Písničkář Milan Urza navazuje na tradici českého folku

Milan Urza, frontman známé alternativní skupiny První Hoře, básník a potměšilý bard, vydává debutové sólové album Málem bych zapomněl...

Milan Urza Milan Urza Zdroj: archiv hudebníka

Milan Urza je pro tuzemské alternativněji naladěné posluchače spojen především se skupinou První hoře, se kterou natočil v roce 2008 přelomovou desku Lamento ověnčenou cenami Anděl (Album roku v kategorii Hard & Heavy) a Břitva (Album roku a Album desetiletí). S aktuálně vydanou sólovou deskou se představuje jako folkový písničkář, rozkročený mezi intimní melancholií a říznějšími polohami na pomezí dřevního country.

Poetické české texty jsou nezvykle osobní výpovědí o nelehké životní situaci a cestě, která z ní vedla ven. Milan Urza svým debutovým počinem navazuje na to nejlepší z tradice českého folku a country. O tom svědčí i to, že deska vyšla u labelu Galén, dvorního vydavatelství Vlasty Třešňáka, Vladimíra Merty nebo Jablkoně.

 

 

 K písni Kdybys měl na vybranou, volně inspirované myšlenkou Hermanna Hesseho, vznikl i první videoklip, natočený v ruině barokní kaple uprostřed krajiny na Klatovsku. Album Málem bych zapomněl… bude pokřtěno 28. února v pražském Klubu Letka. Jako speciální host vystoupí Robert Nebřenský (Vltava), a to unikátně se svým sólovým programem.

Napsal(a):

Zanechat komentář