Vytisknout tuto stránku

Steve Big Man Clayton objede Českou republiku

Česko-slovenský bluesový kytarista Tomáš Bobek Bobrovniczký vyjede na české turné se Stevem "Big Man" Claytonem a kapelou The Wild Bluesmen. Zastaví se v 7 českých městech a ve 2 slovenských.

Steve Big Man Clayton zahraje v České republice a na Slovensku s The Wild Bluesmen. Steve Big Man Clayton zahraje v České republice a na Slovensku s The Wild Bluesmen. Zdroj: pořadatel koncertů/puremusic.cz

Klavírista a zpěvák Steve "Big Man" Clayton se na rodil v Birminghamu, ale už přes 20 let žije v Německu. Tento skladatel se pyšní cenou British Blues Award, kterou si odnesl již třikrát. Doprovodnou kapelu The Wild Bluesmen tvoří německý kytarista a hráč na foukací harmoniku Peter Schneider. Tento hudebník opustil své rodné město - Mnichov - v pouhých 18 letech a vydal se studovat hudbu do Brazílie. Svého času hrával v New Yorku a San Diegu, kde se stal členem slavné formace Ike Turner Band. V roce 1997 se vrátil do Mnichova a založil zde kapelu The Stimulators.

Na basu kapelu doprovodí Uli Lehmann taktéž z Německa, který v mladí působil například jako muzikant v Hong Kongu. Poté studoval hru na basu v Mnichově a od té doby je jedním z nejvyhledávaných basistů na tamní hudební scéně.

 

 

Česko-slovenského hudebníka nemusíme českému publiku zdlouhavě představovat, ale přesto... Tomáš Bobrovniczký se narodil na Slovensku a pokračoval ve stopách svého otce tím, že začal bubnovat jazzové a bluesové rytmy. Přestože ho zdejší publikum zná spíše jako kytaristu a zpěváka například z kapely Petra Börnerová Trio, ve které hraje se svou ženou a nyní už často i s jejich malým synkem za bicími, tentokrát za bicí usedne právě on.

Turné Steve "Big Man" Clayton and The Wild Bluesmen:

9. března: Výstavní síň U Kostela, Bílina (duo)

10. března: Městská galerie, Nové Strašecí (duo)

11. března: Cavern club, Kadaň

12. března: Festival Jazzinec, Trutnov

13. března: Hostinec U Čierného Psa, Komárno (Sk)

14. března: Living Blues Festival, Bratislava (Sk)

15. března: Scéna za Oponou, Valašské Meziříčí

16. března: Besední Dům, Vyškov

17. března: Jazz Dock, Praha

Napsal(a):
1 komentář

Nejnovější od Redakce musicweb.cz

1 komentář