Vytisknout tuto stránku
pátek, 12 duben 2019 20:46

Harlej zahrál v Kolíně samé hity

Napsal(a)
Akustická série se již stala pevnou součástí každého vystoupení Harleje Akustická série se již stala pevnou součástí každého vystoupení Harleje Zdroj: Zdeněk Hejduk

Nekonečné muzikantské kočování přivedlo kapelu Harlej zpět do kolínského Městského kulturního domu. A jelikož i v polabí stihli za takřka čtvrt století existence nasbírat dost fanoušků, o plný dům a skvělou atmosféru bylo předem postaráno.

Od posledního koncertu Harleje v Kolíně uplynulo něco málo přes rok. Od té doby nevydali žádné studiové album, dalo se tedy čekat, že v setlistu se to bude hemžit samými osvědčenými tutovkami. A tento předpoklad se ukázal být správný. Po skončení setu předkapely Loco Loco netrvalo dlouho a sálem se rozezněla známá fanfára, užívaná Harlejem již mnoho let jako intro. Scéně vévodila ohromná obrazovka, což dříve rozhodně nebývalo zvykem. Úvodní animace sice slibovala multimediální show, ale tak horké to zase nebylo - po dobu celého koncertu se sem standardně přenášelo dění na pódiu, snímané několika kamerami.

Energická vyřvávačka Zfetovanej je samozřejmě důsledně prověřená tutovka, která jako otvírák nemůže zklamat. Dobrá nálada je jasně znát jak na scéně, tak pod ní a a vzájemný přenos pozitivní energie probíhá, tak jak má. Parta okolo kytaristy Tondy Rauera se nebere nijak vážně, ale všechny skopičinky jsou postavené na důsledně profesionálním výkonu všech zúčastněných.

 

 

Pokud bych měl vystoupení něco vytknout, asi by to byl nedostatek překvapivých momentů. Setlist je pečlivě poskládaný z osvědčených hitů. Z nich snad jedině letitou Sbírku z alba Zastavte tu vodu jsem naživo dlouho neslyšel. Jinak zde najdeme samé sázky na jistotu, ale protože kapela zrovna nepropaguje žádnou novinku, dá se to pochopit a publikum to bezpochyby ocení.

Dojde i na tradiční akustickou vsuvku, kterou zpěvák Tomáš Hrbáček osvěží přednesem Stánků. Před písní Odcházím nesmí chybět vzpomínka na Vláďu Šafránka, jehož nezaměnitelná osobnost téhle kapele pomohla se v začátcích odlepit od země. Dojde i na obligátní Kolíne Kolíne, kterou tady publikum zpívá snad každé kapele, až už je to trošku klišé.

Přídavek také již tradičně obstará už ustálená dvojice Svařák a Optimistická. Při první z jmenovaných se pódium rozhýbe tančícími nafukovacími panáky. Následně již publikum kapelu vyvolává marně. Harlej v Kolíně opět prokázal, že jeho koncert je vždy sázkou na jistotu.

Velkých věcí je v budoucnosti téhle party hned několik. Na 13. června pozvali do Žlutých lázní v Praze spřátelené kapely, aby s nimi velkolepě zavzpomínali na Vláďu Šafránka. Tonda Rauer se také chystá vydat nové songy projektu Brian, v němž se kdysi právě se Šafránkem poprvé sešli, a jehož oživení před zpěvákovou smrtí chystali. A potom snad již dojde i na novou hudbu od Harleje.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Setlist: Zfetovanej, Kapitán Morgan, Jůlie, Malá nevěrná holka, Na prodej, Vostuda, Královna noci, Zemětřesení, Hodný holky zlý kluky chtěj, Sbírka, Balada o tom, jak si chlapec pod vlivem měkké drogy našel děvče s nízkým IQ, Stává se stává, Možná, Kulisácká, Zrzi zrzi, Než to s náma půjde ke dnu, Z Kuby kiwi, Přirození, Stražní andělé, Pověste ho vejš, Proč pocit mám, Proměna, Odcházím, Harlej Krišna, Svařák, nafukovaci panaci, Optimistická

Další články

 • Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici

  Američtí Korn se po třech letech vrátí do České republiky. 30. května 2020 v pražské Tipsport Areně představí své poslední album The Nothing. Jako předkapela vystoupí francouzská deathmetalová skupina Gojira.

 • Ozzy Osbourne vydá po deseti letech novou desku Ozzy Osbourne vydá po deseti letech novou desku

  Na začátku listopadu se na twitterovém účtu amerického zpěváka a textaře Ozzyho Osbourna objevil status, v němž tento stále aktivní muzikant avizoval nový singl. A druhý den jej skutečně vydal. A to nebylo všechno.

 • Foto: The Young Gods, Palác Akropolis, Praha, 4. 12. 2019 Foto: The Young Gods, Palác Akropolis, Praha, 4. 12. 2019

  Nestárnoucí The Young Gods jeli jako švýcarské hodinky! Podívejte se na náš fotoreport. 

 • Helloween v příštím roce vydají nové album a vrátí se do Prahy Helloween v příštím roce vydají nové album a vrátí se do Prahy

  Protože se návrat ztracených synů Michaela Kiskeho a Kaie Hansena do sestavy Heloween setkal s ohromujícím zájmem a následující turné Pumpkins United (se dvěma zastávkami v České republice) dokázalo po celém světě nalákat stadiony nadšených fanoušků, bylo zjevné, že nemůže následovat nic jiného než další studiovka. Kapela práce na ní potvrdila, ale žádné bližší informace neposkytovala. Až dosud.