Steve Big Man Clayton objede Českou republiku

Česko-slovenský bluesový kytarista Tomáš Bobek Bobrovniczký vyjede na české turné se Stevem "Big Man" Claytonem a kapelou The Wild Bluesmen. Zastaví se v 7 českých městech a ve 2 slovenských.

Steve Big Man Clayton zahraje v České republice a na Slovensku s The Wild Bluesmen. Steve Big Man Clayton zahraje v České republice a na Slovensku s The Wild Bluesmen. Zdroj: pořadatel koncertů/puremusic.cz

Klavírista a zpěvák Steve "Big Man" Clayton se na rodil v Birminghamu, ale už přes 20 let žije v Německu. Tento skladatel se pyšní cenou British Blues Award, kterou si odnesl již třikrát. Doprovodnou kapelu The Wild Bluesmen tvoří německý kytarista a hráč na foukací harmoniku Peter Schneider. Tento hudebník opustil své rodné město - Mnichov - v pouhých 18 letech a vydal se studovat hudbu do Brazílie. Svého času hrával v New Yorku a San Diegu, kde se stal členem slavné formace Ike Turner Band. V roce 1997 se vrátil do Mnichova a založil zde kapelu The Stimulators.

Na basu kapelu doprovodí Uli Lehmann taktéž z Německa, který v mladí působil například jako muzikant v Hong Kongu. Poté studoval hru na basu v Mnichově a od té doby je jedním z nejvyhledávaných basistů na tamní hudební scéně.

 

 

Česko-slovenského hudebníka nemusíme českému publiku zdlouhavě představovat, ale přesto... Tomáš Bobrovniczký se narodil na Slovensku a pokračoval ve stopách svého otce tím, že začal bubnovat jazzové a bluesové rytmy. Přestože ho zdejší publikum zná spíše jako kytaristu a zpěváka například z kapely Petra Börnerová Trio, ve které hraje se svou ženou a nyní už často i s jejich malým synkem za bicími, tentokrát za bicí usedne právě on.

Turné Steve "Big Man" Clayton and The Wild Bluesmen:

9. března: Výstavní síň U Kostela, Bílina (duo)

10. března: Městská galerie, Nové Strašecí (duo)

11. března: Cavern club, Kadaň

12. března: Festival Jazzinec, Trutnov

13. března: Hostinec U Čierného Psa, Komárno (Sk)

14. března: Living Blues Festival, Bratislava (Sk)

15. března: Scéna za Oponou, Valašské Meziříčí

16. března: Besední Dům, Vyškov

17. března: Jazz Dock, Praha

Napsal(a):

1 komentář

  • Odkaz Komentáře Jana Hanusová úterý, 10 březen 2020 10:30 napsal(a) Jana Hanusová

    Naprosto úžasný, boží koncert, skvělá atmosféra. Patříme k těm šťastným, kteří se včerejšího večera zúčastnili prvního koncertu v Bílině. Nadšení bylo dokonce tak veliké, že jsem zapátrala, kde jinde se dá ještě koncert navštívit, kdykoliv bych šla opět. Zřejmě se ale nepoštěstí, alespoň momentálně, neboť kulturní akce jsou od dnešního dne zrušeny. Nevadí, tak zase někdy příště. Vřele doporučuji.

Zanechat komentář