úterý, 12 únor 2013 20:00

Slash: Kytarový mistr nezklamal Doporučený

Napsal(a)
Slash na pražském koncertě Slash na pražském koncertě Foto: Eva Makovská, musicweb.cz

Pondělní večer v Lucerně patřil vlasáčům", kteří v čele se Slashem ovládli Velký sál a předvedli takovou kytarovou show, že běhal mráz po zádech. Koncertu šťáva opravdu nechyběla.

Česká předkapela Venefica nastoupila s něčím mezi měkčím metalem a rockem. Byli vděční, že můžou dělat předskokana velkému kytaristovi, a tak bylo vidět i slyšet, že hrají na sto deset procent a vystoupení si užívají. Diváci se také náležitě zapojili, mírná únava v publiku byla patrná pouze při posledních dvou skladbách. Nicméně Venefica přítomné výtečně navnadila na hlavní program večera.

Natřískaná a vyprodaná Lucerna se po delším postávání a vytleskávání dočkala. Slash přikráčel se svým cylindrem a slunečními brýlemi, které už po řadu let slouží jako jeho poznávací znamení nejen na koncertech. Fanoušci muzikanta přivítali velkým jásotem, a když spustil svoje rychloprsty na pražci kytary, jako by se zastavil čas a lidé stáli oněmnělí s otevřenou pusou.

 

 

Zpěvák a kytarista Myles Kennedy má hlas jako zvon a jeho zazpívané výšky byly obdivuhodné. I přes to, že Myles trpí částečnou ztrátou sluchu, je považován za jednoho z nejlepších rockových zpěváku současnosti.

Ani doprovodná kapela The Conspirators neměla chybu. Jejich házení vlasy a velká show byla pastvou pro oči. Kapela často improvizovala, a to dodávalo celkovému vystoupení grády. Slash se mazlil se svojí kytarou, a ta na oplátku sama zpívala. Jediné, co by se dalo vytknout, bylo nazvučení. Slash nebyl slyšet stejně dobře jako ostatní členové, což trochu ubíralo na efektnosti vystoupení.

Podívejte se také na fotoreportáž z koncertu Slashe v Lucerně

Fanoušci si užívali koncert celou dobu, a i když jim už nezbývala skoro žádná energie, přídavek jako by jim vdechl další život. Welcome to the Jungle a Paradise City od Guns N' Roses rozezpívaly všechny uvnitř a při vypuštění bílých konfet byla atmosféra k nepopsání. Vidět a slyšet na živo takové umělce je zkrátka nezapomenutelné.

Další články

 • Iron Maiden v červenci zahrají v Praze Iron Maiden v červenci zahrají v Praze

  Britští heavymetaloví velikáni Iron Maiden se znovu vrátí do Prahy. V červenci příštího roku vystoupí na stadionu Sinobo ve Vršovicích. Jako předskokany s sebou přivezou skupiny Airbourne a Lord of the Lost.

 • Foto: Earth, Wind & Fire Experience, Lucerna, 4. 11. 2019 Foto: Earth, Wind & Fire Experience, Lucerna, 4. 11. 2019

  Pražskou Lucernu roztančili legendární Earth, Wind & Fire Experience

 • Bruce Dickinson z Iron Maiden přijede do Prahy už v pátek Bruce Dickinson z Iron Maiden přijede do Prahy už v pátek

  Zpěvák britské kapely Iron Maiden, Bruce Dickinson, se znovu chystá do České republiky. Tentokrát ale přijede sólo. V Praze chce totiž představit svou autobiografii What Does This Button Do?. V druhé polovině večera bude Dickinson odpovídat i na dotazy publika.

 • Vyprodané Roxy vidělo energický koncert Airbourne Vyprodané Roxy vidělo energický koncert Airbourne

  Australská rocková senzace je od vydání svého debutového alba Runnin' Wild v roce 2017 na stálém vzestupu. Na festivalech Airbourne hrají ve stále prestižnějších časech. Do Prahy přijeli představit nové album Boneshaker, které ale vyjde až 25. října.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };