Public Relations se odrážejí ode dna a začínají znovu

Severomoravská kapela Public Relations vypustila do světa třetí album, se symbolickým názvem Reset.

Public Relations Public Relations Zdroj: Public Relations, foto: Jana Buštíková

Public Relations je severomoravská kapela, která byla založena v roce 2004. Na svém kontě má v současné době tři alba. Prvním vyšlo v roce 2008 a nese název No Turns. Druhé album,The Platinum Air, kapela vydala v roce 2011 a třetí placka vychází právě teď. Od začátku vzniku kapely do roku vydání debutového alba se v kapele vystřídalo několik muzikantů. Až s první deskou se sestava ustálila a vydržela až do roku 2012, kdy se odehrály v sestavě další změny. Současní členové kapely jsou Jan Ražnok (Comar), který má na starost zpěv, dále pak kytarista SOSman (Jiří Sosik), baskytarista T-Klox (Tomáš Klos) a Marky (Marek Konečný), který sedí za bicími. 

 


Album Reset je pro kapelu přelomové, neboť jej kapela nahrála v nové sestavě a hlavně se při jeho tvorbě odklonila od hardcore k rock-elektronice se silnými melodickými linkami. Reset obsahuje devět songů včetně jedné předělávky staršího kousku (Sahara Love). Skladby složil baskytarista Tomáš Klos a o texty se postaral nový zpěvák kapely, Comar. Nové album není pouze přelomové, ale skrývá i spousty symbolik jako třeba samotný název, který značí personální změny a změny ve stylu hudby. Další symbolikou je datum vydání, a to poslední den v roce, 31.12.2013. Reset je v současné době k dostání zdarma v digitální podobě na stránkách kapely. Ve fyzické podobě bude k dostání na přelomu ledna a února letošního roku.

Čtěte také: Wasabi vydávají promo CD
Sledujte rock na Facebooku:
 

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Michal Pavlíček, Lucerna Music Bar, Praha, 16. 4. 2019

  Ve středu večer pokřtil Michal Pavlíček společně se svými hosty svoji novou sólovou desku Pošli to tam. Křest se konal v rámci koncertu, který Michal Pavlíček odehrál v zaplněném Lucerna Music Baru. Na basu zahrál jako tradičně Martin Maťo Ivan, za klávesy se posadil Michal Nejtek a na bicí se představil mladý bubeník Michal Kolouch Daněk. Stejně jako na ostatních koncertech, které již byly v rámci aktuálního turné k propagaci této desky odehrány, se v roli zpívajícího hosta představila zpěvačka Milly Honsová. Tu také můžeme slyšet v některých písních desky Pošli to tam. Za kmotry nové desky si Michal Pavlíček vybral například Moniku Načevu, Jana Saharu Hedla či svého spoluhráče z Pražského výběru Jiřího Hrubeše. Na koncertě zazněly jak nové písně z aktuálního alba, jako například Anděl, Zhurta, Pošli to tam, Modrý pták a další, tak také starší kusy jako Honička, Jeden den v parku u Zlaté brány či Veliké lalula.

   

  Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu a křtu nové desky. 

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert Mig 21 do Trutnova - Ukončeno

  Mig 21 zakončují jarní část Huráá tour a zvou na poslední koncert, na který jsou už pouze soutěžní vstupenky. Jestli chceš vyrazit 20. dubna do Společenského centra UFFO v Trutnově, pojď s redakcí musicweb.cz soutěžit!

 • Foto: Hans Zimmer, O2 arena, Praha, 14. 4. 2019

  Hans Zimmer poskládal ze svého bohatého portfolia filmové hudby koncertní set, který přepracoval do verze pro symfonický orchestr a poslal ho do světa. Bez své osobní účasti. Bylo to na závadu?

 • Harlej zahrál v Kolíně samé hity

  Nekonečné muzikantské kočování přivedlo kapelu Harlej zpět do kolínského Městského kulturního domu. A jelikož i v polabí stihli za takřka čtvrt století existence nasbírat dost fanoušků, o plný dům a skvělou atmosféru bylo předem postaráno.

Další podobné články