čtvrtek, 24 říjen 2013 16:00

Lucie Bílá si v Ostravě vysloužila potlesk ve stoje

Napsal(a)
Lucie Bílá Lucie Bílá Zdroj: ART INVEST Holding

Led obrazovky, spousta tanečníků, hit za hitem, prvotřídní kapela, obrovský trůn, známí hosté, posezení na měsíci a do půlky zaplněná hala. Takto nějak by se dal popsat koncert Lucie Bílé v Ostravě.

Ve středu 23. října Ostravská ČEZ aréna přivítala královnu českého popu, Lucii Bílou a její Černobílé turné 2013. Jednalo se o výtečnou show, plnou překvapení a emocí. Jedním z prvních překvapení bylo zaplnění haly zhruba z poloviny. Tento fakt zarazil většinu návštěvníků a určitě i samotnou zpěvačku. Nejspíše to bylo zapříčiněno současnou sociální situací v Moravskoslezském kraji. Jako předskokanka byla vybrána mladičká zpěvačka Patricie, která na pódium vystoupila krátce po devatenácté hodině. Ještě během jejího zhruba půlhodinového vystoupení se zdálo, že se hala zaplní díky příchozím návštěvníkům. Patricie, která si na pódiu střihla pár svých skladeb, jako jsou Anděl, Dítě květin či Iris, byla dobrou volbou pro předvystoupení. Její melodické skladby poměrně dobře zabavily již sedící diváky a navíc při porovnání s ní, vynikl o to víc hlas Lucie Bílé.

 


Po skončení koncertu Patricie vyzval neznámý hlas ze zákulisí diváky, kteří seděli na bocích haly, aby si klidně přesedli na volná místa, z kterých lépe uvidí na scénu. Této možnosti většina z nich s radostí využila, jelikož si díky tomuto přesunu více vychutnali koncert i zvuk. Chvíli před osmou večerní hodinou světla v hale zhasla, což způsobilo obrovský aplaus i od poměrně malého publika a na řadu přišla hlavní hvězda. Po krátkém intru plném světelných efektů a hlasu Lucie Bílé, spadla zavěšená opona a za ní se ukázala celá scéna s tanečníky a hlavně samotnou zpěvačkou. Publikum zesílilo na svém potlesku ještě víc, když zazněly první tóny skladby Haňa Zaňa (Jinak to nebude).

V rámci tohoto koncertu zaznělo spoustu velkých hitů, které byly doplněny o propracovanou choreografii a světelné efekty, mezi tyto hity patří třeba Pískovec, Amor magor či Zpíváš mi Requiem. Několik hitů bylo doplněno o speciální show a efekty, jako třeba skladba Haleluja. Při této skladbě přišla pokorná Lucie Bílá na okraj „svého“ mola a vyzvala diváky, aby pozorně sledovali, co se bude dít za ní a nesledovali ji. Poté se světla mířící na zpěvačku zhasla, a začala hrát hudba, při které vynikl excelentní hlas Lucie Bílé. Během slov písně se za doprovodu klavíru za ní začalo na plátně promítat umění Alexe Dowise, který byl speciálním hostem. Ten kreslil zeleným laserem anděly, děti a vše, co doplnilo text skladby. Při tomto vystoupení se několikrát ozval z publika jásot a aplaus, což svědčilo o tom, že spojení pokory, úžasného hlasu a výtvarného umění umí diváky chytit za srdce. Podobné vystoupení se opakovalo při skladbě Jsi můj pán, kdy se znovu předvedl Alex Dowis, který ukázal své umění pískové kresby a vysloužil se opět veliký potlesk.

