pátek, 30 srpen 2013 13:52

Smíchov Open Air je závěrem hudební sezóny

Napsal(a)
Staropramen opět otevře své brány při Smíchov Open Air Staropramen opět otevře své brány při Smíchov Open Air Foto: pořadatel festivalu

Jak se v kuloárech šušká, závěr sezóny patří Smíchov Open Air ve Staropramenu v Praze. Vše vypukne již v sobotu 7. září.

Pivovar Staropramen se po více než roce otevře široké veřejnosti. A to díky festivalu Smíchov Open Air, který se koná v areálu pivovaru. Pro všechny milovníky hudby a dobrého piva je to jasný plán pro tento víkend. Staropramen pro ně připravil nejen řadu atraktivních hudebních vystoupení, ale také pestrý doprovodný program.

Během celého léta spojuje Staropramen lidi hudebními zážitky na festivalech. Na závěr sezóny si přichystal unikátní festival s prvotřídními domácími i zahraničními interprety. „Staropramen letos podpořil celou řadu hudebních festivalů. Na konci sezóny jsme chtěli pozvat všechny lidi, kteří mají rádi Staropramen a hudbu, přímo k nám do pivovaru. V duchu myšlenky naší kampaně – Jedno nás spojuje – se na hlavní Staropramen stage budou setkávat dvojice interpretů ve speciálních hudebních aranžmá, která byla připravena speciálně k příležitosti této akce,“ říká Eva Prajsová, manažerka Staropramenu.vizual

Návštěvníci se mohou těšit na jedinečné vystoupení Xindla X s talentovanou slovenskou písničkářkou Mirkou Miškechovou, Vypsaná fixa vystoupí s východočeským uskupením MLASK!, jedna z nejlepších kapel české taneční scény Skyline spojí své síly se synthpopovými Evelynne a kapela Mandrage s nadějnou indie kapelou A Banquet.  Hudební program vyvrcholí vystoupením legendárních spoluzakladatelů tanečního etna Transglobal Underground s autentickou albánskou dechovkou Fanfara Tirana.

Na vedlejší Prague Nouvelle Stage bude nabídnuta ochutnávka mladých talentů z festivalu Show Case Prague Nouvelle plánovaného na listopad. Vystoupí zde například britští Big Sixes či američtí Bosnian Rainbows.

Smíchov Open Air nebude bavit jen hudbou, ale nabídne také další doprovodný program pro všechny návštěvníky, kteří se budou chtít dozvědět více o pivovaru nebo Staropramenu samotném. „Otevřeno bude naše návštěvnické centrum, budou probíhat exkurze pivovarem a zájemci se budou moci dokonce zúčastnit Pivovarské školy pod dohledem našeho sládka,“ říká k programu v pivovaru Prajsová.

Na festivalu konaném na hlavním dvoře pivovaru si na své přijdou samozřejmě i milovníci piva. Připraveno pro ně bude široké portfolio Staropramenu za jednotnou cenu 20 Kč. A to včetně piv čepovaných přímo z pivních tanků.

Festival Smíchov Open Air začne v sobotu 7. září ve 13 hodin a skončí ve 22 hodin. Vstupné v předprodeji činí 200 Kč, na místě v den konání 250 Kč. Vstupenky lze již dnes zakoupit na www.ticketsforpeople.cz. Další informace o akci se lze dozvědět na www.staropramen.cz nebo facebook profilu Staropramenu.

Další články

 • Xindl X představuje vánoční videoklip a chystá se do O2 areny Xindl X představuje vánoční videoklip a chystá se do O2 areny

  Ve čtvrtek 28. listopadu nadělil Xindl X sobě i svým fanouškům vyprodaný narozeninový koncert v pražském Foru Karlín. V závěru narozeninové oslavy převzal od zástupců vydavatelství Universal Music Platinové desku za album Sexy Exity a oznámil termín další velké samostatné koncertní show. Zpěvák zazpíval novou píseň a odtajnil i plány na rok 2021.

 • Foto: Léto fest, BVV, Brno, 16. 8. 2019 Foto: Léto fest, BVV, Brno, 16. 8. 2019

  Na fotogalerii z brněnské zastávky festivalu Léto fest se můžete podívat zde. Vystoupily kapely Mnága a žďorp, Mig 21, Mandrage nebo Monkey Business.

 • Festival LétoFest míří do Brna Festival LétoFest míří do Brna

  LétoFest to je tour osmi letních festivalů, které zasáhnou celou Českou republiku a nabídnou bohatý hudební i doprovodný program.

 • Mikulášská s The Tap Tap se blíží Mikulášská s The Tap Tap se blíží

  Zhruba tři týdny nás dělí od tradiční Mikulášské s The Tap Tap, která bude pokračovat letos již sedmým ročníkem. První ročníky jsme měli možnost navštívit ve vyprodeané Státní opeře, díky jejím opravám se však už potřetí přesuneme do
  prostorného Fora Karlín. Předvánočnímu kouzlu tohoto koncertu však rozhodně neubírá, ba naopak se této akce může zúčastnit větší počet diváků a hlavně dětí.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };