středa, 27 listopad 2019 20:22

Mikulášská s The Tap Tap 2019

Napsal(a)
The Tap Tap a Jiří Stivín The Tap Tap a Jiří Stivín Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

Letošní již 8. ročník tradičního Mikulášského koncertu naší populární kapely The Tap Tap letos změnil čas, místo i scénář.

 S dvoutýdenním předstihem přišel Mikuláš doprovázen andělem a čertem na koncert The Tap Tap již v neděli 24. listopadu do malebného prostředí Vinohradského divadla. Oproti předchozím třem ročníkům, konaným ve Foru Karlín, byl ten letošní mnohem komornější a svou atmosférou se více přiblížil k začátkům této akce, které probíhaly ve Státní opeře. Ta se na pár let pro veřejnost kvůli rekonstrukci uzavřela a slavnostní otevření chystá na začátek příštího roku. Doufejme, že se tam Mikuášská s The Tap Tap opět vrátí.

Moderátorem večera nemohl být nikdo jiný než vtipný Ladislav Angelovič, jeden ze zakládajících členů, dvorní moderátor a mluvčí kapely The Tap Tap. Po svém boku mívá i hosta - spolumoderátora, kterým se letos stal přední český žurnalista Jindřich Šídlo.

Jak jsme si již zvykli, na koncert si kapela zve zajímavé hosty, kteří si společně s nimi zahrají či zazpívají jejich písně těšící se stále větší popularitě. Letos jsme jako prvního přivítali herce Petra Čtvrtníčka, který se ujal rytmického doprovodu "na bednu". Jako druhý se představil přední jazzový hudebník, skladatel a multiinstrumentalista Jiří Stivín. Ten doprovodil kapelu na několik dechových nástrojů. A nesměl chybět další doprovod, kterým letos byl dívčí pěvecký sbor z Litoměřic Puellae Cantantes. V podání všech zúčastněných a pod taktovkou kapleníka Šimona Ornesta ve Vinohradském divadle zazněly největší hity kapely jako například Džony Macháček, Simulanti, Moje volba či Black or white a chybět nesměl samozřejmě kultovní Ředitel autobusu.

Prohlédněte si také Fotogalerii z Mikulášské s The Tap Tap 2019

Během Mikulášské se většinou také promítají nové videoklipy či záznamy z koncertních cest či akcí The Tap Tap, letos jsme viděli ukázky z dokumentárního filmu režiséra Radovana Síbrta Postiženi muzikou/Two Roads. Tento dokument měl premiéru na letošním mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Jihlava, odkud si přivezl cenu diváků. 
Letošní Mikulášská, ač mnohem komornější proti minulým ročníkům, se opět vydařila na výbornou - diváci si spolu s muzikanty zpívali oblíbené písně a  bouřlivým potleskem si vyžádali přídavek.

Další články

 • Foto: The Young Gods, Palác Akropolis, Praha, 4. 12. 2019 Foto: The Young Gods, Palác Akropolis, Praha, 4. 12. 2019

  Nestárnoucí The Young Gods jeli jako švýcarské hodinky! Podívejte se na náš fotoreport. 

 • Bittová, Dusilová, Načeva se příští rok vrátí naposled společně na pódia Bittová, Dusilová, Načeva se příští rok vrátí naposled společně na pódia

  Trojice hvězdných zpěvaček Iva Bittová, Lenka Dusilová a Monika Načeva se spolu znovu sejdou na jednom pódiu. V listopadu roku 2020 budou mít diváci poslední možnost vidět a slyšet výjimečný koncertní program „spolu naposledy", který fantastickým způsobem svádí dohromady hudební styl a um tří výrazných umělkyň české alternativní hudební scény.

 • Koncertní show The Simon Garfunkel Story se chystá poprvé k nám Koncertní show The Simon Garfunkel Story se chystá poprvé k nám

  V příštím roce se v České republice poprvé představí londýnská show o jedné z nejpopulárnějších hudebních dvojic všech dob s názvem The Simon & Garfunkel Story. Příběh slavného dua, a hlavně jejich písně, připomene živá kapela v čele s představiteli Simona a Garfunkela, o nichž britský divadelní server Theatre Weekly napsal, že „více už se originálu přiblížit nelze".

 • Xindl X představuje vánoční videoklip a chystá se do O2 areny Xindl X představuje vánoční videoklip a chystá se do O2 areny

  Ve čtvrtek 28. listopadu nadělil Xindl X sobě i svým fanouškům vyprodaný narozeninový koncert v pražském Foru Karlín. V závěru narozeninové oslavy převzal od zástupců vydavatelství Universal Music Platinové desku za album Sexy Exity a oznámil termín další velké samostatné koncertní show. Zpěvák zazpíval novou píseň a odtajnil i plány na rok 2021.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };