Harlej zahrál v Kolíně samé hity

Nekonečné muzikantské kočování přivedlo kapelu Harlej zpět do kolínského Městského kulturního domu. A jelikož i v polabí stihli za takřka čtvrt století existence nasbírat dost fanoušků, o plný dům a skvělou atmosféru bylo předem postaráno.

Akustická série se již stala pevnou součástí každého vystoupení Harleje Akustická série se již stala pevnou součástí každého vystoupení Harleje Zdroj: Zdeněk Hejduk

Od posledního koncertu Harleje v Kolíně uplynulo něco málo přes rok. Od té doby nevydali žádné studiové album, dalo se tedy čekat, že v setlistu se to bude hemžit samými osvědčenými tutovkami. A tento předpoklad se ukázal být správný. Po skončení setu předkapely Loco Loco netrvalo dlouho a sálem se rozezněla známá fanfára, užívaná Harlejem již mnoho let jako intro. Scéně vévodila ohromná obrazovka, což dříve rozhodně nebývalo zvykem. Úvodní animace sice slibovala multimediální show, ale tak horké to zase nebylo - po dobu celého koncertu se sem standardně přenášelo dění na pódiu, snímané několika kamerami.

Energická vyřvávačka Zfetovanej je samozřejmě důsledně prověřená tutovka, která jako otvírák nemůže zklamat. Dobrá nálada je jasně znát jak na scéně, tak pod ní a a vzájemný přenos pozitivní energie probíhá, tak jak má. Parta okolo kytaristy Tondy Rauera se nebere nijak vážně, ale všechny skopičinky jsou postavené na důsledně profesionálním výkonu všech zúčastněných.

 

 

Pokud bych měl vystoupení něco vytknout, asi by to byl nedostatek překvapivých momentů. Setlist je pečlivě poskládaný z osvědčených hitů. Z nich snad jedině letitou Sbírku z alba Zastavte tu vodu jsem naživo dlouho neslyšel. Jinak zde najdeme samé sázky na jistotu, ale protože kapela zrovna nepropaguje žádnou novinku, dá se to pochopit a publikum to bezpochyby ocení.

Dojde i na tradiční akustickou vsuvku, kterou zpěvák Tomáš Hrbáček osvěží přednesem Stánků. Před písní Odcházím nesmí chybět vzpomínka na Vláďu Šafránka, jehož nezaměnitelná osobnost téhle kapele pomohla se v začátcích odlepit od země. Dojde i na obligátní Kolíne Kolíne, kterou tady publikum zpívá snad každé kapele, až už je to trošku klišé.

Přídavek také již tradičně obstará už ustálená dvojice Svařák a Optimistická. Při první z jmenovaných se pódium rozhýbe tančícími nafukovacími panáky. Následně již publikum kapelu vyvolává marně. Harlej v Kolíně opět prokázal, že jeho koncert je vždy sázkou na jistotu.

Velkých věcí je v budoucnosti téhle party hned několik. Na 13. června pozvali do Žlutých lázní v Praze spřátelené kapely, aby s nimi velkolepě zavzpomínali na Vláďu Šafránka. Tonda Rauer se také chystá vydat nové songy projektu Brian, v němž se kdysi právě se Šafránkem poprvé sešli, a jehož oživení před zpěvákovou smrtí chystali. A potom snad již dojde i na novou hudbu od Harleje.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Setlist: Zfetovanej, Kapitán Morgan, Jůlie, Malá nevěrná holka, Na prodej, Vostuda, Královna noci, Zemětřesení, Hodný holky zlý kluky chtěj, Sbírka, Balada o tom, jak si chlapec pod vlivem měkké drogy našel děvče s nízkým IQ, Stává se stává, Možná, Kulisácká, Zrzi zrzi, Než to s náma půjde ke dnu, Z Kuby kiwi, Přirození, Stražní andělé, Pověste ho vejš, Proč pocit mám, Proměna, Odcházím, Harlej Krišna, Svařák, nafukovaci panaci, Optimistická

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Lara Fabian oslaví koncertem v Praze své narozeniny

  Po dvou letech se do naší metropole vrátí Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu, nyní kanadská občanka, měla vždy k českému publiku výjimečně úzký vztah, který potvrdila jak šesti předchozími koncerty v naší zemi, tak pořízením záznamu z předminulého turné právě z pražské koncertní zastávky.Tentokrát k nám Lara Fabian zavítá v rámci "50 World Tour", jež odstartovala 16. září v New York City a kterým, jak název napovídá, oslavuje své 50. narozeniny.

 • Lenny Kravitz vystoupí opět v Praze

  Koncerty Lennyho Kravitze jsou pověstné svou energií a stejně tomu bude i příští rok, kdy se po dvou letech vrátí koncertovat do České republiky. Spojení hudebních stylů, jako je funk rock´n´roll a blues, je možné slyšet i na jeho zatím posledním - jedenáctém - řadovém albu Raise Vibration, které vyšlo již v roce 2018. Lenny rád naslouchá i mladším generacím hudebníků, ale nezapře několik desetiletí zkušeností na hudební svéně. Výsledkem je silný materiál v duchu jeho klasické tvorby.

 • Bruce Dickinson z Iron Maiden přijede do Prahy už v pátek

  Zpěvák britské kapely Iron Maiden, Bruce Dickinson, se znovu chystá do České republiky. Tentokrát ale přijede sólo. V Praze chce totiž představit svou autobiografii What Does This Button Do?. V druhé polovině večera bude Dickinson odpovídat i na dotazy publika.

 • Foto: Nick Schnebelen Band, Bounty Rock Café, Olomouc, 18. 10. 2019

  Špičkový americký kytarista Nick Schnebelen, kterého jsme viděli v r. 2017 jako jednu z hvězd na šumperském Blues Alive se na svém turné zastavil i v Olomouci. Adam Syrovost jeho bluesové kytary i parádní vokální přednes uchvacuje fanoušky bluesového a bluesrockového žánru po celém světě. V březnu 2019 spatřila světlo světa jeho sólová deska Crazy All by Myself, s níž je momentálně na turné. Společně s bubeníkem Adamem Hagermanem a sošným baskytaristou Cliffem Moorem předvedli i v olomouckém Bounty Rock Café parádní koncert, ze kterého přinášíme fotoreport.