Mikulášská s The Tap Tap ve Státní opeře

Mikulášský koncert kapely The Tap Tap va Státní opeře se stává tradicí; letos se můžeme těšit již na čtvrtý v pořadí. Že kromě čerta s Mikulášem přijdou i zajímaví hosté se přesvědčíme 1. prosince.

The Tap Tap The Tap Tap Zdroj: pořadatel koncertu

Kapela The Tap Tap je u nás stále populárnější, a že je složena z handicapovaných studentů Jedličkova ústavu, není už asi potřeba sáhodlouze vysvětlovat. Muzikanti koncertují po celé republice i v zahraničí, hrají na festivalech a před rokem zahájili turné The Tap Tap načerno. Zároveň s ním  odstartovali sbírku na dostavbu Jedličkova ústavu, ke které její manažer a kapelník v jedné osobě Šimon Ornest řekl:  „Odehráli jsme desítky koncertů v českých regionech a mezitím i dva koncerty v Izraeli. Výstava černého humoru o lidech s hendikepem má velký úspěch a v současnosti probíhá na třech místech v ČR. Kromě startovních 5 milionů, které loni věnoval pražský magistrát, se podařilo vybrat necelých 500 tisíc Kč. Velmi si vážíme toho, že diváci našich koncertů na sbírku přispívají. A o to víc si vážíme podpory těch mimopražských, protože když oni jsou ochotní přispět na něco, co je v Praze, tak to už opravdu něco znamená!”

 

 

Ani letos ve Státní opeře nebude chybět mikulášská nadílka a hosté. Mezi nimi můžeme číst známá jména, jakými jsou zpěváci Xindl X a Dan Bárta či herec Roman Zach, ve velmi nezvyklé roli se představí generální ředitel Ford Motor Company Jan Laube. Své hlasy k The Tap Tap přidá i soubor Lidové muziky Notičky a celým programem nás kromě Ládi Angeloviče provede i herec Jiří Mádl.
Pro zpestření programu se pomocí videoklipů podíváme na cestu The Tap Tap do Izraele a adrenalinové slaňování Nuselského mostu.

Čtěte také: S The Tap Tap proti strachu

Vtipný moderátor a tiskový mluvší kapely Láďa Angelovič ke koncertu dodává:  „Mikulášská v Opeře je už tradičně vrcholem naší koncertní sezóny a zároveň skvělou příležitostí seznámit s naším celoročním úsilím širokou veřejnost. Vždycky se do opery těšíme, protože je to skvělé místo na předvánoční mikulášské řádění. Věřím, že to tak cítí i naši fanoušci a znovu  budeme mít vyprodáno."
A mají. Opravdu už nyní je koncert beznadějně vyprodán. Nemusíte však zoufat - můžete si jej vychutnat i v klidu svého domova díky přímému přenosu televize Prima a během něj pak formou DMS přispět do sbírky na dostavbu Jedličkova ústavu. Zapište si do kalendáře 1. prosince a pozor - začátek je již v 18. hodin.
  

Přehled

 • Název akce: The Tap Tap
 • Datum: pondělí, 01 prosinec 2014
 • Místo: Státní opera Praha
 • Cena: vyprodáno
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Do Prahy se vrátí umělec Charlie Winston

  Charismatický britský zpěvák, skladatel a producent Charlie Winston navštíví v únoru příštího roku podruhé Českou republiku.

 • Mikulášská s The Tap Tap se blíží

  Zhruba tři týdny nás dělí od tradiční Mikulášské s The Tap Tap, která bude pokračovat letos již sedmým ročníkem. První ročníky jsme měli možnost navštívit ve vyprodeané Státní opeře, díky jejím opravám se však už potřetí přesuneme do
  prostorného Fora Karlín. Předvánočnímu kouzlu tohoto koncertu však rozhodně neubírá, ba naopak se této akce může zúčastnit větší počet diváků a hlavně dětí.

 • Sophie Hunger je hudební chameleon

  Jen u málokterého umělce se posluchač dočká tak častých a pozoruhodných zvukových obratů, jako je tomu u švýcarské písničkářky Sophie Hunger. Ta v pražském klubu Palác Akropolis v neděli 11. listopadu představila svoji novou desku Molecules, na níž se více posouvá k elektronickému zvuku.

 • Turné Bonfire & Friends zrušeno !

  Je nám to velice líto, ale exkluzivní turné, na které jste se jistě těšili, bylo z důvodu nemoci hlavního organizátora a hráče v plném rozsahu zrušeno.