Vytisknout tuto stránku

High Five se představí po boku Jason Helicopta a Anniversary in June

V pražské Malostranské besedě vystoupí trio kapel. Přítomným se představí High Five, Anniversary in June a rakouské uskupení Jason Helicopta. Koncert, během kterého se na pódiu vystřídá slušná řádka hudebníků, proběhne 9. února.

High Five se předvedou v Malostranské besedě High Five se předvedou v Malostranské besedě Zdroj: archiv interpreta

Tři kapely vystoupí na koncertu v Malostranské besedě 9. února pod záštitou módní značky Macbeth, která je inspirovaná hudební scénou. High Five a Jason Helicopta se hudebně setkali již na kompilaci D.I.O. Summer 2012.

High Five je pražská kapela složená z pěti členů. Na svém kontě mají už jedno EP Dear Anna, které vyšlo v roce 2011. Loni High Five přišli se singlem Against the Wall, který se rovněž objevil na již zmíněné kompilaci. V současné době pracují na vydání dalšího EP, jak říká kytarista Ladislav Bělina: „Zatím je vše ve stádiu příprav. Posíláme si nápady, skládáme nové věci a pracujeme na koncertech na jaro a léto."

Anniversary in June si říká seskupení z pražské Michle. Hudba, kterou čtveřice hraje, je založená na nostalgii kytarové vlny první poloviny devadesátých let. Kapela vznikla v roce 2011 a před publikum se dostala poprvé v listopadu minulého roku. Nedávno představila svůj singl Hannah a rovnou ho vypustila do éteru rádia.

 

 

Na únorovém koncertě si zahrají také hosté z Rakouska. Jason Helicopta přispěli na EP kompilaci D.I.O. Summer 2012 singlem Satelites. Dvojice, která tvoří celou kapelu, je zaměřena na hudbu ve stylu elektro, emotronic a popu.

Koncert, na kterém proběhne setkání kapel High Five, Anniversary in June a Jason Helicopta se uskuteční v Malostranské besedě 9. února. Vstupné činí přátelských 100 korun a první tóny se začnou ze sálu ozývat ve 20 hodin.

Přehled

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Lara Fabian oslaví koncertem v Praze své narozeniny

  Po dvou letech se do naší metropole vrátí Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu, nyní kanadská občanka, měla vždy k českému publiku výjimečně úzký vztah, který potvrdila jak šesti předchozími koncerty v naší zemi, tak pořízením záznamu z předminulého turné právě z pražské koncertní zastávky.Tentokrát k nám Lara Fabian zavítá v rámci "50 World Tour", jež odstartovala 16. září v New York City a kterým, jak název napovídá, oslavuje své 50. narozeniny.

 • Lenny Kravitz vystoupí opět v Praze

  Koncerty Lennyho Kravitze jsou pověstné svou energií a stejně tomu bude i příští rok, kdy se po dvou letech vrátí koncertovat do České republiky. Spojení hudebních stylů, jako je funk rock´n´roll a blues, je možné slyšet i na jeho zatím posledním - jedenáctém - řadovém albu Raise Vibration, které vyšlo již v roce 2018. Lenny rád naslouchá i mladším generacím hudebníků, ale nezapře několik desetiletí zkušeností na hudební svéně. Výsledkem je silný materiál v duchu jeho klasické tvorby.

 • Bruce Dickinson z Iron Maiden přijede do Prahy už v pátek

  Zpěvák britské kapely Iron Maiden, Bruce Dickinson, se znovu chystá do České republiky. Tentokrát ale přijede sólo. V Praze chce totiž představit svou autobiografii What Does This Button Do?. V druhé polovině večera bude Dickinson odpovídat i na dotazy publika.

 • Foto: Nick Schnebelen Band, Bounty Rock Café, Olomouc, 18. 10. 2019

  Špičkový americký kytarista Nick Schnebelen, kterého jsme viděli v r. 2017 jako jednu z hvězd na šumperském Blues Alive se na svém turné zastavil i v Olomouci. Syrovost jeho bluesové kytary i parádní vokální přednes uchvacuje fanoušky bluesového a bluesrockového žánru po celém světě. V březnu 2019 spatřila světlo světa jeho sólová deska Crazy All by Myself, s níž je momentálně na turné. Společně s bubeníkem Adamem Hagermanem a sošným baskytaristou Cliffem Moorem předvedli i v olomouckém Bounty Rock Café parádní koncert, ze kterého přinášíme fotoreport.