Slash potřetí zazářil v Praze Doporučený

Ve čtvrtek 19. listopadu vystoupil v Malé sportovní hale v pražských Holešovicích v rámci celosvětového tour World in Fire americko-britský kytarista Slash, doprovázen zpěvákem Myles Kennedym a partičkou The Conspirators. Fanouškům nachystali skvělou kytarovou show a dokázali, že rock'n'roll ještě nezemřel.

Slash Slash Zdroj: www.idnes.cz

Začátek samotného koncertu byl ovlivněn nekompromisními bezpečnostními opatřeními, které po celém světě zavedla společnost Live Nation, včetně české pobočky, jako reakci na tragické události v Paříži z 13. listopadu 2015. To způsobilo dlouhou frontu fanoušků, kteří i dvě hodiny před samotným začátkem stáli na dešti a trpělivě čekali až se na ně dostane řada u vstupu do haly. Až na pár hádek o předbíhání ve frontě se lidé chovali slušně a chápali celou situaci, někteří i ocenili přístup pořadatele, který se snažil celý proces v rámci možností urychlit.

Zhruba ve 20h na pódium vystoupila úvodní kapela večera RavenEye vedená kytaristou a zpěvákem Oli Brownem v doprovodu Aarona Spierse na basu a Kev Hickmana na bicí. Toto trio předvedlo energickou kytarovou přehlídku klasického rocku s příchutí blues. Za svou 45 minutovou show sklidili RavenEye vřelý potlesk od publika.

Přesně ve 21h hodin se halou rozeznělo intro ohlašující příchod hlavní hvězdy večera, Slashe. Za nadšeného potlesku nakráčel na skromně zařízené pódium, kde byla pouze zeď ze zesilovačů a obří plachta s logem skupiny sám mistr kytary Slash oděný v kožených kalhotách, bílém tílku a se svým ikonickým kloboukem a slunečními brýlemi, které zakrývaly jeho kudrliny. Za prvních riffů linoucích se z jeho Les Paula rozjel úvodní píseň You´re a Lie a na pódium nastoupil zpěvák Myles Kennedy & The Conspirators ve složení Frank Sidoris - kytara, Todd Kerns - basa a Brent Fitz - bicí. V tu chvilí již bylo pódium jen jejich. Setlist byl sestaven z písní, které mapovaly celou dosavadní kariéru Slashe od působení v Guns N'Roses přes Velvet Revolver až po jeho současnou sólovou kariéru. Největší úspěch u fanoušků měly samozřejmě písně z doby GNR, neboť právě díky této kapele je dnes Slash čím je, ale na ocet nezůstaly i zásadnější hity z posledních sólových alb. V téměř v dvouhodinovém koncertu zaznělo 20 písní včetně hitů jako Welcome to the Jungle, Sweet Child O'Mine, Starlight, Back from Cali nebo Halo. Celý koncert pak ukončil hit Paradise City od GNR.

Slash je kytarová legenda a je považován právem za jednoho z nejlepších sólových kytaristů vůbec a to bylo znát i na pódiu. Fanouškům servíroval svoje riffy s klidem a rozvahou, jako kdyby si hrál u sebe v obýváku. Slash patří do staré kytarové školy a svoje řemeslo ovládá precizně. Ví, že za něj mluví kytara a toho si je vědom a show přenechává právě svým spoluhráčům, ale i přesto je středem pozornosti. Vrcholem jeho vystoupení bylo skoro 10 minutové sólo zakomponované do hitu Rocket Queen.

 

 

Komunikaci s publikem obstarávali The Conspirators v čele ze zpěvákem Mylesem Kennedym. Ten fanouškům dokazoval svoje pěvecké kvality po celou dobu koncertu. Zpíval naprosto čistě ve všech hlasových polohách a bylo na něm vidět, s jakou pohodou si koncert užívá. Pouze potvrdil to, že Slash má čuch na výběr kolegů a že si tito dva pánové sedli naprosto dokonale. Perfektní práci odváděl také zbytek kapely, ze které byl asi nejvýraznější personou basák Todd Kerns, který neustále komunikoval s publikem, házel trsátka a dělal právě tu onu rockovou show plnou rockových grimas a gest. V půli koncertu pak vystřídal Kennedyho na postu zpěváka. Nejdříve obstál v písni Doctor Alibi, kterou v originále na desce Slash z roku 2010 zpívá Lemmy Kilmister z Motörhead, a poté bezchybně vystřihl hit Welcome to the Jungle od GNR, kdy spadla čelist nejednomu fanouškovi.

Čtěte také: Myles Kennedy svým zpěvem opět zabodoval

Celý koncert tak byl výlet do let devadesátých a skoro tři tisíce fanoušků odcházelo převážně nadšeno. Slušně poskládaný setlist si držel svoje tempo až do konce. Našly se v něm rychlejší i pomalejší skladby, včetně legendárních hitů. Bylo to Slashovo třetí sólové vystoupení v ČR a po dvou a půl roce opět dokázal, jak rock'n'roll je jednoduchý a přitom krásný.

Setlist: You're a Lie, Nighttrain, Avalon, Halo, Back from Cali, Wicked Stone, Bad Rain, You Could Be Mine, Doctor Alibi, Welcome to the Jungle, Beneath the Savage Sun, Starlight, The Dissident, Rocket Queen, Bent to Fly, World on Fire, Anastacia, Sweet Child O' Mine, Slither (with Fell Like Makin'Love), Paradise City

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Bruce Dickinson z Iron Maiden přijede do Prahy už v pátek

  Zpěvák britské kapely Iron Maiden, Bruce Dickinson, se znovu chystá do České republiky. Tentokrát ale přijede sólo. V Praze chce totiž představit svou autobiografii What Does This Button Do?. V druhé polovině večera bude Dickinson odpovídat i na dotazy publika.

 • Vyprodané Roxy vidělo energický koncert Airbourne

  Australská rocková senzace je od vydání svého debutového alba Runnin' Wild v roce 2017 na stálém vzestupu. Na festivalech Airbourne hrají ve stále prestižnějších časech. Do Prahy přijeli představit nové album Boneshaker, které ale vyjde až 25. října.

 • Foto: Ulrich Ellison, Bounty Rock Cafe, Olomouc, 8. 10. 2019

  Rockový Mozart, jak jej nazvali v upoutávce, Ulrich Ellison and Tribe Blues zahrál v olomouckém Bounty svůj napínavý a harmonický mix vláčného i výbušného rocku, jižanského blues, keltské a lidové hudby. Pódium mu však nestačilo, tak vešel mezi diváky a zahrál jim nejen "do ouška" ale také, sednuvší si ke stolu, k dobrému pivečku!

 • Foto: Paul Gilbert, Rock Café, Praha, 1. 10. 2019

  Po 11 letech vystoupil sólově v Praze americký kytarový virtuos Paul Gilbert. Přijel v rámci svého turné k nové desce, která nese příznačný název "Behold Electric Guitar". Několik písní právě z této nové desky zahrál Paul Gilbert hned v úvodní části. Zhruba od poloviny koncertu došlo také na instrumentální verze slavných rockových písní, ve kterých zpěv nahradil svou dokonalou slide technikou. Zahrál například hity Carry On Wayward Son od skupiny Kansas, Runnin' With the Devil od Van Halen či Pride od U2. Jako přídavek zahrál a zazpíval ikonické blues od Jimiho Hendrixe Red House. Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu.

Další podobné články