytku kapely. Na závěr této části si pozvala Honzu, aby si spolu střihli dueta. Publikum se cítilo být přítomno na jevišti, komunikace byla z obou stran neuvěřitelná.

Ve třetí části ze za mikrofon vrátil opět Honza a pro změnu si pozval Lucku, opět za šíleného řevu všech zúčastněných. Ta se nechala slyšet, že Arakain miluje a nikdy nebyla na pódiu šťastnější než právě s nimi.

Utrousila i poznámku o tom, že jí k této spolupráci Ondřej Soukup řekl, že s Arakain začala a že s nimi rovněž skončí. Soudě podle reakcí by fanoušci nemohli být šťastnější, kdyby se tak stalo.

Po nejnovějších kusech z alb Restart a Homo Sapiens si publikum vytleskalo další dva přídavky, přičemž se v prvním s Luckou rozloučilo skladbou Dlouhá noc, která už ten večer zněla podruhé. Na závěr večera zaznělo z pódia, že „tuhle akci budeme muset někdy zopakovat“. Když k tomu dojde, budeme se těšit.       

Další články

 • Metronome Prague 2020 oznamuje první zahraniční hvězdu Metronome Prague 2020 oznamuje první zahraniční hvězdu

  Pátý ročník Metronome Prague, největšího pražského festivalu hudby a umění, který bude probíhat 19. a 20. června, může hrdě oznámit jméno první zahraniční kapely. Na pražském Výstavišti zahraje skupina Underworld, která tento týden vydává své desáté studiové album Drift Songs. Show, která bude nové album propagovat, by měla být neopakovatelná a největší, jakou kdy Underworld předvedli.

 • Foto: Kamil Střihavka a Leaders!, Lucerna Music Bar, 18.11.2019 Foto: Kamil Střihavka a Leaders!, Lucerna Music Bar, 18.11.2019

  Pondělní večer patřil v Lucerna Music Baru tradičnímu podzimnímu koncertu Kamila Střihavky a jeho doprovodné kapely Leaders! .

 • Mikulášská s The Tap Tap letos s předstihem Mikulášská s The Tap Tap letos s předstihem

  Tradiční Mikulášská s kapelou The Tap Tap se letos uskuteční již tento týden a na novém místě, než jsem zvyklí.

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };