pátek, 25 leden 2013 09:00

High Five se představí po boku Jason Helicopta a Anniversary in June

Napsal(a)
High Five se předvedou v Malostranské besedě High Five se předvedou v Malostranské besedě Zdroj: archiv interpreta

V pražské Malostranské besedě vystoupí trio kapel. Přítomným se představí High Five, Anniversary in June a rakouské uskupení Jason Helicopta. Koncert, během kterého se na pódiu vystřídá slušná řádka hudebníků, proběhne 9. února.

Tři kapely vystoupí na koncertu v Malostranské besedě 9. února pod záštitou módní značky Macbeth, která je inspirovaná hudební scénou. High Five a Jason Helicopta se hudebně setkali již na kompilaci D.I.O. Summer 2012.

High Five je pražská kapela složená z pěti členů. Na svém kontě mají už jedno EP Dear Anna, které vyšlo v roce 2011. Loni High Five přišli se singlem Against the Wall, který se rovněž objevil na již zmíněné kompilaci. V současné době pracují na vydání dalšího EP, jak říká kytarista Ladislav Bělina: „Zatím je vše ve stádiu příprav. Posíláme si nápady, skládáme nové věci a pracujeme na koncertech na jaro a léto."

Anniversary in June si říká seskupení z pražské Michle. Hudba, kterou čtveřice hraje, je založená na nostalgii kytarové vlny první poloviny devadesátých let. Kapela vznikla v roce 2011 a před publikum se dostala poprvé v listopadu minulého roku. Nedávno představila svůj singl Hannah a rovnou ho vypustila do éteru rádia.

 

 

Na únorovém koncertě si zahrají také hosté z Rakouska. Jason Helicopta přispěli na EP kompilaci D.I.O. Summer 2012 singlem Satelites. Dvojice, která tvoří celou kapelu, je zaměřena na hudbu ve stylu elektro, emotronic a popu.

Koncert, na kterém proběhne setkání kapel High Five, Anniversary in June a Jason Helicopta se uskuteční v Malostranské besedě 9. února. Vstupné činí přátelských 100 korun a první tóny se začnou ze sálu ozývat ve 20 hodin.

Přehled

Další články

 • Metronome Prague 2020 oznamuje první zahraniční hvězdu Metronome Prague 2020 oznamuje první zahraniční hvězdu

  Pátý ročník Metronome Prague, největšího pražského festivalu hudby a umění, který bude probíhat 19. a 20. června, může hrdě oznámit jméno první zahraniční kapely. Na pražském Výstavišti zahraje skupina Underworld, která tento týden vydává své desáté studiové album Drift Songs. Show, která bude nové album propagovat, by měla být neopakovatelná a největší, jakou kdy Underworld předvedli.

 • Foto: Kamil Střihavka a Leaders!, Lucerna Music Bar, 18.11.2019 Foto: Kamil Střihavka a Leaders!, Lucerna Music Bar, 18.11.2019

  Pondělní večer patřil v Lucerna Music Baru tradičnímu podzimnímu koncertu Kamila Střihavky a jeho doprovodné kapely Leaders! .

 • Mikulášská s The Tap Tap letos s předstihem Mikulášská s The Tap Tap letos s předstihem

  Tradiční Mikulášská s kapelou The Tap Tap se letos uskuteční již tento týden a na novém místě, než jsem zvyklí.

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };