Monkey Business vydávají nové album Happiness of Postmodern Age

Po čtyřech letech vydává kapela Monkey Business novou desku s názvem Happiness of Postmodern Age. Své party si na ní střihla jména jako Vladimir 518, Orion, Kato, Dan Bárta, Tereza Černochová, Vojta Dyk nebo legendární americká folkařka Joan Baez.

Cover nové desky Cover nové desky Zdroj: Supraphon

Deska obsahuje celkem dvanáct písní a jeden remix od holandské skupiny Kraak and Smaak. Na spolupráci i tentokrát kývla řada českých známých jmen. Mezi nimi například trojice českých rapperů: Vladimir 518, Orion a Kato, která společně s Monkey Business nazpívala píseň Rockin' at the Lobby Bar. Ta je zajímavá mimo jiné tím, že se jedná teprve o druhou skladbu v historii skupiny, v níž zazněla čeština. Jinak jsou jako obvykle všechny písně v angličtině.

Velkou hvězdou, která se na novém albu objevila, je legenda amerického funku a rockenrollu Jaon Baez. S tou Monkey Business nazpívali celkem tři skladby. Jednou z nich je cover její písně Diamonds and Rust. Dalšími hosty, které si kapela přizvala ke spolupráci, jsou Dan Bárta, Tereza Černochová, Vojta Dyk nebo Ivan Mládek, jehož benjo zní jako doprovod v písni Your Girl Looked like Bill Ward on the Cover of Sabotage.

Přečtěte si také rozhovor s Danem Bártou o tanci, vážkách i politice

Prvním singlem, kterou kapela vypustila do světa a s ní i zbrusu nový videoklip, je skladba Midlife Punks Dilemma. K té napsal text člen britské skupiny Freak Power Ashley Slater. Videoklip zrežíroval Zdeněk Suchý a role zlodějů, kteří v klipu ukradnou korunovační klenoty, se ujaly legendy českého punku Petr Hošek, Martin „Rusák“ Kadnár a Honza Peterka.

A ještě jedna zajímavost. Textař Vráťa Šlapák pro budoucí majitele desky připravil malé překvapení – do bookletu alba vložil přílohu s překlady textů ve stylu slavných českých básníků.

 

 

Kapela současně s vydáním nového alba rozjíždí také doprovodné koncertní turné Štěstí postmoderní doby, které odstartovalo 1. března v Brně. V rámci patnácti zastávek kapela zahraje 18. dubna v Bratislavě a 23. května se představí pražskému publiku na speciálním koncertě ve Žlutých lázních.

Pop funková formace Monkey Business působí na hudební scéně od roku 1992. Vedle J.A.R. a Sexy Dancers je dalším projektem multiinstrumentalisty a producenta Romana Holého. Stálou sestavu skupiny tvoří Matěj Ruppert, Tonya Graves, Roman Holý (všichni tři zpěv), Ondřej Brousek (klávesy), Pavel Mrázek (baskytara), Oldřich Krejčoves (kytara) a Martin Houdek (bicí).

:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Léto fest, BVV, Brno, 16. 8. 2019

  Na fotogalerii z brněnské zastávky festivalu Léto fest se můžete podívat zde. Vystoupily kapely Mnága a žďorp, Mig 21, Mandrage nebo Monkey Business.

 • Fanoušci filmové hudby se počtvrté sejdou v Poděbradech
  V polabském lázeňském městě se po roce opět odehraje unikátní přehlídka filmové hudby a multimédií. Také letos se návštěvníci mohou těšit na filmová představení s živým hudebním doprovodem, stejně jako na bezplatný doprovodný program v lázeňském parku.
 • Festival LétoFest míří do Brna

  LétoFest to je tour osmi letních festivalů, které zasáhnou celou Českou republiku a nabídnou bohatý hudební i doprovodný program.

 • Foto: Nick Mason, Lucerna, Praha, 25. 7. 2019

  Unikátní možnost vidět zakládajícího člena Pink Floyd měli všichni fanoušci, kteří se ve čtvrtek večer dostavili do pražské Lucerny. Nick Mason, mimochodem jediný člen, který hrál v Pink Floyd nepřetržitě od jejich založení, přivezl do Prahy vzpomínku na počáteční léta této kapely. Celý večer se tak nesl v duhovém psychedelickém oparu, a to v nejlepším slova smyslu. Kapela, se kterou je Mason v současné době na turné, a kterou pojmenoval Nick Mason's Saucerful of Secrets, přehrála rané Pink Floyd s bravurností a nenechala nikoho na pochybách, že se nejedná jen o nějaké doprovodné hudebníky. Diváci tak mohli být více jak spokojeni. Celý setlist na sebe plynule navazoval a koncert patřil bezesporu mezi nejlepší, které mohla Praha toto léto spatřit. Prohlédněte si náš fotoreport z této show.