RockOpera Praha chystá druhou letošní premiéru

V holešovickém divadle pro rockery a metalisty tento týden finišují poslední přípravy a zkoušky na premiéru nového, tentokrát romantického kousku Romeo & Julie.Jak bude tento celosvětově známý tragický milostný příběh zpracován netradičně v rockovém duchu, uvidíme a uslyšíme 25. listopadu 2013.

RockOpera Praha - premiéra 7 Proti Thébám RockOpera Praha - premiéra 7 Proti Thébám Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

Pod novou operou jsou podepsáni osvědčení autoři (a zároveň zakladatelé RockOpery Praha) Milan Steigerwald a Pavla Forest. Režisérské taktovky se opět ujal Roman Štolpa, který již má zkušenosti se zpracováním známých dramat pro uši a oči rockerů. Kdo by neznal příběh dvou mladých milenců ze znepřátelených rodů Monteků a Kapuletů z pera Williama Shakespeara, zasazený do italské Verony. Díky opravdu nízkému věku hlavních postav byli do rolí Romea a Julie obsazeni mladí zpěváci Jiří Švec a Žofie Dařbujánová. Jejich jména na seznamu účinkujících doplňují již ostřílení rockeři Kamil Střihavka, Jan Toužimský (Arakain), Pavla Forest (King Size), Viktor Dyk, Josef Šutara (Motorband) a spousta dalších, tvořící příbuzné mileneckého páru a veronské obyvatele. Na pódiu se během představení vystřídá přes čtyřicet účinkujících. Sólisté, herci, pěvecký sbor i živá kapela v kostýmech a líčení podle rockové módy, na pozadí světelná a akrobatická show dají prastarému příběhu nový rozměr. Autorem hudby je Milan Steigerwald, texty ji doplnila Pavla Forest - jako na většině alb King Size.

 

Prohlédněte si také fotogalerii : 7 Proti Thébám, RockOpera Praha, 18 .4. 2013

 

Půlkruhová aréna RockOpery Praha je od začátku letošního roku stálou scénou  stejnojmenného uměleckého souboru. Záštitu nad ní převzal primátor hlavního města Prahy RNDr. Tomáš Hudeček. V letošním roce je premiéra opery Romeo & Julie v pořadí již druhá, v dubnu jsme mohli zhlédnout v rockovém aranžmá antický příběh 7 Proti Thébám. Vstupenky na premiéru 25. listopadu jsou již vyprodané, reprízy Romeo & Julie jsou plánované na 26. února a 22. května 2014.

Sledujte rock na Facebooku:
 

   

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Hudební pořad Na Kloboučku se vrátí velkým koncertem

  Legendární hudební pořad Na Kloboučku se zhmotní na FestiWalle v Modřanech. K původním hudebníkům se přidá i nová generace muzikantů.

 • Foto: Supergroup.cz, KD Barikádníků, Praha, 8. 4. 2019

  Kulturní dům Barikádníků přivítal v pondělí kapelu Supergroup.cz. Jedná se o projekt, který vznikl na základě ankety na rádiu Beat, která si kladla za cíl složit kapelu "snů". Tato superskupina ve složení Michal Pavlíček, Kamil Sřihavka, Roman Dragoun, Vladimír Guma Kulhánek, Jan Hrubý a Miloš Meier hraje samé ověřené hity, a to jak od zahraničních kapel jako například Free, The Police, Led Zeppelin, AC-DC, tak od tuzemských kapel jako Pražský Výběr, BSP a dalších. 

   

  Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto našlapaného koncertu. 

 • RockOpera zve na Silvestra

  Sivestrovská noc je za dveřmi a pokud ještě hledáte tip na to , kde ji strávit, zajděte do holešovické RockOpery na ochutnávku z chystané opery Frankenstein.

 • Kapela známá hitem Země vzdálená slaví 25 let

  Hudební skupina BSP (Ota Balage, Kamil Střihavka, Michal Pavlíček), která má na kontě hity jako Země vzdálená nebo Holka čapni draka, slaví 25 let od vydání své první desky.