Vytisknout tuto stránku
neděle, 17 květen 2015 11:00

Tenacious D pracují na novém albu

Napsal(a)
Satyrická skupina Tenacious D odkrývá své plány na natočení nového alba Satyrická skupina Tenacious D odkrývá své plány na natočení nového alba Zdroj: Tenaciousd.com

Komické rockové duo Tenacious D po únorové výhře Grammy neusnulo na vavřínech a začíná pracovat na novém albu. 

To, že Tenacious D vyhrálo Grammy za nejlepší metalové vystoupení roku a se svou parodickou cover verzí písně Ronnieho Jamese Dia The Last in Line předběhlo Anthrax, Mastodon, Motorhead a Slipknot, překvapilo mnohé. Většina metalových fanoušků kroutila hlavami, ale co čekat od poroty Grammy, která mimo jiné dala v kategorii Metal v roce 1989 přednost Jethro Tull před Metallicou a jejich ...And Justice For All. A to je jen špička ledovce jejích přešlapů. Pochybná kvalifikace poroty Grammy však nic nemění na tom, že Jack Black a Kyle Gass nás baví již pěknou řádku let a zvýšenou pozornost médií si rozhodně zaslouží.

V řadě rozhovorů, která po zisku zlatého gramofonu následovala, padla i zmínka o chystaném albu Tenacious D. Ta přišla z úst Kyle Gasse v reakci na dotaz, jak by si vybral mezi Tenacious D a svým vlastním projektem. „Ne, to neudělám. Snažíte se mě natlačit do extrémů, abych vám řekl něco kontroverzního. Ale já vám na to neskočím, na to jsem v téhle branži už dost dlouho," reagoval na otázku. 

„Ale pokud chcete svého sólokapra, tak vám můžu říct, že další dítě Tenacious D už je na cestě. Spousta velkých kapel pojmenovala své čtvrté album jednoduše „4". Mluvím o takových ikonách jako Led Zeppelin, Toto, Fantastická Čtyřka. Počkat, to jsem vedle... Journey? Nejsem si jistý. Ale jisté je, že další album Tenacious D se rozhodně nebude jmenovat Tenacious D 4. Tak prosím, tady to máte." O pokračovateli alba Rise of the Phoenix z roku 2012 jsme se tedy moc nedozvěděli, ale důležité je, že se můžeme v dohledné době těšit na další dávku humorného hard rocku z dílny této kontroverzní dvojice. 

Další články

 • Guns N' Roses se v červnu vrátí do Letňan Guns N' Roses se v červnu vrátí do Letňan

  Letňanské letiště příští léto zažije velký návrat jedné z největších kapel rockové historie. Guns N' Roses před třiceti lety svým debutem Appetite for Destruction přepsali pravidla rockové hudby. A nyní se v plné síle vrací.

 • Půl století Aerosmith oslaví i v Praze Půl století Aerosmith oslaví i v Praze

  Aerosmith patří mezi nejzásadnější pojmy rockové historie. Na kontě mají tuny hitů, 150 milionů prodaných alb, ale i potíže se zakázanými substancemi, které je nejednou málem zahubily. Ze všech patálií se ale nakonec dokázali vyškrábat a tak to už dotáhli až na konec páté desetiletky. A v rámci oslav tohoto úctyhodného jubilea se po deseti letech vrátí i do pražské O2 areny.

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici

  Američtí Korn se po třech letech vrátí do České republiky. 30. května 2020 v pražské Tipsport Areně představí své poslední album The Nothing. Jako předkapela vystoupí francouzská deathmetalová skupina Gojira.