neděle, 17 květen 2015 11:00

Tenacious D pracují na novém albu

Napsal(a)
Satyrická skupina Tenacious D odkrývá své plány na natočení nového alba Satyrická skupina Tenacious D odkrývá své plány na natočení nového alba Zdroj: Tenaciousd.com

Komické rockové duo Tenacious D po únorové výhře Grammy neusnulo na vavřínech a začíná pracovat na novém albu. 

To, že Tenacious D vyhrálo Grammy za nejlepší metalové vystoupení roku a se svou parodickou cover verzí písně Ronnieho Jamese Dia The Last in Line předběhlo Anthrax, Mastodon, Motorhead a Slipknot, překvapilo mnohé. Většina metalových fanoušků kroutila hlavami, ale co čekat od poroty Grammy, která mimo jiné dala v kategorii Metal v roce 1989 přednost Jethro Tull před Metallicou a jejich ...And Justice For All. A to je jen špička ledovce jejích přešlapů. Pochybná kvalifikace poroty Grammy však nic nemění na tom, že Jack Black a Kyle Gass nás baví již pěknou řádku let a zvýšenou pozornost médií si rozhodně zaslouží.

V řadě rozhovorů, která po zisku zlatého gramofonu následovala, padla i zmínka o chystaném albu Tenacious D. Ta přišla z úst Kyle Gasse v reakci na dotaz, jak by si vybral mezi Tenacious D a svým vlastním projektem. „Ne, to neudělám. Snažíte se mě natlačit do extrémů, abych vám řekl něco kontroverzního. Ale já vám na to neskočím, na to jsem v téhle branži už dost dlouho," reagoval na otázku. 

„Ale pokud chcete svého sólokapra, tak vám můžu říct, že další dítě Tenacious D už je na cestě. Spousta velkých kapel pojmenovala své čtvrté album jednoduše „4". Mluvím o takových ikonách jako Led Zeppelin, Toto, Fantastická Čtyřka. Počkat, to jsem vedle... Journey? Nejsem si jistý. Ale jisté je, že další album Tenacious D se rozhodně nebude jmenovat Tenacious D 4. Tak prosím, tady to máte." O pokračovateli alba Rise of the Phoenix z roku 2012 jsme se tedy moc nedozvěděli, ale důležité je, že se můžeme v dohledné době těšit na další dávku humorného hard rocku z dílny této kontroverzní dvojice. 

Další články

 • Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín

  Ozzy Osbourne se potýká s kupou zdravotních potíží, jež ho nutí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné. Mezi odložené termíny patří i pražský koncert v O2 areně, původně naplánovaný na 29. února. Ozzy společně s dalšími veterány - Judas Priest - vystoupí 13. listopadu příštího roku.

 • Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří

  Projekt Bohemian Metal Rhapsody je duševním dítětem bubeníka Citronu Radima Pařízka a má za sebou poměrně složitou genezi. Jeho prvním oficiálním produktem je DVD se záznamem vystoupení na festivalu Ostrava v plamenech v roce 2018. Zde se poprvé představili v nejnovější sestavě.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.

 • Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion Do Brna dorazí supergroup složená ze členů Guns N' Roses, Mr. Big, Dream Theater nebo Black Country Communion

  Progresivně rocková superskupina Sons Of Apollo, jejímiž členy jsou Mike Portnoy a Derek Sherinian (Dream Theater), Ron „Bumblefoot" Thal (ex-Guns N' Roses), basák Billy Sheehan (Mr. Big, The Winery Dogs) a zpěvák Jeff Scott Soto (Malmsteen, Jorney, Wet, Talisman), bude mít v Brně koncertní premiéru.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };