23.03.2014 11:40

Vypsaná Fixa byla v Karviné nadšena skvělým publikem Doporučeno

Vypsaná Fixa Vypsaná Fixa Zdroj: Libor Pawlas

V sobotu 22. března 2014 se v karvinském klubu Harlekýn konal koncert pardubické kapely Vypsaná Fixa, která je natolik notoricky známá, že vždy přiláká spoustu skalních i neskalních fanoušků. Přinášíme vám slibovaný report z koncertu, jenž rozhodně stál za to.

Prostory klubu se začaly plnit již od šesti hodin, kdy ještě zvučila předkapela Vypsané Fixy – karvinští Ajdontker, kteří svým výkonem později skutečně dokázali překvapit tím, jak se za několik let své existence vypracovali. Přestože mnoho lidí předpokládalo, že většina návštěvníků dorazí až na hlavní kapelu večera, účast na vystoupení Ajdontker byla hojná a již v tuto dobu začala být v klubu skvělá atmosféra.

Čtěte také: Rozhovor s Evženem Hofmannem: Dobrá písnička je základ

Vypsaná Fixa, Zdroj: Libor PawlasVypsaná Fixa se sice dostala ke slovu s menším zpožděním, které je na podobných akcích téměř rutinou, avšak show, jež kapela předvedla, byla dokonalou kompenzací pro všechny netrpělivé čekající. Jako vždy jedna z nejznámějších českých kapel nezklamala a potvrdila tak své oprávněné místo na výsluní naší scény. Skladby z nového alba Krásný smutný den proložila kapela svými největšími hity, jejichž texty zpíval snad celý sál.

Energii, jež byla znatelná z rychlých skladeb, střídala melancholická nálada například skladby Papírová hyena, u které by při ještě delším podání nezůstalo snad ani jedno oko suché. Ano, Vypsaná Fixa kolem sebe šíří zvláštní fluidum, což neovládá každá kapela, a to je jejich velké plus. Na konci byli členové Vypsané Fixy dvakrát vyvoláni zpět na podium, aby zahráli ještě několik přídavků.

Mezi kladné stránky koncertu rozhodně patří skvělé nazvučení, přičemž je nutno podotknout, že prostory klubu Harlekýn mají velmi dobrou akustiku, která jen dopomohla tomuto dojmu. Další pomyslný bod patří atmosféře, jež je u Vypsané Fixy sice samozřejmostí, ale pohled na běsnící fanoušky schopné téměř čehokoliv, vždy zahřeje u srdce a dodá pocit, že příznivci dobré a kvalitní hudby ještě přece jen nevymřeli. Za menší zápor můžeme považovat již výše zmíněné zpoždění, které je sice pochopitelné, ale vzhledem k účasti spousty mladých fanoušků, by bylo vhodnější koncert organizovat tak, aby nebylo nutné přílišné posouvání dalších vystupujících.

Vypsaná fixa, Zdroj: Libor Pawlas

Celkový dojem z koncertu zůstává však mimořádně pozitivní, pro nově otevřený klub byla tato akce zdařilá a všichni byli překvapeni jak velkou účastí, tak i kladnou zpětnou vazbou kapely, která si nemohla karvinské energické publikum vynachválit. Doufejme, že Vypsaná Fixa nezahrála v Karviné naposledy a zanedlouho tady třeba předvede své další album.

 

 

Brzy čekejte také rozhovor s Vypsanou Fixou, který nám poskytla právě během tohoto koncertu. 

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.