Public Relations se odrážejí ode dna a začínají znovu

Severomoravská kapela Public Relations vypustila do světa třetí album, se symbolickým názvem Reset.

Public Relations Public Relations Zdroj: Public Relations, foto: Jana Buštíková

Public Relations je severomoravská kapela, která byla založena v roce 2004. Na svém kontě má v současné době tři alba. Prvním vyšlo v roce 2008 a nese název No Turns. Druhé album,The Platinum Air, kapela vydala v roce 2011 a třetí placka vychází právě teď. Od začátku vzniku kapely do roku vydání debutového alba se v kapele vystřídalo několik muzikantů. Až s první deskou se sestava ustálila a vydržela až do roku 2012, kdy se odehrály v sestavě další změny. Současní členové kapely jsou Jan Ražnok (Comar), který má na starost zpěv, dále pak kytarista SOSman (Jiří Sosik), baskytarista T-Klox (Tomáš Klos) a Marky (Marek Konečný), který sedí za bicími. 

 


Album Reset je pro kapelu přelomové, neboť jej kapela nahrála v nové sestavě a hlavně se při jeho tvorbě odklonila od hardcore k rock-elektronice se silnými melodickými linkami. Reset obsahuje devět songů včetně jedné předělávky staršího kousku (Sahara Love). Skladby složil baskytarista Tomáš Klos a o texty se postaral nový zpěvák kapely, Comar. Nové album není pouze přelomové, ale skrývá i spousty symbolik jako třeba samotný název, který značí personální změny a změny ve stylu hudby. Další symbolikou je datum vydání, a to poslední den v roce, 31.12.2013. Reset je v současné době k dostání zdarma v digitální podobě na stránkách kapely. Ve fyzické podobě bude k dostání na přelomu ledna a února letošního roku.

Čtěte také: Wasabi vydávají promo CD
Sledujte rock na Facebooku:
 

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Eric Steckel, Bounty Rock Cafe, Olomouc, 4. 10. 2018

  Eric Steckel – kytarový virtuos z USA, který vydal již ve svých 11 letech první album! Tak to jste měli slyšet! A vidět! V olomouckém blues-rockovém klubu to pořádně rozbalil i se svými spoluhráči. Na bubny úžasný Ruud Gielen a na basu Jos Kamps. Přinášíme z této akce foroteport.

 • Bryan Ferry míří do Prahy

  Celosvětově uznávaný umělec a hudebník (zpěv, klávesy, harmonika a kytara) se rozjede na turné, v létě příštího roku zavítá se svým koncertním setem i do Prahy.

 • Pavol Hammel a Prúdy zahájí výroční koncertní turné v České republice

  Slovenská skupina Prúdy svým nadcházejícím turné připomene posluchačům, že je to letos již 50 let co vydala zásadní desku Zvoňte zvonky a navíc její frontman Pavol Hammel v prosinci oslaví své sedmdesáté narozeniny.

 • Začínají Struny podzimu plné českých premiér

  Bezprecedentní množství českých premiér připravili pořadatelé 22. ročníku hudebního festivalu Struny podzimu. Od 9. října do 10. listopadu se v Praze představí například průkopník minimalismu a pianista Terry Riley se svým synem a především skvělým kytaristou Gyanem, soulová zpěvačka Lizz Wright nebo Andy Irvine a Paul Brady, kteří stáli u zrodu irské folkové scény. Poprvé do Česka míří i jeden z předních představitelů „art rapu“ Open Mike Eagle.

Další podobné články