Behemoth vydali klip k skladbě Sabbath Matter

Poslední album polských Behemoth I Loved You at Your Darkest je již nějaký ten pátek venku. Videoklip ke skladbě Sabbath Matter desku opět oživuje.

Behemoth jsou autentičtí a stále dokáží šokovat nejen svými děsivými videoklipy. Behemoth jsou autentičtí a stále dokáží šokovat nejen svými děsivými videoklipy. Zdroj: oficiální stránky kapely Behemoth.

Behemoth jsou možná nejznámější extrémní metalovou kapelou, a to i pro metal neposlouchající společnost. Videa plná krve, násilí, temnoty a satanistických výjevů stále šokují věřící i nevěřící jedince a uspokojují fanoušky extrémního metalu. Odkazy z bible či mytologií různých starých civilizací jsou častým tématem textů, které frontman Nergal píše.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Jinak tomu není u skladby Sabbath Matter, ve které Nergal prokazuje úctu bohyni Hekaté, která byla v řecké mytologii považována za patronku cest, porodů, bohyni měsíce, podsvětí, ale též za čarodějnici. V klipu mimo kapely vidíme již zmíněnou Hekaté, která z těl vysává duše, zvrací krev a dává ji pít svázaným lidem. Příběhem prochází i kreatura s hřeby zatlučenými v hlavě a očích. Zde se Nergal inspiroval prací mexického umělce Emila Melmotha, jehož webový profil stojí za navštívení. 

Zkrátka videoklip je opět kvalitní a bohu(ne)libá podívaná. Behemoth perfektně zvládají nejen hudbu a image, ale právě i vizuálnost zla a temnoty ve svých videoklipech. 

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Airbourne, Roxy, Praha, 2. 10. 2019

  Prohlédněte si náš fotoreport z vyprodaného koncertu australských Airbourne, který se konal ve středu 2. října v pražském klubu Roxy. Úlohy předskokanů se zhostila americká punk-rocková kapela Supersuckers.

 • Kapela The Unity se vrací do Prahy a Zlína

  Gamma Ray sice přes léto odehráli několik festivalů (včetně Masters of Rock), jinak ale moc aktivitou nehýří. Jejich ústřední mozek Kai Hansen totiž vyslyšel volání fanoušků Helloween a po úspěšném turné se věnuje přípravě nového alba. Ostatní členové sestavy se tak mohou volně věnovat svým zálibám. 

 • Five Finger Death Punch, Megadeth a Bad Wolves společně

  Ptáte se, cože mají tyto kapely společného ? Five Finger Death Punch se v příštím roce rozjedou na své doposud největší evropské turné a právě Megadeth a Bad Wolves je budou doprovázet. Skvělé je, že se zastaví i v Praze.

 • Halestorm se v příštím roce zavřou do studia

  Americká rocková kapela Halestorm se po novém roce odebere do studia. Frontmanka Lzzy Hale to prozradila v australském podcastu Everblack Media.