Radiohead slaví 20 let od vydání OK Computer

Přelomové album OK Computer bylo vydáno již před 20 lety. Písně Karma Police, Paranoid Android, No Surprises nebo Exit Music (For a Film) se staly nestárnoucí klasikou britských ostrovů, stejně jako celé album, které se řadí mezi to nejlepší z art a alternativního rocku.

Radiohead, promo k albu A Moon Shaped Pool Radiohead, promo k albu A Moon Shaped Pool Zdroj: Musicmusingsandsuch.wordpress.com

Řadově třetí deska ukázala Radiohead v nové, experimentální formě, která předpověděla směr, kterým se kapela rozhodla vydat. Texty plné melancholie s epickými aranžemi si podmanily ve 12 kouscích celý svět.

K tomuto výročí vydává kapela reedici s názvem OKNOTOK, na které se fanoušci mimo hezky pojatých boxů a vinylů dočkají i tří dříve nevydaných písní a osmi B-sides, které se předtím objevily na zadních stranách singlů.

Dříve nevydaná píseň I Promise se takto dočkala dokonce i videa. Melancholicky laděné video splývá do celého konceptu původní desky a svou atmosférou připomíná videoklipy vydané v rámci propagace singlů. 

{youtube}0sFvFVkeGVg{/youtube}

Tracklist:

1. Airbag
2. Paranoid Android
3. Subterranean Homesick Alien
4. Exit Music (For a Film)
5. Let Down
6. Karma Police
7. Fitter Happier
8. Electioneering
9. Climbing Up the Walls
10. No Surprises
11. Lucky
12 Tourist 

1. I Promise
2. Man of War
3. Lift
4. Lull
5. Meeting in the Aisle
6 Melatonin
7. A Reminder
8. Polyethylene (Parts 1 & 2)
9. Pearly
10. Palo Alto
11. How I Made Millions

Kapela je aktuálně stále na turné ke své poslední desce A Moon Shaped Pool (2016). Nejblíže ji můžeme vidět na festivalu Open’er u sousedů v Polsku.

Napsal(a):

Zanechat komentář