úterý, 12 únor 2013 20:00

Slash: Kytarový mistr nezklamal Doporučený

Napsal(a)
Slash na pražském koncertě Slash na pražském koncertě Foto: Eva Makovská, musicweb.cz

Pondělní večer v Lucerně patřil vlasáčům", kteří v čele se Slashem ovládli Velký sál a předvedli takovou kytarovou show, že běhal mráz po zádech. Koncertu šťáva opravdu nechyběla.

Česká předkapela Venefica nastoupila s něčím mezi měkčím metalem a rockem. Byli vděční, že můžou dělat předskokana velkému kytaristovi, a tak bylo vidět i slyšet, že hrají na sto deset procent a vystoupení si užívají. Diváci se také náležitě zapojili, mírná únava v publiku byla patrná pouze při posledních dvou skladbách. Nicméně Venefica přítomné výtečně navnadila na hlavní program večera.

Natřískaná a vyprodaná Lucerna se po delším postávání a vytleskávání dočkala. Slash přikráčel se svým cylindrem a slunečními brýlemi, které už po řadu let slouží jako jeho poznávací znamení nejen na koncertech. Fanoušci muzikanta přivítali velkým jásotem, a když spustil svoje rychloprsty na pražci kytary, jako by se zastavil čas a lidé stáli oněmnělí s otevřenou pusou.

 

 

Zpěvák a kytarista Myles Kennedy má hlas jako zvon a jeho zazpívané výšky byly obdivuhodné. I přes to, že Myles trpí částečnou ztrátou sluchu, je považován za jednoho z nejlepších rockových zpěváku současnosti.

Ani doprovodná kapela The Conspirators neměla chybu. Jejich házení vlasy a velká show byla pastvou pro oči. Kapela často improvizovala, a to dodávalo celkovému vystoupení grády. Slash se mazlil se svojí kytarou, a ta na oplátku sama zpívala. Jediné, co by se dalo vytknout, bylo nazvučení. Slash nebyl slyšet stejně dobře jako ostatní členové, což trochu ubíralo na efektnosti vystoupení.

Podívejte se také na fotoreportáž z koncertu Slashe v Lucerně

Fanoušci si užívali koncert celou dobu, a i když jim už nezbývala skoro žádná energie, přídavek jako by jim vdechl další život. Welcome to the Jungle a Paradise City od Guns N' Roses rozezpívaly všechny uvnitř a při vypuštění bílých konfet byla atmosféra k nepopsání. Vidět a slyšet na živo takové umělce je zkrátka nezapomenutelné.

Další články

 • Guns N' Roses se v červnu vrátí do Letňan Guns N' Roses se v červnu vrátí do Letňan

  Letňanské letiště příští léto zažije velký návrat jedné z největších kapel rockové historie. Guns N' Roses před třiceti lety svým debutem Appetite for Destruction přepsali pravidla rockové hudby. A nyní se v plné síle vrací.

 • Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici

  Američtí Korn se po třech letech vrátí do České republiky. 30. května 2020 v pražské Tipsport Areně představí své poslední album The Nothing. Jako předkapela vystoupí francouzská deathmetalová skupina Gojira.

 • Foto: Beth Hart, Forum Karlín, Praha, 6. 12. 2019 Foto: Beth Hart, Forum Karlín, Praha, 6. 12. 2019

  Úžasná Beth Hart byla opět v Praze! Její podmanivý a nezaměnitelný sametový hlas dostal do sedmého nebe všechny návštěvníky vyprodaného sálu Fora Karlín. Tak koukněte se na fotky z jejího koncertu a pusťte si k tomu její písně!

 • Beata Hlavenková a její pěvecký debut na albu Sně bude pokřtěn v paláci Akropolis Beata Hlavenková a její pěvecký debut na albu Sně bude pokřtěn v paláci Akropolis

  Těšíte se, že vám prozradím o novém albu Sně, co nejvíce. Ano, prozradím, ale ráda bych vás vrátila o krok zpět. Vždyť nám teprve končí listopad. Pochmurný měsíc, ke kterému patří šálek čaje. A k šálku čaje patří cukrovinky. Ze slova cukrovinka vychází slovo cukroví. Při tomto slovu začnu myslet na Vánoce a k Vánocům patří přece koledy.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };