Japonští Crossfaith přijeli do Prahy rozlévat alkohol

Crossfaith se ve čtvrtek 21.listopadu zastavili během svého evropského turné také v pražském klubu Chapeau Rouge a bylo pořádné horko.

Crossfaith Crossfaith http://something-gold-something-new.com/

Už od oznámení místa konání akce bylo celkem jasné, že koncert bude vcelku drsná záležitost. Crossfaith jsou dost možná největší a nejslavnější japonskou kapelou, co se metalcoru týče. Pánové, kteří letos v Británii předskakovali Bring Me The Horizon na jejich domácí tour, se museli tentokrát vměstnat do klubu Chapeau Rouge, který je zvyklý hostit spíše menší klubové akce a intrerprety. Jako první se na podiu objevil support v podobě českých Sunset Trail. Jejich energický set okořeněný africkým djembe bubnem diváky vcelku kvalitně rozpálili a připravili na japonskou show. Někteří fans se rozpálili až moc, takže frontman Sunset Trail musel z podia uklidňovat jakousi potyčku a ostřejší výměnu názorů v pitu. 

Čtěte také: Nine Inch Nails - Tour 2014

Po cca dvacetiminutovém čekání na přestavbu stage, které odpočítával nasamplovaný robotický hlas, Crossfaith konečně vtrhli na podium s úvodním songem We Are The Future. Show se dál nesla v duchu breakdownů a chytlavých synťákových melodií. Bylo znát, že Japonsko je jiná země a Crossfaith s sebou přivezli trochu jinou show, než na jakou jsme ve zdejších končinách zvyklí.

 


Při party hymně Jägerbomb padla minimálně jedna lahev Jägermeistera, kterou frontman Ken vydatně zaléval první řadu pod podiem a následně zbylý obsah lahve lil do chřtánu ostatním členům kapely. Ostatně party songů mají Crossfaith v setu mnohem víc a nakonec zaznělo celkem deset skladeb, včetně těch z nového alba Apocalyze. Kapela si mohla dovolit svůj set protáhnout, protože toto byla jejich samostatná odbočka od evropské větve Warped Tour a turné s velšskými Skindred, kde vystupovali také jako předkapela. I když se zprvu zdálo, že se fanoušci i kapela do klubu dohromady nevejdou, nakonec proběhla párkrát i "wall of death" a celková atmosféra koncertu byla tedy výborná.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Bruce Dickinson z Iron Maiden přijede do Prahy už v pátek

  Zpěvák britské kapely Iron Maiden, Bruce Dickinson, se znovu chystá do České republiky. Tentokrát ale přijede sólo. V Praze chce totiž představit svou autobiografii What Does This Button Do?. V druhé polovině večera bude Dickinson odpovídat i na dotazy publika.

 • System of a Down po třech letech vystoupí v Praze

  System of a Down sice nové písně neskládají, na svoje fanoušky přesto nezapomínají. V příštím roce se vydají na evropské turné, v rámci kterého zahrají na několika samostatných vystoupení a zavítají na proslulé festivaly.

 • Harlej vydává nový klip a jede na turné s Komunálem

  Skupinu Harlej čekají příští rok oslavy čtvrt století existence. Předtím se chystá do studia, kde se pustí do nahrávání nové řadovky, ze které vypustila první ochutnávku v podobě klipu Nejsem zklamanej. Nejdřív ale vyrazí na společné turné s kapelou Komunál.

 • Vyprodané Roxy vidělo energický koncert Airbourne

  Australská rocková senzace je od vydání svého debutového alba Runnin' Wild v roce 2017 na stálém vzestupu. Na festivalech Airbourne hrají ve stále prestižnějších časech. Do Prahy přijeli představit nové album Boneshaker, které ale vyjde až 25. října.