Studium heavy metalu není v Austrálii žádný problém

Australská univerzita v Newcastlu nabízí Ph.D. program, který se zaměřuje na studium sociální geografie heavymetalové kultury. Na tento obor mohou studenti dokonce získat stipendium.

Jedna z univerzit v zemi protinožců nabízí unikátní studijní program. Jedna z univerzit v zemi protinožců nabízí unikátní studijní program. Zdroj: oficiální webové stránky univerzity

The University of Newcastle v Novém Jižním Walesu nabízí případným zájemcům doktorské studium v oblasti heavymetalové kultury. Program řídí Simon Springer, který je zároveň profesorem humánní geografie a ředitelem Centra městských a regionálních studií, a mimoto (nepřekvapivě) nadšeným fanouškem metalu.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Doktorský program sociální geografie heavy metalu rozebírá heavy metal jako celosvětový fenomén, který reprezentuje kulturní trend v posledních čtyřiceti letech. Vzniklé heavymetalové subžánry zkoumá jako subkultury z nejrůznějších pohledů.

Deadline přihlášek je 15. srpna, úspěšní žadatelé budou o studiu informováni v září, přičemž samotné studium započne v následujícím akademickém roce. Program ovšem nebude zadarmo. Nicméně škola nabízí dvě plně hrazená stipendia pro místní studenty anebo jedno pro mezinárodního studenta. Činí 27 596 australských dolarů za rok (v tuto chvíli je 1 australský dolar zhruba 16 korun). Zájemci o studium musí mít ideálně magisterský titul, a to v oblasti geografie, sociologie, mezinárodních studií, mediálních studií, politologie a podobných specializací.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Airbourne, Roxy, Praha, 2. 10. 2019

  Prohlédněte si náš fotoreport z vyprodaného koncertu australských Airbourne, který se konal ve středu 2. října v pražském klubu Roxy. Úlohy předskokanů se zhostila americká punk-rocková kapela Supersuckers.

 • Kapela The Unity se vrací do Prahy a Zlína

  Gamma Ray sice přes léto odehráli několik festivalů (včetně Masters of Rock), jinak ale moc aktivitou nehýří. Jejich ústřední mozek Kai Hansen totiž vyslyšel volání fanoušků Helloween a po úspěšném turné se věnuje přípravě nového alba. Ostatní členové sestavy se tak mohou volně věnovat svým zálibám. 

 • Five Finger Death Punch, Megadeth a Bad Wolves společně

  Ptáte se, cože mají tyto kapely společného ? Five Finger Death Punch se v příštím roce rozjedou na své doposud největší evropské turné a právě Megadeth a Bad Wolves je budou doprovázet. Skvělé je, že se zastaví i v Praze.

 • Halestorm se v příštím roce zavřou do studia

  Americká rocková kapela Halestorm se po novém roce odebere do studia. Frontmanka Lzzy Hale to prozradila v australském podcastu Everblack Media.