 


K dalším velkým okamžikům večera patřilo to, když se Lucie Bílá objevila mezi diváky a začala si povídat s hosty. Dokonce políbila i několik přítomných mužů a poté se odebrala zpět na pódium, kde si osedlala veliký zlatý měsíc a vystoupala ke stropu haly, aby zazpívala skladbu Hvězdy jako hvězdy. Poté se odebrala do zákulisí, kde se převlékla a během minuty byla zpátky ve večerních šatech, ve kterých zazpívala velmi procítěně Vyznanie od Mariky Gombitové. Koho zpěvačka do tohoto okamžiku nepřesvědčila o svém hlase a umění, přesvědčila právě touto skladbou. Po dohrání Vyznania si vysloužila dlouhý aplaus a standing ovation všech diváků. Bylo evidentní, že samotnou Lucii to dojalo a potěšilo. Možná i proto následoval menší „proslov“, během kterého oznámila, že teď je na vrcholu a toto turné je teprve začátek a fanoušci se mají na co těšit. Dále prohlásila, že ráda hraje v Česku a na Slovensku, cítí se zde velmi dobře a nepotřebuje se tlačit do zahraničí, kde si připadá jako ryba na suchu.
Poslední skladbou večera bylo Martini Dry. Po posledních tónech skladby si opět poněkolikáté vysloužila Lucie Bílá standing ovation a dlouhý aplaus. Všem bylo jasné, že se bude ještě konat přídavek, jelikož do tohoto okamžiku nezazněl největší hit Láska je láska. Po chvíli se na veliké obrazovce objevil nápis The Pastels a rytmy taneční hudby rozhýbaly a roztleskaly celou halu, dokonce i starší diváky. Vystoupení The Pastels bylo opět na světové úrovni a právem si vysloužili nekončící ovace. Po tomto čísle následovaly dva nové zpěvaččiny taneční songy  Jsem to já a Stop. Úplným závěrem byl právě hit Láska je láska, který byl přearanžovaný z klasické formy do taneční verze, za kterou by se nemusel stydět ani Michal David. Rozjetému publiku to nevadilo, avšak posluchačům, kteří mají rádi originální verzi tohoto hitu, nové zpracování mohlo připadat kýčovité.

 

 

Sledujte rock na Facebooku:
 

 


Sečteno podtrženo, Lucie Bílá si připravila se svým týmem opravdu našlapané turné, které je propracované do každého detailu. Během této show, která se odehrává na poschoďové scéně, mohla ukázat velikost a jedinečnost svého hlasu v klidných baladách, tanečních kusech i v rockových peckách. Rovněž během koncertu ukazuje, že je schopna se sehrát i se skupinou tanečníků a divákům připravit nevšední zážitek i s přizváním speciálních hostů. Samozřejmě se opět ukázalo, že velikost jejího hlasu a procítěnost, umí přivodit husí kůži a vyvolat řadu emocí. Jedinou mouchou tohoto turné, které se dá přirovnat k show světových umělců, jsou sedící diváci, což ubírá na atmosféře zejména při rockově laděných písních.

 

Další články

 • Metronome Prague 2020 oznamuje první zahraniční hvězdu Metronome Prague 2020 oznamuje první zahraniční hvězdu

  Pátý ročník Metronome Prague, největšího pražského festivalu hudby a umění, který bude probíhat 19. a 20. června, může hrdě oznámit jméno první zahraniční kapely. Na pražském Výstavišti zahraje skupina Underworld, která tento týden vydává své desáté studiové album Drift Songs. Show, která bude nové album propagovat, by měla být neopakovatelná a největší, jakou kdy Underworld předvedli.

 • Foto: Kamil Střihavka a Leaders!, Lucerna Music Bar, 18.11.2019 Foto: Kamil Střihavka a Leaders!, Lucerna Music Bar, 18.11.2019

  Pondělní večer patřil v Lucerna Music Baru tradičnímu podzimnímu koncertu Kamila Střihavky a jeho doprovodné kapely Leaders! .

 • Mikulášská s The Tap Tap letos s předstihem Mikulášská s The Tap Tap letos s předstihem

  Tradiční Mikulášská s kapelou The Tap Tap se letos uskuteční již tento týden a na novém místě, než jsem zvyklí.

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };