pátek, 13 červen 2014 18:30

Alestorm se v novém videoklipu propili k jádru své existence Doporučený

Napsal(a)
Aktuální promo (nebo možná spíše momentka ze zákulisí) Aktuální promo (nebo možná spíše momentka ze zákulisí) Zdroj: Alestorm.net

Skotští piráti Alestorm opět nezklamali! Svůj poslední klip k albu Sunset on the Golden Age, které vyjde 1.srpna, nazvali velmi minimalisticky jednoslovným názvem "Drink". Stejnojmenné video doslova prošpikovali vtípky a nezapomněli ani na klíčové elementy své image - nemyté piráty, ženy a moře alkoholu.

Neurvalá banda, která o sobě tvrdí, že hraje slaninou poháněný metal, vylézá z podpalubí a chystá se opět na prkna s novým materiálem. Nové album, Sunset on the Golden Age, je za dveřmi, vyjde prvního srpna. Během léta kapela obepluje několik festivalů a na podzim vyrazí na epický tah Evropou se svými kumpány z Brainstorm a Troldhaugen. V Čechách se ukáží pouze v srpnu na festivalu Made of Metal.

Jen těžko lze uvěřit, že už mají na kontě čtvrté album a stále jim nedochází nápady na ztřeštěnosti. Hudba už od Captain Morgan's Revenge staví na patentovaném zvuku a nezdá se, že by to někomu vadilo. Hlavně, že se neberou příliš vážně, naživo dělají show a pokaždé si pro fanoušky připraví něco nového.  

Čtěte také: Alestorm: Aprílový žert se vymkl kontrole 

Kdo se domníval, že klip k minulé desce Back Through Time je absolutní špičkou jejich pirátského výrazu, má teď s čím srovnávat. Nové video, které ve zkratce pojednává o tom, že k vám přijede banda pirátů a vypije vám všechno pivo, totiž obsahuje naprosto všechno; sólo na banjo, mandolínu i ukulele, nemytá těla neurvalých pirátů, dívky ve viktoriánských šatech, párty a spoustu, ale opravdu spoustu alkoholu. Nikoho už zřejmě nepřekvapí, že klávesák Eliot Vernon se oblékl, jako by patřil do Turisas, pravděpodobně jako připomínka nepovedeného aprílového žertu z roku 2012.  

 

 

Pokud hlouběji zabřednete do textu, naleznete spoustu referencí na předchozí skladby Alestorm. Po hudební stránce je "Drink" chytlavou nářezovkou se stopáží necelé čtyři minuty, dá se proto očekávat, že se bude kapela snažit protlačit ji do rádií. Píseň obsahuje snad všechna hudební klišé jako sloku doprovázenou pouze bubny a lehkými podkresy, mocný a jednoduše zapamatovatelný refrén nebo forestpunkové sólo pro housle  Oduševnělé interludium, ve kterém se sborově opakuje "drink, drink", pak pamatuje na podnapilé a/nebo nepříliš duchaplné metalisty, kteří nejsou schopni zapamatovat si byť dva stupidní verše - úspěch v kotli jednoznačně zaručen.

Přečtěte si také rozhovor s Lenkou Grauovou: Made of Metal není o kvantitě 

Jako ochutnávka nové placky videoklip posloužil velmi dobře. Jednoznačně ukázal, že kapela se drží svého, nemá v úmyslu podstatně měnit image nebo přehnaně experimentovat, ale stále má ještě dost munice v dělech, která chrlí nápady. Uvidíme, jak bude vypadat zbylých devět tracků, a jak se pak pirátská banda z ostrovů za kanálem předvede v Hodoníně na Made of Metal

Alestorm: Sunset on the Golden Age

Alestorm - Sunset on the Golden Age

Datum vydání: 1.srpna 2014
Vydavatel: Napalm Records
Seznam skladeb: 

1. Walk the Plank
2. Drink
3. Magnetic North
4. 1741 (The Battle of Cartagena)
5. Mead From Hell
6. Surf Squid Warfare
7. Quest for Ships
8. Wooden Leg!
9. Hangover
10. Sunset on the Golden Age

Další články

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně

  Black Friday je tu! Nakupte audio supervýhodně. Očekávaný čas akcí a slev je tady. Pokud hledáte nová sluchátka nebo reproduktory, nastává ideální doba ke koupi. Vybíráme pro vás momentálně ty nejzajímavější kousky od Mobil Pohotovosti. Z čeho můžete vybírat?

 • Iron Maiden v červenci zahrají v Praze Iron Maiden v červenci zahrají v Praze

  Britští heavymetaloví velikáni Iron Maiden se znovu vrátí do Prahy. V červenci příštího roku vystoupí na stadionu Sinobo ve Vršovicích. Jako předskokany s sebou přivezou skupiny Airbourne a Lord of the Lost.

 • Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny

  Jedna z největších rockových kapel historie se vydala na své (další) rozlučkové turné a v jeho rámci ji cesta podruhé zavede i do Prahy. Zatímco letošní vystoupení se odehrálo v Edenu, 1. července příštího roku se představí v O2 areně.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };