Vytisknout tuto stránku

Hlas ČeskoSlovenska: Je vybráno. Poslední postupující jsou tady Doporučený

Dnes večer začala poslední vyřazovací část Hlasu ČeskoSlovenska. Přišel někdo opravdu dobrý, nebo jsou všichni stejní?

Po povinném představení koučů a jejich týmů jsme jako první měli možnost slyšet Renátu Čonkovou zpívající Because Of You. Renáta byla celkem dost podobná Martině Balogové, finalistce Česko Hledá SuperStar. Renáta se rozhodla mezi Rytmusem a Darou pro Rytmuse.

Jako dvojka se v poslední nedělní večer na slepo představil David Weingartner, jak sám tvrdil, spíše rocker. Zajímavé, že jako první se otočil Michal David, který rock viděl naposledy z rychlíku projíždějícího kolem Hradce Králové, při festivalu Rock For People ´95. Vybrat si David nemohl, protože Michal David byl prvním a zároveň jediným koučem, který se otočil.

Šestačtyřicetiletá Brigita Čikošová Szelidová zpívala Beautiful od Christiny Aguilery. Jako plus, že ji nikdo neuvidí, uvedla, že jí není dvacet a nemá třicet, kilo. Vtipné to určitě bylo, její vystoupení nebylo rozhodně k smíchu, ale ani k pláči, jako je originál. Daře a Rytmusovi prý vadí, že zpívá starým způsobem. „Jsi paní zpěvačka, kdybych já takhle zpíval,“ řekl Michal David. Ale Brigita nepokračuje.

Lenka Jankovská už jako malá tvrdila, že bude zpěvačkou. Údajně zpívá od roku 2000 a zpívá s Yellow Sisters, kam patří i slečna Vaculíková, která již patří do týmu Pepy Vojtka. Lenka nezpívá vůbec špatně, což ohodnotil jako první Pepa Vojtek, který také hned věděl, o koho jde.

Jak smutné, že členové kapel musí získávat sympatie a slávu v takovýchto soutěžích, že je nezískají přímo na pódiích.

Svá křesla nakonec otočila i Dara, Michal a Rytmus. „Dovedu si tě představit i v rockovějších věcech, proto jsem to zmáčkl,“ uvedl Vojtek, jakožto první z koučů, který se otočil. Jankovská si vybrala jedinou ženu v křeslech koučů, Daru.

Je dobré, že nevídáme a neslýcháme třináctileté děti, že je Hlas věkově neomezený, i proto dostal šanci Martin Máček, zpívající With Or Wihout You, od veleslavných U2. Písnička podle Rytmuse nebyla dobře vybraná a dnes nezbývá, než souhlasit i s Patrikem Vrbovským, jakkoli divné se to čtenářům bude zdát.

Kristína Zakuciová zvolila Joan Osbourne a singl One Of Us. Velmi dlouho trvalo, než se někdo otočil. Prvním byl Vojtek a zůstal jediným. Po přivítání Zakuciové ve svém týmu pokračoval v dnešní vstávací tradici a podal jí ruku, ba co víc, obejmul ji.

Dalším oříškem pro koučovské louskáčky byl Patrik Havelka, který i svou vizáží vypadal na to, že si vybere Pehu a Spomal. Ačkoli Čech zpívající slovensky, otočil se první a poslední - Rytmus, kterého si Patrik vlastně i přál. „Stačily mi emoce a ten cit, těším se na spolupráci,“ řekl Rytmus, který neodolal a podal svému jmenovci ruku.

Honza Vytásek, čtyřiatřicetiletý manekýn, který dokončil desku, na kterou jsou údajně dobré recenze, se snažil rozparádit kouče k otočení. Leč marně, což přítel Jena ohodnotil slovy: „Si děláš prdel, ty vole.“

Další článek, který zapadá do stroje Pepy Vojtka, se jmenuje Barbora Blahová. Empire State of Mind byla její volbou, která jí zajistila účast v dalším kole. „Už jsem starej, už mi vykaj,“ začal Pepa Vojtek. Rytmus se ho snažil překecat vším možným, ale stlačil CHCI TĚ až na poslední chvíli. Bára si vybrala Vojtka. Vojtek měl tím pádem vybráno. Všech 14 součástek týmu zapadlo a uvidíme, jak se s nimi popere.

Rytmus už není jen rapper, hip-hoper, King of Pop, tanečník, ale také Trendsetter

Divokou kartou E2 pro poslední slepý večer byla Ekaterini Sluková. Éčko zpívala jako potopená, bez nosu. I díky tomu se určitě nikdo neotočil. Podle koučů prý zpívala stejně jako originál, což se jim údajně nelíbí, protože hledají někoho nového (zvláštní, po předchozích dílech, kdy brali všechny možné podobné bůhví komu).

Michal Chrenka, další zástupce jména, kterého neuvidíte ani v neoficiální hře na PlayStationech, zpíval Easy, což zpíval i dost easy. A protože Rytmus potřeboval chalana, otočil se jen on. Nic prazvláštního se totiž neudálo.

Kuchař, vlasáč, Vojtěch Drahokoupil, byl jedním z posledních, a začal jako jeden z nejhorších. Puberťačky řvaly, omdlévaly, ale koučové pohodlně otočili svá křesla až po písni, tudíž nic.

Simona Fehérová přišla možná i se zástupem breberek ve svých dredech na pódium s písní Mercy, od Duffy. Jakkoli vizáží vypadá prapodivně, pěvecky není vůbec k zahození. Michal David se také otočil hned po prvních dvou slovech. Následovala Dara, v půlce pěveckého představení (brzda), a nakonec i téměř před koncem Rytmus (ruční brzda). Že je prolhaná poznali diváci už v počátcích, když řekla, že jde k Rytmovi. A tím Rytmus končí.

Život hudebníka Petera Debnára, jak on sám o sobě říká, je prý momentálně v pauze. In My Place a povzbuzování diváků mu moc nepomohlo, a kdyby ho kouči i viděli, měl by ještě menší šanci. Neotočil se, dle očekávání všech, kromě něj a jeho přátel, nikdo. 

Miloš Novotný byl zástupcem normálního jména, zpívající On My Head, tradiční snowboarďácké hymny od Dana Bárty. Šestnáctiletý klučina nezpíval rozhodně špatně, nezbývá než doufat, že ho Dara, která se jako jediná otočila, naučí i tvářit. Tudíž i Dara je komplet.

O poslední místo v týmu Michala Davida se pokoušela i Alžběta Pažoutová. A získala ho! 

Napsal(a):
Buďte první, kdo napíše komentář!

Nejnovější od Vlastimil Blažek