Metalfest 2012: Prsa se nekonala, zato tekla krev

Příznivci tvrdé hudby pokračují v rozjetých oslavách. Přibývá spálených a podnapilých, vše začíná nabírat obrátky. Z plzeňského Metalfestu přinášíme druhou, sobotní reportáž.

Powerwolf Powerwolf Foto: Eva Makovská, MusicWeb.cz

Již na první kapelu dne, Huntress, se pod pódiem shromáždil velmi početný dav. O zpěvačce se totiž traduje, že během vystoupení odhaluje své krásné vnady. Netřeba dodávat, že tato informace se mezi návštěvníky rozšířila rychlostí blesku a donutila mnohé si přivstat. Na Metalfestu ještě nikdy nebylo v deset hodin v areálu tolik lidí. K všeobecnému zklamání se však "striptýz" nekonal.

Po skupině Nexus Inferis nastoupili domácí mazlíčci Dymytry. Měli před sebou velmi početný dav, který se mohl měřit s headlinery předcházejícího večera. Není divu, jejich extrémní psy-coreová show zaujala nejednoho. Šílené masky a ztřeštěné artistické kousky dotvořily dílo zkázy, kdo nepařil, propadl hrdlem.

Prohlédněte si také fotogalerii ze sobotního dne

Naprostým zklamáním bylo vystoupení formace Grand Magus. Většina fanoušků opustila již před samotnou show oblast před pódiem, ve chvíli, kdy se začlo hrát, odešlo mnoho dalších. Zahuhlaná, nečitelná, bezvýrazná kytara a zpěv s naprosto shodnými charakteristikami. Díru zející v kotli zaplnily až další tvrdé kapely, Septic Flesh a Vader.Behemoth

Na českou legendu, hodnou toho jména, bylo již narváno. Arakain zvolili velmi netradiční thrashový set vybraný převážně ze starých songů. Fanouškům ani v nejmenším nevadilo, že se během koncertu řádně rozpršelo, a dál si vyřvávali své oblíbené "co je". 

Chtěli krev - a krev si vzali

Před dvěma lety tato kapela vystupovala na Metalfestu brzy ráno, tentokráte se již probojovala na začátek hlavního času. Opět se jim podařilo zahanbit všechny včerejší kapely, Megadeth se ani v nejmenším nemohli měřit s německými Powerwolf. Špičkově sehraní, nikdo nechybí, nikdo nepřebývá, hudba je úderná a chytlavá. Mohutný kotel na ně naprosto neuvěřitelně reagoval.

Frontman Attila Dorn prokládal písně říznými vtipy a nekonečně hecoval publikum tak dlouho, dokud nezbyl nikdo s plně funkčními hlasivkami. Každý člen přispíval svým dílem k zběsilé show a dohromady nenechali diváka, aby měl chvilku na vydechnutí. Snad bude příležitost konečně je zahlédnout na nějakém čistě vlastním koncertě. Neméně strhující show předvedli Axxis, taktéž z Německa. Technicky vynikající kapela, která šlapala "vlkům" na paty. Velmi blízko lidem, velmi zajímaví na poslech. 

Závěr večera patřil "těm tvrdým". Brutální nářez předvedli polští Behemoth, přestože nejeli na sto procent. Hudba byla po chvíli oposlouchaná a monotónní.

Headline si vzali na starost Kreator, kteří svou roli vzali zodpovědně a pěkně od podlahy. Zběsilá jízda podbarvená úchvatnými světly a pyšnící se skvělým zvukem. Po otřesném vystoupení na loňském Sonisphere se zdálo, že se jedná o dvě rozdílné kapely. Atmosféra byla neskutečná a amfiteátr narvaný k prasknutí. S úderem jedenácté skončil druhý den a fanoušci se odebrali zpět do občerstvovacích zón, aby si pořádně ztížili nástup do dalšího, posledního dne.

Reportáž z nedělní části Metalfestu naleznete zde

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Harlej vydává nový klip a jede na turné s Komunálem

  Skupinu Harlej čekají příští rok oslavy čtvrt století existence. Předtím se chystá do studia, kde se pustí do nahrávání nové řadovky, ze které vypustila první ochutnávku v podobě klipu Nejsem zklamanej. Nejdřív ale vyrazí na společné turné s kapelou Komunál.

 • Vyprodané Roxy vidělo energický koncert Airbourne

  Australská rocková senzace je od vydání svého debutového alba Runnin' Wild v roce 2017 na stálém vzestupu. Na festivalech Airbourne hrají ve stále prestižnějších časech. Do Prahy přijeli představit nové album Boneshaker, které ale vyjde až 25. října.

 • Foto: Airbourne, Roxy, Praha, 2. 10. 2019

  Prohlédněte si náš fotoreport z vyprodaného koncertu australských Airbourne, který se konal ve středu 2. října v pražském klubu Roxy. Úlohy předskokanů se zhostila americká punk-rocková kapela Supersuckers.

 • Kapela The Unity se vrací do Prahy a Zlína

  Gamma Ray sice přes léto odehráli několik festivalů (včetně Masters of Rock), jinak ale moc aktivitou nehýří. Jejich ústřední mozek Kai Hansen totiž vyslyšel volání fanoušků Helloween a po úspěšném turné se věnuje přípravě nového alba. Ostatní členové sestavy se tak mohou volně věnovat svým zálibám.