V brněnské Zbrojovce proběhne festival alternativní hudby

Již dnes se v prostorách brněnské Zbrojovky odehraje neobvyklá hudební událost. V místě, kde se od roku 1918 prakticky až do léta 2006 vyrábělo množství různých technických zařízení, psacími stroji počínaje a kulomety konče, se bude rozléhat alternativní rock.

Na festivale vystoupí i skupina Plastic People of the Universe Na festivale vystoupí i skupina Plastic People of the Universe Zdroj: archiv skupiny

Klub Mersey zde totiž bude pořádat první ročník festivalu pod názvem Henry Lee Fest, věnovaného postavě ze stejnojmenné písně Nicka Cavea a jeho skupiny The Bad Seeds.

Čtěte také: Rozhovor s Nickem Cavem: Spolupracovat s Warrenem je dar z nebes

Akce začíná již v pět hodin odpoledne a končit bude zřejmě až v časných hodinách ranních. Za tuto dobu se na dvou pódiích určitě odehraje mnoho zajímavého. Hlavní stage bude patřit šesti různorodým hudebním skupinám. První vystoupí hned v šest večer proslulá česká hardcore-crossoverová skupina Našrot. Odbude si zde dvouhodinový koncert, po němž bude následovat vystoupení české undergroundové legendy The Plastic People of the Universe, zatím třetí produkce tohoto souboru v Brně v letošním roce.

Vystoupí i berlínské elektro-punkové duo Noblesse Oblige

V půl desáté je poté na pódiu vystřídá mladá táborská indie-rocková formace Please the Trees, držitelé ceny Anděl v kategorii Alternativa za letošní rok. Nebude to ovšem zdaleka poslední kapela tohoto žánru, co zítřejšího večera zahraje. Po nich budou ještě následovat brněnští My Dead Cat a pak další táborská skupina, a to v roce 1994 vzniklí Sunshine.

 

 

Zlatým hřebem večera bude poté určitě vystoupení berlínského elektro-punkového dua Noblesse Oblige, tvořeného francouzskokubánskou umělkyní Valerií Renay a německým producentem Sebastienem Lee Phillippem. Tato formace funguje od roku cca 2006, vydala čtyři alba a spolupracovala již s osobnostmi jako Patti Smith nebo Dresden Dolls. Druhá stage, tj. Café Biograf, bude zaměřena spíše na film.

 

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

 

Budou se zde promítat snímky o Patti Smith, Joy Division, Rowlandu S. Howardovi a Sonic Youth. Poté zahraje temná pražská skupina Black Burley, jejíž vystoupení bude doprovázeno hororovou projekcí. Následně pódium ovládnou hned dva DJové po sobě; prvním bude Němec Steve Morell, proslulý po celém světě, který svou úspěšnou kariéru započal již roku 1984 v Berlíně, a poté Brit Cliff McLenehan, který se v Brně představil již na několika akcích právě v klubu Mersey. Cena vstupenek na Henry Lee Festival činí 390 korun.

Přehled

 • Název akce: Henry Lee Fest
 • Datum: sobota, 14 září 2013
 • Místo: Brno
 • Cena: 390 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Keb' Mo', Divadlo Archa, Praha, 16. 7. 2019

  Charismatický černý bluesman Keb' Mo' svým pohodovým vystoupením vytvořil v Divadle Archa skvělou atmosféru. Představil nejen svoje nové CD Oklahoma, ale zazpíval i s publikem svoje starší písně, při kterých střídal akustické i rezofonické kytary, které mu pečlivě připravoval jeho "roztleskávač" Riley. Z tohoto téměř dvouhodinového koncertu přinášíme náš fotoreport.

 • Rammsteini představili v Praze nové album

  Veliká show a prověřené hity. Tak by se dal ve zkratce shrnout zážitek z koncertu skupiny Rammstein, který se konal v úterý 16. července. V den, kdy byl článek vydán, kapela odehrávala právě druhý vyprodaný koncert.

 • Foto: Masters of Rock, Vizovice, 12. 7. 2019

  Druhý den Masters of Rock přinesl první déšť, ale i různorodý hudební program, jednou z prvních kapel byli například hrdinové Twilight Force nebo také Battle Beast včele se zpěvačkou Noorou Louhimo, Amaranthe s novým albem Helix, hlavními kapelami dne byli Dimmu Borgir a Avantasia Tobiase Sammeta.

 • Soutěžte o 2x1 lístek na koncert Selmy Uamusse

  Mozambik patří, podobně jako Kapverdy či Brazílie, mezi kulturně navzájem spřízněné země portugalské sféry. Po hudební stránce je to ovšem zatím nezmapovaný region. O to větším překvapením je zpěvačka Selma Uamusse, která organicky spojuje dva dosud oddělené světy - živelné rytmy mosambického venkova, i funk a zvukovou psychedelii evropských klubů. Přijďte do Paláce Akropolis 29. listopadu!