Mikulášská s The Tap Tap ve Státní opeře

Mikulášský koncert kapely The Tap Tap va Státní opeře se stává tradicí; letos se můžeme těšit již na čtvrtý v pořadí. Že kromě čerta s Mikulášem přijdou i zajímaví hosté se přesvědčíme 1. prosince.

The Tap Tap The Tap Tap Zdroj: pořadatel koncertu

Kapela The Tap Tap je u nás stále populárnější, a že je složena z handicapovaných studentů Jedličkova ústavu, není už asi potřeba sáhodlouze vysvětlovat. Muzikanti koncertují po celé republice i v zahraničí, hrají na festivalech a před rokem zahájili turné The Tap Tap načerno. Zároveň s ním  odstartovali sbírku na dostavbu Jedličkova ústavu, ke které její manažer a kapelník v jedné osobě Šimon Ornest řekl:  „Odehráli jsme desítky koncertů v českých regionech a mezitím i dva koncerty v Izraeli. Výstava černého humoru o lidech s hendikepem má velký úspěch a v současnosti probíhá na třech místech v ČR. Kromě startovních 5 milionů, které loni věnoval pražský magistrát, se podařilo vybrat necelých 500 tisíc Kč. Velmi si vážíme toho, že diváci našich koncertů na sbírku přispívají. A o to víc si vážíme podpory těch mimopražských, protože když oni jsou ochotní přispět na něco, co je v Praze, tak to už opravdu něco znamená!”

 

 

Ani letos ve Státní opeře nebude chybět mikulášská nadílka a hosté. Mezi nimi můžeme číst známá jména, jakými jsou zpěváci Xindl X a Dan Bárta či herec Roman Zach, ve velmi nezvyklé roli se představí generální ředitel Ford Motor Company Jan Laube. Své hlasy k The Tap Tap přidá i soubor Lidové muziky Notičky a celým programem nás kromě Ládi Angeloviče provede i herec Jiří Mádl.
Pro zpestření programu se pomocí videoklipů podíváme na cestu The Tap Tap do Izraele a adrenalinové slaňování Nuselského mostu.

Čtěte také: S The Tap Tap proti strachu

Vtipný moderátor a tiskový mluvší kapely Láďa Angelovič ke koncertu dodává:  „Mikulášská v Opeře je už tradičně vrcholem naší koncertní sezóny a zároveň skvělou příležitostí seznámit s naším celoročním úsilím širokou veřejnost. Vždycky se do opery těšíme, protože je to skvělé místo na předvánoční mikulášské řádění. Věřím, že to tak cítí i naši fanoušci a znovu  budeme mít vyprodáno."
A mají. Opravdu už nyní je koncert beznadějně vyprodán. Nemusíte však zoufat - můžete si jej vychutnat i v klidu svého domova díky přímému přenosu televize Prima a během něj pak formou DMS přispět do sbírky na dostavbu Jedličkova ústavu. Zapište si do kalendáře 1. prosince a pozor - začátek je již v 18. hodin.
  

Přehled

 • Název akce: The Tap Tap
 • Datum: pondělí, 01 prosinec 2014
 • Místo: Státní opera Praha
 • Cena: vyprodáno
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Americký písničkář Kurt Vile se skupinou The Violators zahraje po 6 letech v Praze

  Projevem tichý a nenápadný, ale rozhodně ne nudný indie rocker Kurt Vile z Philadelphie se na svém dlouhém turné k poslední desce Bottle It In zastaví v červnu i v pražské Meetfactory.

 • Metronome Festival Prague ve znamení britských hudebních hvězd

  Metronome Festival Prague odstartuje už v pátek 21. června a k dispozici je kompletní program, který zahrnuje respektované legendy jako Liam Gallagher, Morcheeba nebo Kraftwerk, ale i nové objevy na hudební scéně.

 • Foto: Die Ärzte, Lucerna Velký sál, Praha, 17. 5. 2019

  V pátek večer se ve Velkém sálu pražské Lucerny představila legendární německá punk-rocková kapela Die Ärzte. Ta zahrála publiku po více jak pětileté odmlce, kdy byla na turné naposledy, a tak není divu, že byl tento koncert beznadějně vyprodaný a fanoušci jaksepatří natěšení. Již od prvních tónů to v Lucerně pořádně vřelo a nikdo nemohl být na pochybách, že se jedná o opravdu punkový koncert se vším všudy. Prohlédněte si náš fotoreport ze začátku tohoto koncertu.

 • Foto: Vltava, Palác Akropolis, Praha, 16. 5. 2019

  Kapela Vltava pokřtila ve čtvrtek večer v pražském Paláci Akropolis svůj box set se 7 CD s názvem Náklad štěstí. Tento set zahrnuje veškerá řadová alba této skupiny a na sedmém CD se nacházejí různé raritní a dosud nevydané písně. Samotný koncert se nesl v pohodové atmosféře, která je pro tuto kapelu typická. Skupina pod vedením Roberta Nebřenského šlapala jako namazaný stroj a přehrála jak svůj straší osvědčený repertoár, tak novější kusy z posledních alb. Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu.