Lucie 2014: Roční přípravy vyvrcholí pěti velkolepými koncerty

Kapela Lucie je opět pospolu. Rozhádaná čtveřice muzikantů k sobě našla cestu zpět a začala již dnes připravovat velkolepé turné. První koncert odstartuje za rok, tedy 26. května 2014. Detaily kapela sdělila na tiskové konferenci, kterou moderoval Leoš Mareš.

Lucie na tiskové konferenci Lucie na tiskové konferenci Foto: Eva Makovská, musicweb.cz

Pět měst, pět velkých koncertů a nesmrtelné hity kapely Lucie. Skupina se po desetileté pauze opět postaví na pódia a jako první se svědkem jejich comebacku stane košická Steel arena. Následovat budou koncerty v Bratislavě, Ostravě, Brně a Praze.

Robert Kodym, Michal Dvořák, P. B. CH. a David  Koller fungovali od roku 1988 a prodali na milion kusů nosičů, avšak kapela nedokázala ustát rozdílné názory čtyř silných osobností. Pánové byli posledních deset let pod silným tlakem fanoušků i sebe samých a v loňském roce nastal čas znovuvzkříšení. Lucie tak prolomila nešťastné číslo 27 a v den sedmadvacátých narozenin se rozhodla, že znovu vstoupí na pódia. „Ponorka s názvem Lucie klesla a nám šlo o to tu ponorku zrušit a dostat ji z tý vody ven, aby se z ní stala vzducholoď, která s nápisem Lucie ještě dlouho poletí vesmírem,“ nechal se slyšet Robert Kodym.

Prodej všech vstupenek bude spuštěn 29. května 2013 v 9 hodin. Pro Prahu bude zahájen na portálu sazkaticket.cz, Brno a Ostrava jsou zaštítěny sítí Ticketportal, bratislavské a košické vstupenky budou prodávat ticketportal.sk a predpredaj.sk.

Přehled koncertů tour Lucie 2014:

26. 5. 2014 Košice - Steel arena (cena vstupenek: 25 - 39 EUR)

29. 5. 2014 Bratislava - Slovnaft arena (cena vstupenek: 29 - 49 EUR)

1. 6. 2014 Ostrava - ČEZ arena (cena vstupenek: 590 - 990 Kč)

4. 6. 2014 Brno - Kajot arena (cena vstupenek: 590 - 1190 Kč)

10. 6. 2014 Praha - O2 arena (cena vstupenek: 490 - 1290 Kč)

Koncerty budou složeny z největších hitů, které Lucie kdy nahrála, a všechny budou odehrány v nejslavnější sestavě kapely. O přizvání hostů se neuvažuje. Pánové si své koncerty chtějí zkrátka užít sami. Ale aby mohl David Koller zpívat s kytarou, za bicí soupravou se čas do času objeví Adam Koller.

Lucie si s sebou poveze 21 kamionů s technikou a šňůra bude doprovázena velkým, unikátním hydraulickým pódiem. Toto pódium umožní fanouškům dostat se téměř do bezprostředního kontaktu s kapelou. Navíc se mluví o tom, že by pódium levitovalo a během vystoupení se pohybovalo. Každý z diváků by se tak mohl alespoň na okamžik ocitnout v první řadě. Součástí přibližně dvouhodinového koncertu bude také jedna z největších indoorových fireshow, které kdy v České a Slovenské republice byly k vidění.

 

 

Koncerty budou zaznamenány Českou televizí. Ta připravuje také dokument o Lucii, který bude rozdělen do několika pořadů. Diváci tak budou moci zhlédnout archivní záběry i obrazy ze současného dění. Česká televize zároveň vyzývá všechny fanoušky, kteří mají jakýkoli materiál týkající se Lucie, aby jim veškeré fotografie, videa apod. poslali. Materiály se objeví v již zmíněném dokumentárním cyklu. Na televizních obrazovkách nebude samozřejmě chybět ani záznam koncertů z turné Lucie 2014.

Protože práce okolo turné je mnoho, kluci si museli dát pauzu od svých sólových projektů. Běh se dvěma koňmi by byl velmi náročný. Jen Wanastowi Vjecy se nevzdaly letních festivalů. Kluci nenechávají nic náhodě a již začali zkoušet. Před turné si užijí dvě menší generálky. Lucie totiž vystoupí 1. června v pražském SaSaZu na koncertě pro Nadaci Terezy Maxové dětem. Kapela již nadaci pomohla, a to dražbou. Dražily se lístky a kytara, což přineslo více než 820 tisíc korun. Kromě toho si zahrají v Karlových Varech na hudebním festivalu.

O Lucii je možné slyšet také ve stejnojmenném muzikálu, který vyšel z pera Tomáše Belka. Nejedná se o biografický příběh, ale o smyšlené vyprávění, do kterého byly zasazeny legendární skladby Lucie. Pánové prozradili, že v muzikálu se sami nikdy neobjeví.

Energie a zábava sršely z kapely s každým vyřčeným slovem

Tisková konference se neobešla bez mnoha humorných a ironických okamžiků. Na otázku, zda bude kapela na turné hrát své skladby v původních verzích, vtipně zalhal Robert Kodym: „Tím, že jsme pod tlakem našich fanoušků a hlavně Leoše Mareše, jsme udělali úplně jiný, alternativně-jazzový verze. Navíc jsme chtěli být současní, takže jsme nechali naše texty přeložit do cizích jazyků, jako je angličtina. A protože jsme už sami okoukaní, tak místo nás bude na pódiu někdo jinej. I název kapely je okoukanej, a tak jsme ho změnili.“

V závěru tiskové konference si moderátor Leoš Mareš svlékl sako a odhalil své tričko, které si nechal den před konferencí vyrobit. Na tričku byla fotografie kapely Lucie a všichni členové ho na místě podepsali. Tričko se zapaspartuje, přidá se k němu kytara, kterou měla Lucie na jednom ze svých turné, a vše půjde do dražby před startem tour 2014. Celé setkání ukončilo předání platinové desky za prodej bestofky, která byla na pultech obchodů v době nečinnosti kapely.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Foto: Jethro Tull, Státní zámek Sychrov, 16. 6. 2018

  Zámeckou zahradou na Sychrově se v sobotu večer vznášely čarovné tóny Andersonovy flétny. Vystoupila zde totiž v rámci oslav 50 let od svého vzniku legendární britská folkrocková skupina Jethro Tull. Zámek Sychrov spolu se zapadajícím sluncem vytvořil pro tento koncert ideální kulisu. I přes to, že se na koncertě nesměly pořizovat fotografie, pár snímku jsem pro vás přece jen vyfotil.

 • Arcade Fire v Praze: Jedna z nejlepších koncertních kapel vystoupila před poloprázdnou halou

  Skupina Arcade Fire poprvé vystoupila u nás a představila svou téměř dokonalou až extatickou show a vzor muzikantství. Možná by stačilo napsat pár superlativů a recenze by byla hotová, když jedinou vadou koncertu bylo, že se jeho intenzita chvílemi až nedala vydržet.

 • Foto: Michal Pavlíček, Střelecký ostrov, Praha, 14. 6. 2018

  Michal Pavlíček vystoupil v červnový večer pod širým nebem v příjemném prostředí Střeleckého ostrova se svou kapelou ve složení Miloš Meier - bicí, Martin Ivan - basa, Michal Nejtek – klávesy. Představili zde skladby z právě natáčeného sólového alba Michala Pavlíčka Pošli to tam, které vyjde v září u Warner music. Začátek koncertu obstaral smyčcový Pavel Bořkovec Quartet, který v instrumentální podobě předvedl skladby od Rolling Stones, Black Sabbath a Pražského výběru. pak již přišla chvíle pro Michala Pavlíčka a jeho kapelu.

  Sledujte Musicweb na Facebooku:
   

  Výtečná práce se zvukem na kterou jsme u něj již zvyklí a precizní instrumentální výkony ovšem bez samoúčelného exhibování, zato procítění a emoce v každém tónu a akordu. Po skladbách z připravované desky již publikum vřele přivítalo Báru Basikovou kterou pamatujeme po boku Michala Pavlíčka v legendární kapele Stromboli od které zaznělo několik skladeb. Poté se opět připojil Pavel Bořkovec Quartet  kterým kapela zahrála dávnou skladbu Pražského výběru Olda je přítel můj, dále pak kapela zahrála v instrumentální podobě písničku Villa Ada od Stromboli spolu s hostem - houslistou Janem Mráčkem. Dalším hostem byl energický Matěj Ruppert s kterým vypálil Michal Pavlíček a jeho parta dvě písně od Matějovi domovské kapely Monkey Business. Večer završil symbolický duet Michala. Pavlíčka s Bárou Basikovou Veliké Lalulá

 • Foto: Ozzy Osbourne, Letiště Letňany, Praha, 13. 6. 2018

  Ve středu 13.6. vystoupil na pražském letňanském letišti legendární Ozzy Osbourne, který se zde rozloučil s českým publikem. Před samotným Ozzym zahráli hned tři „předskokani“. Jako první se představili španělští heavymetaloví hudebníci Lords of Black. Hned po nich následoval sólový projekt zpěváka z Korn Jonathana Davise. V neposlední řadě vystoupila americká superskupina Hollywood Vampires, která v čele se zpěvákem Alice Cooperem, kytaristou Joe Perrym a Johnny Deppem sklidila zasloužené ovace. Závěr večera již patřil samotnému Ozzymu, který během 90 minut přehrál své největší hity. Podívejte se na fotografie, které byly pořízeny přímo z kotle pod pódiem.

Další podobné články