14.03.2014 9:40

Druhý soutěžní večer University Band Contest Ostrava překvapil úrovní kapel

Forty Lies Forty Lies Zdroj: Jakub Kotzot

Druhý soutěžní večer ostravské University Band Contest proběhl klasicky ve středu, a to 12. března v klubu Barrák. Opět vystoupily tři studentské kapely, které šly na plac v pořadí Forty Lies, Utoma Doma a Alter Ego. Přestože nebylo žánrové spektrum natolik široké jako první soutěžní večer, bylo jisté, že úroveň kapel je opět velmi vysoká. 

Stejně jako v prvním soutěžním večeru, byla i tentokrát pomyslná laťka nastavena vysoko hned na začátku. Vzhledem k vystoupení Forty Lies totiž bylo předem jisté, že kapely po nich to nebudou mít vůbec jednoduché. Přestože porota vytkla hráčům z této kapely slabou show nebo málo energie v hlase zpěváka Andyho, co se nápaditosti a živosti týče, Forty Lies už tento večer nepředčila ani jedna další kapela.

Přečtěte si také report ze zahájení University Band Contest

Forty Lies nejsou mimochodem na ostravské scéně žádnými nováčky. Jejich sestava se sice do současné finální podoby formovala dlouho, avšak sami členové tvrdí, že i tak délku trvání této sestavy považují za úspěch. Přestože se museli tento večer spokojit pouze s druhým místem, k účasti v soutěži se staví kladně a verdikt poroty berou jako zajímavý poznatek do budoucího (hudebního) života.

Sledujte rock na Facebooku:
 

Jako druzí nastoupili potěšit svými melodiemi Utoma Doma. Řízný punk-rock z Rychvaldu svými výraznými texty rozproudil opět trochu jinak hudebně laděné publikum a bylo vidět, že kapela je skvěle sehraná. Za silnou stránku bych považovala i opět velmi dobré nazvučení a přívětivou atmosféru, kterou dokázala kapela v průběhu svého vystoupení vytvořit.

 

Utoma Doma

Třetí a zároveň poslední soutěžní kapelou tohoto večera byli vítězní Alter Ego. Práce a komunikace s publikem byla v tomto případě na jedničku a to, že kapela na této soutěži hrála svůj vůbec první koncert, skutečně netipoval nikdo. Sehranost byla totiž natolik precizní, že snad nikdo po vyhlášení vítěze, kterým se Alter Ego stali, tohoto vítězství nelitoval, i když měl jiného favorita. Na kapele bylo znát, že má z vítězství opravdu upřímnou radost, která byla navíc i zasloužená.

Alter Ego

Nyní se blížíme ke konci prvního kola University Band Contest a před námi je poslední soutěžní večer. Ve středu 19. března se můžeme těšit opět na něco jiného, a to v podání Behind Our Walls, Artificial Life a Cocaine Party. Věřme tomu, že nás čeká ještě mnoho zajímavých hudebních zážitků, které budou pro postupující takřka osudové.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.