V brněnské Zbrojovce proběhne festival alternativní hudby

Již dnes se v prostorách brněnské Zbrojovky odehraje neobvyklá hudební událost. V místě, kde se od roku 1918 prakticky až do léta 2006 vyrábělo množství různých technických zařízení, psacími stroji počínaje a kulomety konče, se bude rozléhat alternativní rock.

Na festivale vystoupí i skupina Plastic People of the Universe Na festivale vystoupí i skupina Plastic People of the Universe Zdroj: archiv skupiny

Klub Mersey zde totiž bude pořádat první ročník festivalu pod názvem Henry Lee Fest, věnovaného postavě ze stejnojmenné písně Nicka Cavea a jeho skupiny The Bad Seeds.

Čtěte také: Rozhovor s Nickem Cavem: Spolupracovat s Warrenem je dar z nebes

Akce začíná již v pět hodin odpoledne a končit bude zřejmě až v časných hodinách ranních. Za tuto dobu se na dvou pódiích určitě odehraje mnoho zajímavého. Hlavní stage bude patřit šesti různorodým hudebním skupinám. První vystoupí hned v šest večer proslulá česká hardcore-crossoverová skupina Našrot. Odbude si zde dvouhodinový koncert, po němž bude následovat vystoupení české undergroundové legendy The Plastic People of the Universe, zatím třetí produkce tohoto souboru v Brně v letošním roce.

Vystoupí i berlínské elektro-punkové duo Noblesse Oblige

V půl desáté je poté na pódiu vystřídá mladá táborská indie-rocková formace Please the Trees, držitelé ceny Anděl v kategorii Alternativa za letošní rok. Nebude to ovšem zdaleka poslední kapela tohoto žánru, co zítřejšího večera zahraje. Po nich budou ještě následovat brněnští My Dead Cat a pak další táborská skupina, a to v roce 1994 vzniklí Sunshine.

 

 

Zlatým hřebem večera bude poté určitě vystoupení berlínského elektro-punkového dua Noblesse Oblige, tvořeného francouzskokubánskou umělkyní Valerií Renay a německým producentem Sebastienem Lee Phillippem. Tato formace funguje od roku cca 2006, vydala čtyři alba a spolupracovala již s osobnostmi jako Patti Smith nebo Dresden Dolls. Druhá stage, tj. Café Biograf, bude zaměřena spíše na film.

 

Sledujte jazz a blues na Facebooku:
 

 

Budou se zde promítat snímky o Patti Smith, Joy Division, Rowlandu S. Howardovi a Sonic Youth. Poté zahraje temná pražská skupina Black Burley, jejíž vystoupení bude doprovázeno hororovou projekcí. Následně pódium ovládnou hned dva DJové po sobě; prvním bude Němec Steve Morell, proslulý po celém světě, který svou úspěšnou kariéru započal již roku 1984 v Berlíně, a poté Brit Cliff McLenehan, který se v Brně představil již na několika akcích právě v klubu Mersey. Cena vstupenek na Henry Lee Festival činí 390 korun.

Přehled

 • Název akce: Henry Lee Fest
 • Datum: sobota, 14 září 2013
 • Místo: Brno
 • Cena: 390 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Michal Pavlíček, Lucerna Music Bar, Praha, 16. 4. 2019

  Ve středu večer pokřtil Michal Pavlíček společně se svými hosty svoji novou sólovou desku Pošli to tam. Křest se konal v rámci koncertu, který Michal Pavlíček odehrál v zaplněném Lucerna Music Baru. Na basu zahrál jako tradičně Martin Maťo Ivan, za klávesy se posadil Michal Nejtek a na bicí se představil mladý bubeník Michal Kolouch Daněk. Stejně jako na ostatních koncertech, které již byly v rámci aktuálního turné k propagaci této desky odehrány, se v roli zpívajícího hosta představila zpěvačka Milly Honsová. Tu také můžeme slyšet v některých písních desky Pošli to tam. Za kmotry nové desky si Michal Pavlíček vybral například Moniku Načevu, Jana Saharu Hedla či svého spoluhráče z Pražského výběru Jiřího Hrubeše. Na koncertě zazněly jak nové písně z aktuálního alba, jako například Anděl, Zhurta, Pošli to tam, Modrý pták a další, tak také starší kusy jako Honička, Jeden den v parku u Zlaté brány či Veliké lalula.

   

  Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu a křtu nové desky. 

 • Alfa Mist: Odosobněný koncert plný virtuozity

  Jedním z vrcholů letošního festivalu Mladí ladí jazz měl být koncert kapely Alfa Mist. Pojďme se podívat, jak večer před vyprodaným sálem pražského Paláce Akropolis probíhal.

 • John McLaughlin v Brně představil svůj projekt 4th Dimension

  Veterán jazzrockové fúze, věčný hudební experimentátor, britský kytarista John McLaughlin vystoupil v brněnském Janáčkově divadle v rámci JazzFestu Brno. Během hodinu a půl dlouhého setu představil průřez své tvorby od let 70. až po současnost.

 • Soutěžte o 2x2 lístky na koncert Mig 21 do Trutnova - Ukončeno

  Mig 21 zakončují jarní část Huráá tour a zvou na poslední koncert, na který jsou už pouze soutěžní vstupenky. Jestli chceš vyrazit 20. dubna do Společenského centra UFFO v Trutnově, pojď s redakcí musicweb.cz soutěžit!