High Five se představí po boku Jason Helicopta a Anniversary in June

V pražské Malostranské besedě vystoupí trio kapel. Přítomným se představí High Five, Anniversary in June a rakouské uskupení Jason Helicopta. Koncert, během kterého se na pódiu vystřídá slušná řádka hudebníků, proběhne 9. února.

High Five se předvedou v Malostranské besedě High Five se předvedou v Malostranské besedě Zdroj: archiv interpreta

Tři kapely vystoupí na koncertu v Malostranské besedě 9. února pod záštitou módní značky Macbeth, která je inspirovaná hudební scénou. High Five a Jason Helicopta se hudebně setkali již na kompilaci D.I.O. Summer 2012.

High Five je pražská kapela složená z pěti členů. Na svém kontě mají už jedno EP Dear Anna, které vyšlo v roce 2011. Loni High Five přišli se singlem Against the Wall, který se rovněž objevil na již zmíněné kompilaci. V současné době pracují na vydání dalšího EP, jak říká kytarista Ladislav Bělina: „Zatím je vše ve stádiu příprav. Posíláme si nápady, skládáme nové věci a pracujeme na koncertech na jaro a léto."

Anniversary in June si říká seskupení z pražské Michle. Hudba, kterou čtveřice hraje, je založená na nostalgii kytarové vlny první poloviny devadesátých let. Kapela vznikla v roce 2011 a před publikum se dostala poprvé v listopadu minulého roku. Nedávno představila svůj singl Hannah a rovnou ho vypustila do éteru rádia.

 

 

Na únorovém koncertě si zahrají také hosté z Rakouska. Jason Helicopta přispěli na EP kompilaci D.I.O. Summer 2012 singlem Satelites. Dvojice, která tvoří celou kapelu, je zaměřena na hudbu ve stylu elektro, emotronic a popu.

Koncert, na kterém proběhne setkání kapel High Five, Anniversary in June a Jason Helicopta se uskuteční v Malostranské besedě 9. února. Vstupné činí přátelských 100 korun a první tóny se začnou ze sálu ozývat ve 20 hodin.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář