Mikulášská s The Tap Tap ve Státní opeře

Mikulášský koncert kapely The Tap Tap va Státní opeře se stává tradicí; letos se můžeme těšit již na čtvrtý v pořadí. Že kromě čerta s Mikulášem přijdou i zajímaví hosté se přesvědčíme 1. prosince.

The Tap Tap The Tap Tap Zdroj: pořadatel koncertu

Kapela The Tap Tap je u nás stále populárnější, a že je složena z handicapovaných studentů Jedličkova ústavu, není už asi potřeba sáhodlouze vysvětlovat. Muzikanti koncertují po celé republice i v zahraničí, hrají na festivalech a před rokem zahájili turné The Tap Tap načerno. Zároveň s ním  odstartovali sbírku na dostavbu Jedličkova ústavu, ke které její manažer a kapelník v jedné osobě Šimon Ornest řekl:  „Odehráli jsme desítky koncertů v českých regionech a mezitím i dva koncerty v Izraeli. Výstava černého humoru o lidech s hendikepem má velký úspěch a v současnosti probíhá na třech místech v ČR. Kromě startovních 5 milionů, které loni věnoval pražský magistrát, se podařilo vybrat necelých 500 tisíc Kč. Velmi si vážíme toho, že diváci našich koncertů na sbírku přispívají. A o to víc si vážíme podpory těch mimopražských, protože když oni jsou ochotní přispět na něco, co je v Praze, tak to už opravdu něco znamená!”

 

 

Ani letos ve Státní opeře nebude chybět mikulášská nadílka a hosté. Mezi nimi můžeme číst známá jména, jakými jsou zpěváci Xindl X a Dan Bárta či herec Roman Zach, ve velmi nezvyklé roli se představí generální ředitel Ford Motor Company Jan Laube. Své hlasy k The Tap Tap přidá i soubor Lidové muziky Notičky a celým programem nás kromě Ládi Angeloviče provede i herec Jiří Mádl.
Pro zpestření programu se pomocí videoklipů podíváme na cestu The Tap Tap do Izraele a adrenalinové slaňování Nuselského mostu.

Čtěte také: S The Tap Tap proti strachu

Vtipný moderátor a tiskový mluvší kapely Láďa Angelovič ke koncertu dodává:  „Mikulášská v Opeře je už tradičně vrcholem naší koncertní sezóny a zároveň skvělou příležitostí seznámit s naším celoročním úsilím širokou veřejnost. Vždycky se do opery těšíme, protože je to skvělé místo na předvánoční mikulášské řádění. Věřím, že to tak cítí i naši fanoušci a znovu  budeme mít vyprodáno."
A mají. Opravdu už nyní je koncert beznadějně vyprodán. Nemusíte však zoufat - můžete si jej vychutnat i v klidu svého domova díky přímému přenosu televize Prima a během něj pak formou DMS přispět do sbírky na dostavbu Jedličkova ústavu. Zapište si do kalendáře 1. prosince a pozor - začátek je již v 18. hodin.
  

Přehled

 • Název akce: The Tap Tap
 • Datum: pondělí, 01 prosinec 2014
 • Místo: Státní opera Praha
 • Cena: vyprodáno
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Metalisté The HU bodují šamanskými zpěvy

  Na konci minulého roku se v Asii vyklubala zajímavá kapela, která propojuje několik žánrů zároveň. Na tom by v dnešní době fúzí nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se nejednalo o mongolskou kapelu, která do metalových a rockových postupů vkládá šamanské popěvky tamního folklóru. To je kapela The HU v kostce.

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert Charlieho Winstona

  Mladý charismatický zpěvák, skladatel a producent v jedné osobě Charlie Winston zahraje již 11. února v pražském Lucerna Music Baru. Pojďte soutěžit o lístky na tento skvělý koncert s redakcí musicweb.cz!

 • Charlie Winston oznamuje hudebního hosta svého koncertu

  Koncert britského zpěváka a skladatele Charlieho Winstona se nezadržitelně blíží. Již 11. února se představí divákům v pražském Lucerna Music Baru se svým sólovým koncertním programem a mimo jiné představí i své nové album Squere 1.

 • Foto: Robert Křesťan Druhá tráva, Bratři Ebenové, Měšťanská beseda, Plzeň, 7. 1. 2019

  V Měšťanské besedě v Plzni se sešlo v pondělí 7. ledna hned několik osobností české hudby - Robert Křesťan se skupinou Druhá trává a Bratři Ebenové. Z toho koncertu vám přinášíme fotoreport.