sobota, 12 listopad 2016 13:57

Exploze na pražské Nové Chmelnici pod taktovkou Kissin‘ Dynamite nabyla neočekávaných rozměrů

Napsal(a)
Kissin' Dynamite předvedli praze strhující show Kissin' Dynamite předvedli praze strhující show Foto: Petr Hájek/musicweb.cz

Po velmi úspěšné show na letošním Masters of Rock ve Vizovicích, se 11. listopadu 2016 němečtí Kissin' Dynamite vrátili na českou půdu se svým turné k nové desce Generation Goodbye. Zahráli v pražském klubu Nová Chmelnice a show to byla opravdu explozivní. Kdo váhal nad účastí a nakonec přišel, rozhodně neprohloupil. Opravdu to stál za to.

Celý večírek odstartovala kapela Maxxwell ze Švýcarska. Během svého setu odehráli jak starší písně, tak i zbrusu nové. Hádám, že pro většinu publika byla tato partička neznámá, ale i přes to si dokázali vybudovat slušný kotel, během posledních songů to skoro vypadalo, jako kdyby oni měli být hlavní hvězdy večera. Ale jak se říká, v tom nejlepším se má přestat. Maxxwell si svůj hrací čas využili naplno a ukázali všechno, co v nich je.


Po krátké přestavbě podia se s prvními tóny novinky Generation Goodbye, z jejich stejnojmenného alba, pomalu ale jistě vynořují Andi Schnitzer, Steffen Haile, Jim Müller a nakonec i Ande a Hannes Braunovi. Jestliže atmosféra u předkapely byla neuvěřitelná, nevím, jak mám pojmenovat to, co nastalo teď. Že by šílenství? To při následujícíh Money, Sex and Power a DNA neutichalo, spíše naopak. Těžko říct, jestli kluci čekali takové přivítání a jejich slova ,,Jste to nejlepší publikum tohoto turné" můžeme brát vážně, nebo se jedná jen o klasickou frázi, patřící na všechny koncerty.


Novinek bylo na programu víc, než dost. Je vidět, že se toho kapela nebojí a své tvorbě věří. Není moc obvyklé, aby kapela přehrála na koncertě téměř celou jejich novou placku. A ještě méně obvyklé je, aby všechny byly přijaty publikem, jako by to byly jejich koncertní stálice již řadu let. Stále se zvětšující kotel pod podiem dával najevo, svou spřízněnost s kapelou a mezi jednotlivými písněmi se málokdy Hannes dostal ke slovu. I když ono možná pro něj lepší, sám se přiznal, že mu z toho došla slova. Ona ta otřepaná věta o nejlepším publiku na světě přece jen asi bude pravdivá.


Malé zpomalení tempa, v té smršti a rychlosti, jako by se zastavil čas (nebo snad začal běžet pozpátku?), nastalo při novince If Clock Were Running Backwards a později, když celé podium zaplnil klavír, na který Hannes za doprovodu Andeho s kytarou, zahrál a zazpíval Only Good Die Young a Out In the Rain. Sakra, to je síla. I nějaké blikající zapalovače a světélka jsem v publiku zahlédla.


Největší ohlas pravděpodobně sklidila povedená (a pravdivá?) novinka Hashtag Your Life. Hannes nemusel ani zpívat, celá Chmelnice znala text zpaměti a doprovázela ho. Kissin' byli opravdu unešení z reakce a odezvy publika. Energie a dobrá nálada lítala všemi směry, stejně tak, jako Jim a Steffen lítali po podiu.


Celý koncert bylo vidět, že si svou show užívají, vyzařoval z nich neskutečný zápal pro hru a hudbu, ale zároveň dávali najevo ten nadhled a lehkost, se kterou to vše dělají.


Prostě a jednoduše, tenhle večer byla bomba. Fanoušci po celou dobu vytvářeli neskutečné podmínky oběma kapelám. Komunikace jednotlivých členů kapel s publikem byla parádní a odezva z kotle byla jedna z nejlepších, jaké jsem mohla vidět. Nestačí jen poděkovat kapelám za super zážitek, velké díky patří hlavně všem přítomným, kteří se velkou měrou podíleli na té bezchybné atmosféře.

 

Playlist: Generation Goodbye; Money, Sex and Power; DNA; Highlight Zone; Running Free; Love Me, Hate Me; If Clock Were Running Backwards; She's Killer; Deadly; She Came She Saw; Somebody to Hate; Operation Supernova; Only Good Die Young; Out In The Rain; Supersonic Killer; Sex Is War; Hashtag Your Life; Steel of Swabia; Ticket to Paradise; Six Feet Under; I Will Be King; Flying Colours

Další články

 • Helloween v příštím roce vydají nové album a vrátí se do Prahy Helloween v příštím roce vydají nové album a vrátí se do Prahy

  Jelikož se návrat ztracených synů Michaela Kiskeho a Kaie Hansena do sestavy Heloween setkal s ohromujícím zájmem a následující turné Pumpkins United (se dvěma zastávkami v České republice) dokázalo po celém světě nalákat natřískané stadiony nadšených fanoušků, bylo zjevné, že nemůže následovat nic jiného než další studiovka. Kapela práce na ní potvrdila, ale žádné bližší informace neposkytovala. Až dosud.

 • Nakupte audio supervýhodně! Black Friday s obřími slevami vrcholí Nakupte audio supervýhodně! Black Friday s obřími slevami vrcholí

  Do Vánoc zbývá méně jak měsíc a vánoční nákupy nabírají na obrátkách. Pokud chcete na dárcích nějakou tu korunu ušetřit, je ideální nakoupit je v rámci akce Black Friday. Podívali jsme se proto do obchodu Mobil Pohotovost a vybrali ty nejzajímavější kousky.

 • Nadupanému lineupu Masters of Rock vévodí Judas Priest Nadupanému lineupu Masters of Rock vévodí Judas Priest

  Asi nejlepší sestavu vystupujících si na příští rok nachystali pořadatelé příštího ročníku vizovického festivalu Masters of Rock. Nejvýraznější akvizicí jsou bezesporu metaloví pionýři Judas Priest, ale tím výčet zajímavých jmen ani zdaleka nekončí.

 • Erar Ešus na desce Hlavně z toho nedělejme muziku klame tělem Erar Ešus na desce Hlavně z toho nedělejme muziku klame tělem

  Rázovitý Moravskoslezský kraj vyprodukoval v minulosti kupu svébytných umělců všemožných směrů i stylů a hudba není výjimkou. Kapela Erar Ešus svůj ostravský původ nezapře, ani kdyby chtěla. Hudební scénou v naší zemi asi nezatřese, přesto by byla chyba nedat jejímu novému albu šanci.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };