Public Relations se odrážejí ode dna a začínají znovu

Severomoravská kapela Public Relations vypustila do světa třetí album, se symbolickým názvem Reset.

Public Relations Public Relations Zdroj: Public Relations, foto: Jana Buštíková

Public Relations je severomoravská kapela, která byla založena v roce 2004. Na svém kontě má v současné době tři alba. Prvním vyšlo v roce 2008 a nese název No Turns. Druhé album,The Platinum Air, kapela vydala v roce 2011 a třetí placka vychází právě teď. Od začátku vzniku kapely do roku vydání debutového alba se v kapele vystřídalo několik muzikantů. Až s první deskou se sestava ustálila a vydržela až do roku 2012, kdy se odehrály v sestavě další změny. Současní členové kapely jsou Jan Ražnok (Comar), který má na starost zpěv, dále pak kytarista SOSman (Jiří Sosik), baskytarista T-Klox (Tomáš Klos) a Marky (Marek Konečný), který sedí za bicími. 

 


Album Reset je pro kapelu přelomové, neboť jej kapela nahrála v nové sestavě a hlavně se při jeho tvorbě odklonila od hardcore k rock-elektronice se silnými melodickými linkami. Reset obsahuje devět songů včetně jedné předělávky staršího kousku (Sahara Love). Skladby složil baskytarista Tomáš Klos a o texty se postaral nový zpěvák kapely, Comar. Nové album není pouze přelomové, ale skrývá i spousty symbolik jako třeba samotný název, který značí personální změny a změny ve stylu hudby. Další symbolikou je datum vydání, a to poslední den v roce, 31.12.2013. Reset je v současné době k dostání zdarma v digitální podobě na stránkách kapely. Ve fyzické podobě bude k dostání na přelomu ledna a února letošního roku.

Čtěte také: Wasabi vydávají promo CD
Sledujte rock na Facebooku:
 

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Metalisté The HU bodují šamanskými zpěvy

  Na konci minulého roku se v Asii vyklubala zajímavá kapela, která propojuje několik žánrů zároveň. Na tom by v dnešní době fúzí nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se nejednalo o mongolskou kapelu, která do metalových a rockových postupů vkládá šamanské popěvky tamního folklóru. To je kapela The HU v kostce.

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert Charlieho Winstona

  Mladý charismatický zpěvák, skladatel a producent v jedné osobě Charlie Winston zahraje již 11. února v pražském Lucerna Music Baru. Pojďte soutěžit o lístky na tento skvělý koncert s redakcí musicweb.cz!

 • Charlie Winston oznamuje hudebního hosta svého koncertu

  Koncert britského zpěváka a skladatele Charlieho Winstona se nezadržitelně blíží. Již 11. února se představí divákům v pražském Lucerna Music Baru se svým sólovým koncertním programem a mimo jiné představí i své nové album Squere 1.

 • Foto: Robert Křesťan Druhá tráva, Bratři Ebenové, Měšťanská beseda, Plzeň, 7. 1. 2019

  V Měšťanské besedě v Plzni se sešlo v pondělí 7. ledna hned několik osobností české hudby - Robert Křesťan se skupinou Druhá trává a Bratři Ebenové. Z toho koncertu vám přinášíme fotoreport.

Další podobné články