Monkey Business vydávají nové album Happiness of Postmodern Age

Po čtyřech letech vydává kapela Monkey Business novou desku s názvem Happiness of Postmodern Age. Své party si na ní střihla jména jako Vladimir 518, Orion, Kato, Dan Bárta, Tereza Černochová, Vojta Dyk nebo legendární americká folkařka Joan Baez.

Cover nové desky Cover nové desky Zdroj: Supraphon

Deska obsahuje celkem dvanáct písní a jeden remix od holandské skupiny Kraak and Smaak. Na spolupráci i tentokrát kývla řada českých známých jmen. Mezi nimi například trojice českých rapperů: Vladimir 518, Orion a Kato, která společně s Monkey Business nazpívala píseň Rockin' at the Lobby Bar. Ta je zajímavá mimo jiné tím, že se jedná teprve o druhou skladbu v historii skupiny, v níž zazněla čeština. Jinak jsou jako obvykle všechny písně v angličtině.

Velkou hvězdou, která se na novém albu objevila, je legenda amerického funku a rockenrollu Jaon Baez. S tou Monkey Business nazpívali celkem tři skladby. Jednou z nich je cover její písně Diamonds and Rust. Dalšími hosty, které si kapela přizvala ke spolupráci, jsou Dan Bárta, Tereza Černochová, Vojta Dyk nebo Ivan Mládek, jehož benjo zní jako doprovod v písni Your Girl Looked like Bill Ward on the Cover of Sabotage.

Přečtěte si také rozhovor s Danem Bártou o tanci, vážkách i politice

Prvním singlem, kterou kapela vypustila do světa a s ní i zbrusu nový videoklip, je skladba Midlife Punks Dilemma. K té napsal text člen britské skupiny Freak Power Ashley Slater. Videoklip zrežíroval Zdeněk Suchý a role zlodějů, kteří v klipu ukradnou korunovační klenoty, se ujaly legendy českého punku Petr Hošek, Martin „Rusák“ Kadnár a Honza Peterka.

A ještě jedna zajímavost. Textař Vráťa Šlapák pro budoucí majitele desky připravil malé překvapení – do bookletu alba vložil přílohu s překlady textů ve stylu slavných českých básníků.

 

 

Kapela současně s vydáním nového alba rozjíždí také doprovodné koncertní turné Štěstí postmoderní doby, které odstartovalo 1. března v Brně. V rámci patnácti zastávek kapela zahraje 18. dubna v Bratislavě a 23. května se představí pražskému publiku na speciálním koncertě ve Žlutých lázních.

Pop funková formace Monkey Business působí na hudební scéně od roku 1992. Vedle J.A.R. a Sexy Dancers je dalším projektem multiinstrumentalisty a producenta Romana Holého. Stálou sestavu skupiny tvoří Matěj Ruppert, Tonya Graves, Roman Holý (všichni tři zpěv), Ondřej Brousek (klávesy), Pavel Mrázek (baskytara), Oldřich Krejčoves (kytara) a Martin Houdek (bicí).

:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Nicolay Ramm: 7 sportovních songů, u kterých se pobavíte

  Sport a hudba. Když sportovec trénuje, zapne si oblíbenou muziku do sluchátek. Když fanoušek fandí, v areálech nebo na stadionech hrají například nestárnoucí We Are the Champions. Ale co když si jeden komik vezme na paškál rovnou několik sportovců a konkrétních sportů a v hudebních klipech si z nich vystřelí? Pokud sledujete zimní sporty, jméno Nicolaye Ramma by vám nemělo uniknout.

 • Jacob Banks a jeho soulový hlas zazní poprvé v Praze

  V roce 2018 britský soulový zpěvák Jacob Banks patřil k ozdobám festivalu Colours of Ostrava, letos si jeho procítěný hluboký hlas užije také Praha, kde představí naživo debutovou desku Village, která vyšla loni v listopadu.

 • Foto: Don Airey & Friends, Bounty Rock Cafe, Olomouc, 15. 3. 2019

  Poctivý a hutný rock rozezněl v pátek Bounty Rock Café v Olomouci. Don Airey, klávesista od Deep Purple, se svými přáteli nám tu připravili skvělý hudební večer. Však také bylo natřískáno! Doprovodnou partičku kamarádů v současnocti tvoří Carl Sentance - zpěv (též Nazareth) Simon McBridge - kytara, Laurence Cottle - basa a Jon Finningan - bicí. Z této akce vám přinášíme fotoreport.

 • The Offspring dokončili desátou studiovou nahrávku

  Po dlouhých sedmi letech se fanoušci punk rocku dočkají jubilejní desáté řadové desky americké kapely The Offspring. Kytarista skupiny, který si neřekne jinak než Noodles, to napsal v nenápadném komentáři na svém Instagramu.

Další podobné články