Vytisknout tuto stránku

Osmý ročník Festivalu Hrady CZ zkompletoval line-up

Letošní osmý ročník hudebního festivalu Hrady CZ nabídne osm zastávek na hradech v Čechách a na Moravě. Vše odstartuje na hradě Točník nedaleko Prahy 13. července a první víkend v září bude tento putovní festival ukončen na hradě Bouzov u Olomouce. Pořadatelé si pro fanoušky historických prostor a hudebních interpretů připravili opět zajímavá jména, nejen z tuzemské scény. Mezi potvrzená jména patří například oceňovaný Tomáš Klus, Mandrage nebo Nightwork.

Tomáš Klus Tomáš Klus Festival Hrady CZ - press kit

Dalšími potvrzenými interprety jsou také Horkýže Slíže, Polemic nebo No Name ze Slovenska. Zástupce české scény doplňují oblíbení a taneční Mig 21, v čele s showmanam Jirkou Macháčkem či Monkey Business. Rockové a punkové fanoušky jistě potěší vystoupení starého dobrého Visacího Zámku, Vypsané Fixy nebo UDG. To vše jsou jen vybrané kapely a hudebníci, na které se během letošního ročníku festivalu Hrady CZ můžeme těšit. „Pro mnoho kapel, které mají možnost hrát na všech osmi zastávkách, je celý festival v podstatě takové hudební turné. Snažíme se tak dávat příležitost střídavě různým kapelám v závislosti na tom, zda například zrovna vydali novou desku nebo jsou aktuálně oceňované v rámci hudebních cen,“ uvedl jeden z organizátorů festivalu Michal Šesták.

 

 

Původní myšlenka, která vznikla již v roce 2005 se uskutečnila pod názvem České hrady.CZ a o pět let později se působnost celého projektu rozšířila také na Moravu. Dobrou zprávu mají pořadatelé především pro obyvatele jihomoravské metropole, protože v rámci letošního ročníku se do programu kvůli četným prosbám navrací brněnský hrad Veveří, který byl v minulosti nahrazen Valticemi. Na každé zastávce je připraven dvoudenní program, který nabídne vystoupení zmíněných hudebníků, doprovodné aktivity a pořadatelé také touto cestou zvyšují povědomí o historických památkách, ochraně přírody a ekologii. Organizátoři samozřejmě spolupracují s Národním památkovým ústavem a letos bude zahájen také projekt výstav s organizací Člověk v tísni, díky kterému budou prezentovány fotografie především z cest do zemí tzv. třetího světa.

 

 

Lístky je možné zakoupit jako E-tickets i přes internet za zvýhodněnou cenu 250 a 400 korun, na místě budou vstupenky k dostání za 300 a 450 korun a klienti T-mobile si je můžou koupit přes mobilní telefon.

Více informací: www.hradycz.cz

 

INTERPRETI:
Buty, Chinaski, David Koller, Dilated, Ewa Farna, Horkýže Slíže, Mandrage, Mig 21, Monkey Business, Mother's Angels, Nebe, Nightwork, No Name, Pohřební kapela, Polemic, Professor Leopard, Sto zvířat, Tomáš Klus, Xindl X, UDG, Visací zámek, Vypsaná Fixa

 

TERMÍNY A MÍSTA:
13.-14.7. Točník
20.-21.7. Švihov
27.-28.7. Kunětická hora
3.- 4.8. Rožmberk nad Vltavou
10.-11.8. Veveří
17.-18.8. Hradec nad Moravicí
24.-25.8. Bezděz
31.8 - 1.9. Bouzov

Napsal(a):
Buďte první, kdo napíše komentář!

Nejnovější od Zdeněk Němec