neděle, 29 duben 2012 18:00

Arakain s Luckou rozpálili Kladno na 66,6 stupňů

Napsal(a)
Honza Toužimský Honza Toužimský Foto: Jana Wiesnerová

V sobotu 28. dubna v kladenském domě kultury odehráli Arakain v rámci XXX Best of Tour 2012 tříhodinovou show, při které se za mikrofonem střídal současný zpěvák Honza Toužimský s Lucií Bílou. Jako předkapela vystoupili Absolut Deafers.

Původně poslední zastávka na dlouhé šňůře, Dům Kultury v Kladně, v sobotu odolával těžkému metalovému náporu. V zenitu rozpáleného odpoledne tak mohl náhodný kolemjdoucí spatřit před halou dlouhovlasáče pařící se v džínových bundách a kožených kalhotách, jev v tomto městě zcela nevídaný.

2012 04_28_Absolut_Deafers

Koncert se uskutečnil i přesto, že minulý víkend Lucie Bílá podstoupila operaci. Plán turné tím tedy utrpěl minimálně, koncert v Klatovech se přesunul na pátek 4. května. Ani tím však nekonečná šňůra nekončí, Arakain potvrdili, že s Luckou vystoupí ještě ve Vizovicích na Masters of Rock.

Večer nakopla smečka Absolut Deafers. Klasickou heavy metalovou dvoukytarovku velmi neotřelým způsobem okořenil zpívající basák Honza Jašek, krycím jménem Joker. Plynule přecházel mezi klasickým zpěvem a řvaním, přičemž si při obojím držel velmi precizní intonaci. Na předkapelu velmi zajímavá práce, ale jak frontman sám řekl, fanoušci si přišli na Arakain, proto to po chvilce Deafers zabalili a dali prostor hlavním protagonistům.

Po zhlédnutí reklam partnerů turné na přistavených obrazovkách začal dav vyřvávat oblíbené „co je“. Odpočítávadlo odklepalo pět vteřin a obrazovky fanoušky vrátily do osmdesátých let, kdy bylo možné ve zprávách slyšet první televizní zmínku o kapele.

Sál po čtyřech odklepáních vybuchl. Jestli v Klementinu padaly teplotní rekordy, nebylo to nic v porovnání s kladenským kulturákem. Tady ryska rtuťového teploměru musela ukazovat jasných 66,6 stupňů Celsia. Do světel rozpálených reflektorů se vehnala kapela a začala do toho pekla ještě přilívat olej.

Když do toho zpěvák Honza Toužimský prohlásil, že show bude trvat tři hodiny, málokdo uvěřil, že se kapele podaří udržet si energii až do konce. Věřte nebo ne, podařilo se. Koncert byl rozdělen na tři části, mezi kterými se jak kapela, tak propocení fanoušci šli vyvětrat a zchladit pěnivým mokem. V první části se mikrofonu ujal Honza a představil nám nejstarší počiny v dějinách kapely.

2012 04_28_Lucie_Bila

Po pivní pauze se pokračovalo v průletu historií a na pódium vešla za mohutných ovací Lucie Bílá. Zpočátku si občas nenápadně sáhla na břicho, bylo vidět, že ještě není úplně v pořádku, ale během chvíle na všechno zapomněla a naplno se ponořila do metalové extáze.

Songy prokládala vtipy, hecováním davu a skládáním poklon zbytku kapely. Na závěr této části si pozvala Honzu, aby si spolu střihli dueta. Publikum se cítilo být přítomno na jevišti, komunikace byla z obou stran neuvěřitelná.

Ve třetí části ze za mikrofon vrátil opět Honza a pro změnu si pozval Lucku, opět za šíleného řevu všech zúčastněných. Ta se nechala slyšet, že Arakain miluje a nikdy nebyla na pódiu šťastnější než právě s nimi.

Utrousila i poznámku o tom, že jí k této spolupráci Ondřej Soukup řekl, že s Arakain začala a že s nimi rovněž skončí. Soudě podle reakcí by fanoušci nemohli být šťastnější, kdyby se tak stalo.

Po nejnovějších kusech z alb Restart a Homo Sapiens si publikum vytleskalo další dva přídavky, přičemž se v prvním s Luckou rozloučilo skladbou Dlouhá noc, která už ten večer zněla podruhé. Na závěr večera zaznělo z pódia, že „tuhle akci budeme muset někdy zopakovat“. Když k tomu dojde, budeme se těšit.       

Další články

 • Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici

  Američtí Korn se po třech letech vrátí do České republiky. 30. května 2020 v pražské Tipsport Areně představí své poslední album The Nothing. Jako předkapela vystoupí francouzská deathmetalová skupina Gojira.

 • Ozzy Osbourne vydá po deseti letech novou desku Ozzy Osbourne vydá po deseti letech novou desku

  Na začátku listopadu se na twitterovém účtu amerického zpěváka a textaře Ozzyho Osbourna objevil status, v němž tento stále aktivní muzikant avizoval nový singl. A druhý den jej skutečně vydal. A to nebylo všechno.

 • Foto: The Young Gods, Palác Akropolis, Praha, 4. 12. 2019 Foto: The Young Gods, Palác Akropolis, Praha, 4. 12. 2019

  Nestárnoucí The Young Gods jeli jako švýcarské hodinky! Podívejte se na náš fotoreport. 

 • Helloween v příštím roce vydají nové album a vrátí se do Prahy Helloween v příštím roce vydají nové album a vrátí se do Prahy

  Protože se návrat ztracených synů Michaela Kiskeho a Kaie Hansena do sestavy Heloween setkal s ohromujícím zájmem a následující turné Pumpkins United (se dvěma zastávkami v České republice) dokázalo po celém světě nalákat stadiony nadšených fanoušků, bylo zjevné, že nemůže následovat nic jiného než další studiovka. Kapela práce na ní potvrdila, ale žádné bližší informace neposkytovala. Až dosud.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };