Monkey Business vydávají nové album Happiness of Postmodern Age

Po čtyřech letech vydává kapela Monkey Business novou desku s názvem Happiness of Postmodern Age. Své party si na ní střihla jména jako Vladimir 518, Orion, Kato, Dan Bárta, Tereza Černochová, Vojta Dyk nebo legendární americká folkařka Joan Baez.

Cover nové desky Cover nové desky Zdroj: Supraphon

Deska obsahuje celkem dvanáct písní a jeden remix od holandské skupiny Kraak and Smaak. Na spolupráci i tentokrát kývla řada českých známých jmen. Mezi nimi například trojice českých rapperů: Vladimir 518, Orion a Kato, která společně s Monkey Business nazpívala píseň Rockin' at the Lobby Bar. Ta je zajímavá mimo jiné tím, že se jedná teprve o druhou skladbu v historii skupiny, v níž zazněla čeština. Jinak jsou jako obvykle všechny písně v angličtině.

Velkou hvězdou, která se na novém albu objevila, je legenda amerického funku a rockenrollu Jaon Baez. S tou Monkey Business nazpívali celkem tři skladby. Jednou z nich je cover její písně Diamonds and Rust. Dalšími hosty, které si kapela přizvala ke spolupráci, jsou Dan Bárta, Tereza Černochová, Vojta Dyk nebo Ivan Mládek, jehož benjo zní jako doprovod v písni Your Girl Looked like Bill Ward on the Cover of Sabotage.

Přečtěte si také rozhovor s Danem Bártou o tanci, vážkách i politice

Prvním singlem, kterou kapela vypustila do světa a s ní i zbrusu nový videoklip, je skladba Midlife Punks Dilemma. K té napsal text člen britské skupiny Freak Power Ashley Slater. Videoklip zrežíroval Zdeněk Suchý a role zlodějů, kteří v klipu ukradnou korunovační klenoty, se ujaly legendy českého punku Petr Hošek, Martin „Rusák“ Kadnár a Honza Peterka.

A ještě jedna zajímavost. Textař Vráťa Šlapák pro budoucí majitele desky připravil malé překvapení – do bookletu alba vložil přílohu s překlady textů ve stylu slavných českých básníků.

 

 

Kapela současně s vydáním nového alba rozjíždí také doprovodné koncertní turné Štěstí postmoderní doby, které odstartovalo 1. března v Brně. V rámci patnácti zastávek kapela zahraje 18. dubna v Bratislavě a 23. května se představí pražskému publiku na speciálním koncertě ve Žlutých lázních.

Pop funková formace Monkey Business působí na hudební scéně od roku 1992. Vedle J.A.R. a Sexy Dancers je dalším projektem multiinstrumentalisty a producenta Romana Holého. Stálou sestavu skupiny tvoří Matěj Ruppert, Tonya Graves, Roman Holý (všichni tři zpěv), Ondřej Brousek (klávesy), Pavel Mrázek (baskytara), Oldřich Krejčoves (kytara) a Martin Houdek (bicí).

:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Americký písničkář Kurt Vile se skupinou The Violators zahraje po 6 letech v Praze

  Projevem tichý a nenápadný, ale rozhodně ne nudný indie rocker Kurt Vile z Philadelphie se na svém dlouhém turné k poslední desce Bottle It In zastaví v červnu i v pražské Meetfactory.

 • Metronome Festival Prague ve znamení britských hudebních hvězd

  Metronome Festival Prague odstartuje už v pátek 21. června a k dispozici je kompletní program, který zahrnuje respektované legendy jako Liam Gallagher, Morcheeba nebo Kraftwerk, ale i nové objevy na hudební scéně.

 • Foto: Die Ärzte, Lucerna Velký sál, Praha, 17. 5. 2019

  V pátek večer se ve Velkém sálu pražské Lucerny představila legendární německá punk-rocková kapela Die Ärzte. Ta zahrála publiku po více jak pětileté odmlce, kdy byla na turné naposledy, a tak není divu, že byl tento koncert beznadějně vyprodaný a fanoušci jaksepatří natěšení. Již od prvních tónů to v Lucerně pořádně vřelo a nikdo nemohl být na pochybách, že se jedná o opravdu punkový koncert se vším všudy. Prohlédněte si náš fotoreport ze začátku tohoto koncertu.

 • Foto: Vltava, Palác Akropolis, Praha, 16. 5. 2019

  Kapela Vltava pokřtila ve čtvrtek večer v pražském Paláci Akropolis svůj box set se 7 CD s názvem Náklad štěstí. Tento set zahrnuje veškerá řadová alba této skupiny a na sedmém CD se nacházejí různé raritní a dosud nevydané písně. Samotný koncert se nesl v pohodové atmosféře, která je pro tuto kapelu typická. Skupina pod vedením Roberta Nebřenského šlapala jako namazaný stroj a přehrála jak svůj straší osvědčený repertoár, tak novější kusy z posledních alb. Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu.