V brněnské Zbrojovce proběhne festival alternativní hudby

Již dnes se v prostorách brněnské Zbrojovky odehraje neobvyklá hudební událost. V místě, kde se od roku 1918 prakticky až do léta 2006 vyrábělo množství různých technických zařízení, psacími stroji počínaje a kulomety konče, se bude rozléhat alternativní rock.

Na festivale vystoupí i skupina Plastic People of the Universe Na festivale vystoupí i skupina Plastic People of the Universe Zdroj: archiv skupiny

Klub Mersey zde totiž bude pořádat první ročník festivalu pod názvem Henry Lee Fest, věnovaného postavě ze stejnojmenné písně Nicka Cavea a jeho skupiny The Bad Seeds.

Čtěte také: Rozhovor s Nickem Cavem: Spolupracovat s Warrenem je dar z nebes

Akce začíná již v pět hodin odpoledne a končit bude zřejmě až v časných hodinách ranních. Za tuto dobu se na dvou pódiích určitě odehraje mnoho zajímavého. Hlavní stage bude patřit šesti různorodým hudebním skupinám. První vystoupí hned v šest večer proslulá česká hardcore-crossoverová skupina Našrot. Odbude si zde dvouhodinový koncert, po němž bude následovat vystoupení české undergroundové legendy The Plastic People of the Universe, zatím třetí produkce tohoto souboru v Brně v letošním roce.

Vystoupí i berlínské elektro-punkové duo Noblesse Oblige

V půl desáté je poté na pódiu vystřídá mladá táborská indie-rocková formace Please the Trees, držitelé ceny Anděl v kategorii Alternativa za letošní rok. Nebude to ovšem zdaleka poslední kapela tohoto žánru, co zítřejšího večera zahraje. Po nich budou ještě následovat brněnští My Dead Cat a pak další táborská skupina, a to v roce 1994 vzniklí Sunshine.

 

 

Zlatým hřebem večera bude poté určitě vystoupení berlínského elektro-punkového dua Noblesse Oblige, tvořeného francouzskokubánskou umělkyní Valerií Renay a německým producentem Sebastienem Lee Phillippem. Tato formace funguje od roku cca 2006, vydala čtyři alba a spolupracovala již s osobnostmi jako Patti Smith nebo Dresden Dolls. Druhá stage, tj. Café Biograf, bude zaměřena spíše na film.

 

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

 

Budou se zde promítat snímky o Patti Smith, Joy Division, Rowlandu S. Howardovi a Sonic Youth. Poté zahraje temná pražská skupina Black Burley, jejíž vystoupení bude doprovázeno hororovou projekcí. Následně pódium ovládnou hned dva DJové po sobě; prvním bude Němec Steve Morell, proslulý po celém světě, který svou úspěšnou kariéru započal již roku 1984 v Berlíně, a poté Brit Cliff McLenehan, který se v Brně představil již na několika akcích právě v klubu Mersey. Cena vstupenek na Henry Lee Festival činí 390 korun.

Přehled

 • Název akce: Henry Lee Fest
 • Datum: sobota, 14 září 2013
 • Místo: Brno
 • Cena: 390 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Mladí ladí jazz 2019: Na koho lákají letos?

  Mezinárodní festival Mladí ladí jazz již podesáté rozproudí jarní hudební Prahu a představí muzikanty a formace, kteří odvážně otevírají jazzové škatulky nejrůznějším hudebním žánrům. Podívejte se na hlavní program, předprodej vstupenek je již zahájen.

 • Foto: Big Daddy Wilson, Bounty Rock Cafe, Olomouc, 4. 2. 2019

  Americký bluesman Big Daddy Wilson zahrál se svojí doprovodnou kapelou skvělý koncert v Bounty Rock Café v Olomouci. A z tohoto vystoupení, kdy se bavili nejen posluchači, ale i samotní muzikanti, vám přinášíme fotoreport.

 • Metalisté The HU bodují šamanskými zpěvy

  Na konci minulého roku se v Asii vyklubala zajímavá kapela, která propojuje několik žánrů zároveň. Na tom by v dnešní době fúzí nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se nejednalo o mongolskou kapelu, která do metalových a rockových postupů vkládá šamanské popěvky tamního folklóru. To je kapela The HU v kostce.

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert Charlieho Winstona

  Mladý charismatický zpěvák, skladatel a producent v jedné osobě Charlie Winston zahraje již 11. února v pražském Lucerna Music Baru. Pojďte soutěžit o lístky na tento skvělý koncert s redakcí musicweb.cz!

Další podobné články