středa, 19 listopad 2014 09:45

Sladká Candy Dulfer pobláznila pražský Lucerna Music Bar Doporučený

Napsal(a)
Candy Dulfer Candy Dulfer Zdroj: harman.com

Nizozemská saxofonistka Candy Dulfer a její omlazená sestava přivezly do Prahy energii, která nenechala takřka žádného návštěvníka koncertu klidného. Sladký zvuk saxofonu, zpěv i tanec do rytmu - těm patřil koncert v rámci Agharta Prague Jazz Festivalu.

Dveře pražského Lucerna Music Baru se otevřely osmnáctého listopadu již v osm hodin večer. Největší nával ale propukl těsně před devátou hodinou. Poslední návštěvníci se tak do sálu dostali kolem čtvrt na deset již za zvuku intra a Candyina saxofonu. Není divu, bylo vyprodáno.

A pak už začala neustávající jízda. Začalo se skladbou After Tonight, ve které Candy představila na pódiu mladého parťáka, zpěváka Ricarda Burgursta alias Phatta. Ten ji pak doprovázel skvělými vedoucími i vedlejšími vokály po celý koncert, pouze s výjimkou saxofonových „sólovek“. Za pár minut se tak diváci stihli dostat skutečně do varu za zvuku skvěle našlápnutého funky se špetkou sladkých tónu v podání Candyina zpěvu a při songu Crazy z posledního stejnojmenného alba byl dav skutečně poblázněn.

.2014 11 19 Candy ig

A aby toho nebylo málo, na řadě byl další host. Tím byl černošský zpěvák a rapper Andy Ninvalle alias MC Andy. V písni What You Dou (When The Music Hits) společně s Ricardem, za doprovodu houpavých karibských rytmů a svítivého zvuku saxofonu, rozvlnili komplet celý Music Bar. Potom nastala chvíle zklidnění. A co jiného pro takový okamžik zvolit, než skladbu, která odstartovala hvězdnou kariéru tenkrát sedmnáctileté Candy Dulfer. Lily Was Here přivítalo publikum mocným aplausem již po prvních taktech. Kytaristu Dava Stuarta bez problému zastoupil stálý člen kapely Ulco Bed. Ten si s Candy ve skladbě založené na konverzaci mezi kytarou a saxofonem opravdu dobře popovídal a také Candy prodala svůj medový tón i výbornou techniku.

Poté kapela představila nejnovější skladbu History, kterou, vzhledem k pozitivní energii textu a aktuálním okolnostem, publikum přijalo s nadšením. Kromě toho se nedal přeslechnout dopředu ženoucí groove v podání baskytaristy Manuela Hugase, který Candy doprovází také již neuvěřitelnou řadu let. Basová linka hrála prim i v následující funky záležitosti, skladbě Bass In Your Face. Perfektně uvolněnou atmosféru jen potvrdil následující zážitek, pro některé šťastné fanoušky možná i zážitek životní. Candy Dulfer si to za stálého hraní zamířila rovnou dolů mezi lidi a prošla rozhoupaným davem, který nešetřil lovem společných fotek s touto holandskou divou.

 

 

Příležitost k vlastní prezentaci dostal i Ruben Van Roon alias DJ Kikke, bubeník a DJ, který udržoval napětí svojí mini bubenickou show, během které stačil odrovnat jednu z paliček. Pak se mikrofonu ujal MC Andy, který předvedl svůj beatboxový um a po chvíli ho například v Jacksonově Billie Jean doprovodil i Phatt. Když se kapela sešla na pódiu opět celá, spustila medley známých saxofonových sól - nechybělo Pick Up The Pieces, Sax A Go Go, ale ani saxofonové melodie současné pop music. Tím skončila oficiání část koncertu, ale nezapomnělo se ani na několik přídavků, během kterých Candy dokonce sem tam rozdávala podpisy, ale hlavně ukazovala své saxofonové umění a napínala publikum, když pouze za doprovodu bicích půltón po půltónu šplhala k co nejvyšším tónům.

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

Úterní koncert byla zkrátka jedna velká party. Směs funky, smooth jazzu, disca a Candyina sladkého tónu kreslícího jednu pentatoniku za druhou očarovala pražský Lucerna Music Bar. Kdo koncert navštívil, ví sám. A ti, co ho z nějakých důvodů vynechali, ale vlastně my všichni můžeme jen doufat, že holandská královna přijede do Prahy po kratší době než po šesti letech. Jde totiž s dobou a bude velmi zajímavé sledovat, jakým směrem svou tvorbu opět posune.

 

Další články

 • Foto: Raul Midón, Palác Akropolis, Praha, 9. 12. 2019 Foto: Raul Midón, Palác Akropolis, Praha, 9. 12. 2019

  One man show amerického jazzového kytaristy a zpěváka poprvé v České republice! Odkojen latinsko-americkou muzikou a od narození slepý ukázal, že špičkový muzikant bez problémů utáhne celý koncert sám a diváky nadchne s akustickou kytarou i za klavírem. O jeho kvalitách svědčí i několikanásobná nominace na Grammy.

 • Ben Miller Band se vrátí v obměněné sestavě Ben Miller Band se vrátí v obměněné sestavě

  Oblíbená kapela Ben Millera, která nese název podle svého zakladatele a zpěváka Ben Miller Ben, se chystá opět do Prahy, kde vystoupí v prostorách klubu Café V lese.

 • Festival Americké jaro představuje program nadcházejícího ročníku Festival Americké jaro představuje program nadcházejícího ročníku

  Jubilejní 15. ročník festivalu Americké jaro zahájí 11. května v multifunkčním sále DOX+ evropskou premiérou projektu Unbounded, který společně představí indicko-americká vokalistka Chandrika Tandon, roku 2011 nominována na cenu Grammy, stejně jako o devět let dříve její hudební partner, jeden z vrcholných pianistů současné americké jazzové scény a zároveň respektovaný skladatel Kenny Werner.

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };