Iron Maiden jsou nominováni do Rokenrolové síně slávy Doporučený

S překvapením zjistil ex-kytarista Iron Maiden Dennis Stratton, že se jeho jméno objevilo po boku Bruce Dickinsona, Stevea Harrise a dalších členů této metalové legendy v nominacích do Rokenrolové síně slávy. Není však jisté, jestli by bylo ocenění kapelou přijato.

Orden Ogan zveřejnili další singl z nadcházejícího přesunutého alba

Powermetalová kapela Orden Ogan po několika přesunech nabídne nejnovější počin za měsíc. Jako ochutnávku posílají třetí singl.

Odešel věrozvěst jazzrockové fúze Chick Corea Doporučený

Americký klavírista a skladatel Chick Corea (12. 6. 1941 - 11. 2. 2021) po sobě zanechal hudební stopu srovnatelnou s Fryderykem Chopinem v 19. století. Fenomenální klávesový hráč posunul hlavně improvizace do takových výšin, že je prakticky nelze opakovat. Zemřel uprostřed činorodé práce ve věku 79 let na následky vzácné formy rakoviny.

Every Time I Die čekají s vydáním alba na konec pandemie

Corová banda Every Time I Die pokračuje ve vydávání nových kousků. Po dvou písních, které se v éteru objevily loni v prosinci, nyní kapela pokračuje s dvouminutovým singlem.

Deathmetaloví Cannibal Corpse vydají patnácté studiové album Doporučený

Jedna z nejznámějších deathmetalových skupin vydá po čtyřech letech novou desku. Album Violence Unimagined vyjde letos v dubnu.

Vycházejí dosud nevydané nahrávky Ivana Krále Doporučený

  Rok po odchodu Ivana Krále vychází kolekce nikdy nevydaných nahrávek na albu Undiscovered.

Blink-182 slibují fanouškům novou desku na letošek

Osmá deska Blink-182, která nesla poněkud „matoucí“ název Nine (Devět), bude mít svého nástupce. Toho by se fanoušci kapely mohli dočkat ještě v průběhu letošní roku, jak pouhým jedním slovem přislíbil bubeník Travis Barker.

Michael Krásný vydává druhé album 20:20 Doporučený

Michael Krásný, kontrabasista, baskytarista, zpěvák a dlouholetý doprovodný hráč trumpetisty Laca Decziho, vydává druhé sólové album s výmluvným názvem 20:20.

Hidden Orchestra představili album Creaks Doporučený

Pražské studio Amanita Design vydalo v létě novou puzzle adventuru Creaks. K vytvoření soundtracku angažovali Joe Achesona aka Hidden Orchestra, který se vydal po stopách dua DVA a Joeova dlouholetého přítele a spolupracovníka Tomáše Dvořáka (Floex).

Marilyn Manson na nové desce příjemně překvapuje i bez skandálů Doporučený

Morální postrach americké společnosti, hudebník Marilyn Manson, se letos v září vrátil po tříleté pauze s novým albem We Are Chaos. To je fanoušky i odborníky označováno za nejemociálnější počin v Mansonově kariéře.

Mňága a Žďorp vydala akustické dvojalbum Přístav Unplugged.

 Ani během koronavirové krize hudebníci nezahálejí. Důkazem je nové album kapely Mňága a Žďorp, které by jinak asi ani nevzniklo.

Black Veil Brides lákají na nové album prvním singlem Doporučený

Rocková kapela Black Veil Brides v příštím roce vydá novou desku, z níž zveřejnili první ochutnávku.

Cotatcha Orchestra s Lenkou Dusilovou představují druhý singl Doporučený

Billy’s Pilgrimage, druhý singl z připravovaného alba Bigbandová elektronika/Bigband electronics, představuje Cotatcha Orchestra s hostující zpěvačkou Lenkou Dusilovou.

Foo Fighters oznámili nové album a vypustili první singl Doporučený

Úspěšná skupina Foo Fighters v příštím roce vydá další studiovku. A nebýt koronavirové krize, venku by byla už letos.