Jessie Ware v Akropoli: One woman show a zraněná fanynka Doporučený

Bez berličky v podobě kalendáře by jen málokterý Pražan hádal, že ve středu začalo astronomické jaro. Ulice Prahy opět zaplavily kulichy roztodivnějších tvarů a barev na obranu proti vlezlému nepříteli - mrazíkovi. Palác Akropolis ale nezvěstného posla jara našel. Jessie Ware při české premiéře hýřila bezprostředností a vtipem. Vyprodaný sál byl u vytržení.

Jessie v Paláci Akropolis Jessie v Paláci Akropolis Foto: Martin Cochola, musicweb.cz

Jessie Ware - žena, co si jako malá tajně půjčovala od matky nahrávky Franka Sinatry a Arethy Franklinové, zkušenosti sbírala na střední v muzikálech, ale pro sichr zvolila jistější vysokoškolské zaměření v podobě žurnalistiky. Příběh poloviční Židovky, na první pohled banální, příliš nedojme, stejně jako zběžný poslech jejího debutu Devotion.

Při hlubší sondě do filozofie její tvorby se ale rozevírá spektrum vyhraněných názorů a hodnot, které zpěvačku vyčleňují ze středního proudu - undergroundový zvuk s přesnou vizí kombinuje s klasickým písničkářstvím a striktně odmítá být rychlokvaškou. Co je ale na princezně zahraničních hitparád nejkouzelnější, že svému úspěchu pořád ještě nemůže uvěřit.

 

 

Zpěvačka koulela očima takřka po každém odzpívaném singlu a musela si dávat špunty do uší, jak byl napěchovaný sál hlučný. Tanečním kreacím á la Travolta v Horečce sobotní noci místní klima opravdu nepřálo a opozdilci mohli být rádi, že se dovnitř probojovali. Vyprodaná Akropole při premiéře interpreta v Česku je vůbec nevídaným úspěchem a odráží zlepšující se situaci nejen co do návštěvnosti koncertů obecně, ale i míry informovanosti české společnosti o objevech zahraniční hudební scény. Úderem deváté scéna zhasla a docela nenápadně na ni v doprovodu tříčlenné kapely a skladby Devotion vystoupala neuvěřitelně sexy Jessie.

Přestože je to minoritní součást vystoupení, outfit britské zpěvačky nelze nechat bez komentáře. Wareová zvolila rafinovaný převlek v pánském stylu typu oblečená-neoblečená, pod rozepnutým maxi sakem měla totiž jen podprsenku a převážně mužské osazenstvo v průběhu hodinového koncertu provokovala jeho letmým odhrnováním.

02 Jessie Ware Palac Akropolis Praha 21 03 2013Úvodní skladba stejně jako třeba hit 110 % avšak skvělou hlasovou výbavu zpěvačky spíše utopily. V nižších polohách nebyla téměř slyšet. Takových skladeb ale v setlistu umělkyně zaznělo minimum. Přítomní se pak mohli nechat zmrazit excelentními výškami v No To Love nebo coveru písně Diamonds od Rihanny.

Ač to zní možná neuvěřitelně, výbornou atmosféru a propojení s publikem zajistila především zpěvaččina sympatická bezprostřednost a štěbetavost mezi singly. Že není hvězdičkou s manýry, dokázala během vystoupení minimálně dvakrát, kdy jí uprostřed No To Love a Sweet Talk vypadl kabel z mikrofonu. Komické situace doprovodila hlasitým výbuchem smíchu. Netřeba dodávat, že ji celé publikum následně leželo u nohou.

Přes výborné vystoupení, které si dovolím označit za jedno z nejlepších tohoto roku, si ale akce (zdůrazňuji, že nikoliv vinou zpěvačky) vyžádala vážné zranění. Ve druhé polovině večera praskla lucerna pod pravým křídlem balkonu a střepy způsobily krvácející poranění hlavy jedné z fanynek. Dle informací ochranky vyvázla slečna s několika stehy bez těžší újmy. Nyní přichází na řadu otázka: Zajistí provozovatelé žižkovského klubu, aby se podobný případ již nikdy neopakoval? Mnoho návštěvníků nyní jistě zaplaví pochybnosti, zda je navštěvovat akce v Paláci Akropolis bezpečné. 

Napsal(a):

Zanechat komentář