středa, 16 říjen 2019 12:02

Vyprodané Roxy vidělo energický koncert Airbourne

Napsal(a)
Stříkající pivo je jeden z hlavních atributů koncertů Airbourne. Stříkající pivo je jeden z hlavních atributů koncertů Airbourne. Foto: Dominik Effenberg/musicweb.cz

Australská rocková senzace je od vydání svého debutového alba Runnin' Wild v roce 2017 na stálém vzestupu. Na festivalech Airbourne hrají ve stále prestižnějších časech. Do Prahy přijeli představit nové album Boneshaker, které ale vyjde až 25. října.

V pražském klubu Roxy večer odstartovali Američané Supersuckers. Airbourne si těžko mohli zvolit lépe. Supersuckers se s vystoupeními totiž moc nemažou a jejich hard rock je možná mírně máznutý punkem, ale jinak stejně zemitý a přímočarý jako hudba hlavních hvězd večera. Inspiraci trojice z arizonského Tucsonu plnými doušky čerpala hlavně ze studnice zvané Motörhead. A to nejen hudebně, ale i vizuálně. Není tedy divu, že si přítomné publikum i přes poměrně mizerný zvuk bleskově získali a celé jejich vystoupení se neslo ve skvělé atmosféře.

A ta se přenesla i na set headlinera večera. Airbourne se vřítili na pódium jako divoká voda. Nespoutanou energií pulzující vypalovačka Raise the Flag je jejich tradičním otvírákem a jasně ukázala, v jakém tempu se nesla následující hodina a půl. Sekané riffy kadence uragánu a vyřvávaný refrén jsou poznávacím znamením Airbourne.

 

 

Nejvíc pozornosti na sebe pochopitelně strhával nespoutaný frontman Joel O'Keefe, ale kapela je ve skutečnosti sehranou jednotkou. Druhý kytarista Matt Harri Harrison je sice v sestavě teprve krátce, ale působí, jako by v ní byl od počátku. Hned druhá v pořadí byla hitovka Too Much, Too Young, Too Fast. Hlediště bylo plné zpocených těl, pivo teklo proudem a holky ztrácely zábrany. Takhle nějak to muselo vypadat někde v zaplivaných australský putykách, když v nich počátkem sedmdesátých let začínali AC/DC.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Nová deska byla v setlistu zastoupena dvěma vypalovačkami - Burnout the Nitro a titulní Boneshaker. Z těch je jasné, že na nahrávce nás nejspíš žádné šoky nečekají a Airbourne si pojedou dál svou osvědčenou cestou, což je dobře. O'Keefe má komunikaci s publikem skvěle zvládnutou, navíc mu nedělá problém se třeba během písně s kytarou vydat přímo do kotle nebo na balkon. Došlo také na vzpomínku na Lemmyho Kilmistera, kterému je věnována písnička It's All for Rock'n'Roll z minulého alba Breakin' Outta Hell. Sám velký šéf Motörhead se kdysi objevil v klipu k písni Runnin' Wild ze stejnojmenného debutového alba. Při této příležitosti byl na scénu dovezen minibar s láhví whisky. Není asi nutné dodávat, že v ní brzy nezbyla ani kapka.

Airbourne v Roxy naplnili očekávání. Devadesát minut hard rockového běsnění muselo jejich fanoušky totálně vyčerpat a zároveň uspokojit. Žádný z hitů nechyběl. A i když nadupaný klub jejich show svědčí, pro příště by Airbourne slušel i o dost větší prostor.

Setlist: Raise the Flag, Too Much, Too Young, Too Fast, Burnout the Nitro, Back in the Game, Girls in Black, Bottom of the Well, Breakin' Outta Hell, It's All for Rock 'n' Roll, Boneshaker, Live It Up, Stand Up for Rock 'n' Roll, Ready to Rock, Runnin' Wild

Další články

 • Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín

  Ozzy Osbourne se potýká s kupou zdravotních potíží, jež ho nutí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné. Mezi odložené termíny patří i pražský koncert v O2 areně, původně naplánovaný na 29. února. Ozzy společně s dalšími veterány - Judas Priest - vystoupí 13. listopadu příštího roku.

 • Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří

  Projekt Bohemian Metal Rhapsody je duševním dítětem bubeníka Citronu Radima Pařízka a má za sebou poměrně složitou genezi. Jeho prvním oficiálním produktem je DVD se záznamem vystoupení na festivalu Ostrava v plamenech v roce 2018. Zde se poprvé představili v nejnovější sestavě.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.

 • Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion

  Progresivně rocková superskupina Sons Of Apollo, jejímiž členy jsou Mike Portnoy a Derek Sherinian (Dream Theater), Ron „Bumblefoot" Thal (ex-Guns N' Roses), basák Billy Sheehan (Mr. Big, The Winery Dogs) a zpěvák Jeff Scott Soto (Malmsteen, Jorney, Wet, Talisman), bude mít v Brně koncertní premiéru.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };