Aneta Langerová v Jazz Docku pokřtila nové koncertní album

V prosinci loňského roku odehrála Aneta Langerová speciální akustický koncert v pražském Bio Oko za doprovodu smyčcového tria. Z tohoto koncertu, který odstartoval turné Pár míst, vznikl jak zvukový, tak i video záznam. Ve čtvrtek 24. května proběhl v klubu Jazz Dock křest stejnojmenného DVD a CD.

Aneta Langerová Aneta Langerová Zdroj: langerovaaneta.cz

Album Pár míst obsahuje koncertní DVD a CD, které zachycují koncert v pražském Bio Oko. Na tomto koncertě, stejně jako na celém turné, doprovodili Anetu Langerovou Jakub Zitko (klavír, kytara, zpěv), Veronika Vališová (housle, zpěv), Vladan Malinjak (viola, zpěv) a Dorota Barová (violoncello, zpěv). Ve stejné sestavě odehráli také několik skladeb na křtu alba v pražském klubu Jazz Dock. V příjemné atmosféře klubu takřka na hladině Vltavy byla kmotrou alba Pár míst Marta Kubišová.

„Na Pár míst jsem vybírala skladby, které jsou mi nejbližší. Jedná se o písně, které normálně s kapelou třeba na festivalech moc nehrajeme. Na festivaly se lidi přijdou pobavit, zadovádět si a takovéhle písně, jemnější, osobnější, by tam trošku zanikly. Proto jsem je dala na tohle DVD, do těchto aranží, ve kterých podle mě více vyzní,“ okomentovala Aneta Langerová svou volbu skladeb na koncertní turné a DVD Pár míst.

 

 

Turné Pár míst bylo původně naplánováno na osm koncertních zastávek, v současné době už ale mají Aneta a její ansámbl více než dvacet koncertů. Do září tohoto roku odehraje Aneta Langerová v rámci turné Pár míst ještě dalších sedm koncertů. Aneta na křtu prozradila, že na příští rok plánuje spolupráci s kmotrou jejího nového DVD, Martou Kubišovou.

Termíny koncertů turné Pár míst:

19. 6. Kunětická Hora, Letní scéna VČD na vyhlídce hradu

10. 8. Praha, Letní scéna Vyšehrad

11. 8. Popovice u Uherského Hradiště, Amfík Bukovina

12. 8. Zámek Valtice

18. 8. Královské Poříčí, Statek Bernard

21. 9. Jablonné v Podještědí, zámek Lemberk

26. 9. Tábor, Divadlo Oskara Nedbala

Napsal(a):

Zanechat komentář