čtvrtek, 03 červenec 2014 14:21

Rock for People 2014: Večírek pro nedočkavé nabídl UDG i Hentai Corporation

Napsal(a)
Nultý den královéhradeckého festivalu Rock for People se divákům představil také Michal Hrůza Nultý den královéhradeckého festivalu Rock for People se divákům představil také Michal Hrůza Foto: Tereza Ticháčková, Musicweb.cz

Letošní jubilejní dvacátý ročník festivalu Rock for People začal ve středu 2. července Večírkem pro nedočkavé. Večírek je již tradicí, která má milovníky hudby připravit na hlavní festivalové dny. Tento rok se na něm představily kapely jako Xindl X, Michal Hrůza, UDG, Skyline a další.

Jeden z nejzajímavějších koncertů odehráli bezesporu Hentai Corporation, divoká trash rock n’rollová partička z Prahy. Vystoupení Hentai Corporation se konalo v jednom z potemnělých letištních hangárů, což skvěle dokreslovalo atmosféru jejich hodinového koncertního programu. Frontman kapely Ráďa Škarohlíd vykřikoval své oblíbené hlášky typu „Vy kurvy, stojíte za hovno!“, na pódiu předváděl svou klasickou vulgární show s prvky gymnastiky. Diváci se tak brzy dostali do varu a užívali si skvělou atmosféru. Zazněla i hitovka No more love, kterou v originálním znění nazpívali Hentai Corporation společně s Atari Terror. Namísto Broni Míky z Atari Terror si Ráďá na pódium pozval kamaráda z publika, aby si s ním tento song odzpíval. Diváci byli nadšení.

Kromě hudby návštěvníci festivalu mohli navštívit doprovodný program v podobě filmů, které byly ke zhlédnutí v hangáru Evropa 2 stage/Vestax stage. Před promítáním filmu Fízlové hajzlové, na který se mnoho lidí těšilo, si diváci mohli odskočit k Red bull tour bus stage na kapelu Evelynne, kde si mohli parádně zatančit. Evelynne je určitě skupina, která si zaslouží pozornost.

V osm hodin večer měla na Evropa 2 stage/ Vestax stage začít předpremiéra filmu Fízlové hajzlové od režiséra Quentina Dupieuxe, v němž hraje i kontroverzní umělec Marilyn Manson. Promítání se uskutečnilo opět v jednom z hangárů, kde návštěvníky přivítala betonová podlaha s příslibem laviček, kterých se nakonec díky organizačním problémům nikdo nedočkal. Psychedelický zážitek z filmu umocnila dvě malá promítací plátna a křivý obraz z dataprojektorů. Na druhou stranu ozvučení bylo výborné. V půlce promítání se film zasekl a polovina diváků odešla.

Jedním z vrcholů večera byl koncert kapely UDG. Ústecká formace předvedla strhující rockový tajfun a dovedla diváky k hudebnímu orgasmu. Zazněly největší hity jako Kurtizána a mimo jiné nechyběl přídavek v podobě písně Hvězdář, kterou se skupina s rozvášněným davem rozloučila.

Prohlédněte si také fotogalerii: Rock for People, Hradec Králové, 2.7.2014

Po rozdováděných UDG přišel na řadu Xindl X, který bohužel po energickém výkonu předchozí kapely působil poněkud nudně a utahaně. Koncert byl ozvláštněný doprovodem dechových nástrojů. Diváci však Xindlův pokus o zajímavé vystoupení příliš neocenili a spousta jich odešla ještě před koncem. Hudebník se to ke konci snažil neúspěšně zachránit starými hity jako Anděl, Dysgrafik nebo Láska v housce.

Večírek na rozjezd se celkem povedl. Diváci se mohli pěkně rozehřát před hlavním programem festivalu, který začíná 3. července. První oficiální festivalový den budou ke shlédnutí hvězdy jako Tom Odell, Emmure, Manu Chao La Ventura, Biffy Clyro a další.

Další články

 • Faces on TV představí materiál z připravované desky Faces on TV představí materiál z připravované desky

  Faces On TV zanechali v Praze v roce 2019 veskrze pozitivní dojem. Nejprve energickým vystoupením před vyprodanými Balthazar v Lucerna Music Baru a poté neskutečným koncertem v narvaném Café V lese s celou kapelou. Nyní se vrací se zbrusu novými kousky.

 • Legendární Pink Dots se vrací Legendární Pink Dots se vrací

  The Legendary Pink Dots jsou anglicko-holandská experimentální rocková kapela, která se zformovala v Londýně již před 40 lety. V Café v lese se představí hned zkraje nového roku.

 • Skepta rozbouří společně s Addictem Metronome Prague Skepta rozbouří společně s Addictem Metronome Prague

  Skeptu i Addict by NobodyListen uvede pražský festival na svém pátém ročníku. Jeden z nejzásadnějších eventů na poli klubové hudby obsadí stage na Metronome a rozbouří páteční a sobotní červnovou noc! Nový zvuk, nové hvězdy! 

 • Alanis Morissette chystá novou desku. První singl je venku Alanis Morissette chystá novou desku. První singl je venku

  Pětačtyřicetiletá kanadská zpěvačka a skladatelka Alanis Morissette vydává nový singl Reasons I Drink. Je to až k neuvěření, jak dlouho se tato hudebnice na hudební scéně pohybuje. Od vydání jejího úspěšného alba Jagged Little Pill uplyne v roce 2020 25 let. A tak toto jubileum oslaví vydáním nového studiového alba.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };