RockOpera Praha chystá druhou letošní premiéru

V holešovickém divadle pro rockery a metalisty tento týden finišují poslední přípravy a zkoušky na premiéru nového, tentokrát romantického kousku Romeo & Julie.Jak bude tento celosvětově známý tragický milostný příběh zpracován netradičně v rockovém duchu, uvidíme a uslyšíme 25. listopadu 2013.

RockOpera Praha - premiéra 7 Proti Thébám RockOpera Praha - premiéra 7 Proti Thébám Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

Pod novou operou jsou podepsáni osvědčení autoři (a zároveň zakladatelé RockOpery Praha) Milan Steigerwald a Pavla Forest. Režisérské taktovky se opět ujal Roman Štolpa, který již má zkušenosti se zpracováním známých dramat pro uši a oči rockerů. Kdo by neznal příběh dvou mladých milenců ze znepřátelených rodů Monteků a Kapuletů z pera Williama Shakespeara, zasazený do italské Verony. Díky opravdu nízkému věku hlavních postav byli do rolí Romea a Julie obsazeni mladí zpěváci Jiří Švec a Žofie Dařbujánová. Jejich jména na seznamu účinkujících doplňují již ostřílení rockeři Kamil Střihavka, Jan Toužimský (Arakain), Pavla Forest (King Size), Viktor Dyk, Josef Šutara (Motorband) a spousta dalších, tvořící příbuzné mileneckého páru a veronské obyvatele. Na pódiu se během představení vystřídá přes čtyřicet účinkujících. Sólisté, herci, pěvecký sbor i živá kapela v kostýmech a líčení podle rockové módy, na pozadí světelná a akrobatická show dají prastarému příběhu nový rozměr. Autorem hudby je Milan Steigerwald, texty ji doplnila Pavla Forest - jako na většině alb King Size.

 

Prohlédněte si také fotogalerii : 7 Proti Thébám, RockOpera Praha, 18 .4. 2013

 

Půlkruhová aréna RockOpery Praha je od začátku letošního roku stálou scénou  stejnojmenného uměleckého souboru. Záštitu nad ní převzal primátor hlavního města Prahy RNDr. Tomáš Hudeček. V letošním roce je premiéra opery Romeo & Julie v pořadí již druhá, v dubnu jsme mohli zhlédnout v rockovém aranžmá antický příběh 7 Proti Thébám. Vstupenky na premiéru 25. listopadu jsou již vyprodané, reprízy Romeo & Julie jsou plánované na 26. února a 22. května 2014.

Sledujte rock na Facebooku:
 

   

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • RockOpera zve na Silvestra

  Sivestrovská noc je za dveřmi a pokud ještě hledáte tip na to , kde ji strávit, zajděte do holešovické RockOpery na ochutnávku z chystané opery Frankenstein.

 • Kapela známá hitem Země vzdálená slaví 25 let

  Hudební skupina BSP (Ota Balage, Kamil Střihavka, Michal Pavlíček), která má na kontě hity jako Země vzdálená nebo Holka čapni draka, slaví 25 let od vydání své první desky.

 • Kamil Střihavka & Leaders! již příští týden akusticky

  Příští týden se má podle předpovědi vrátit teplé počasí a to je skvělá zpráva pro pořadatele i diváky akustického koncertu Kamila Střihavky na Střeleckém ostrově.

 • Skupina BSP oslaví 25 let existence, chystá nový singl

  Hudební seskupení BSP (Baláž-Střihavka-Pavlíček) slaví v letošním roce 25 let od vydání své první desky („Ota Balage for Kamil Střihavka by assistance Michal Pavlíček" - 1993). Při této příležitosti Michal Pavlíček přichází se smělými nápady, jak toto výročí uctít.