středa, 16 leden 2013 15:00

Black Sabbath plánují velký comeback

Napsal(a)
Návrat legendy Black Sabbath Návrat legendy Black Sabbath Zdroj: archiv interpreta

Legendární heavymetalová kapela Black Sabbath chystá velký comeback, který bude doprovázen celosvětovým turné. Navíc připravují desku. Vyjde v červnu pod názvem 13.

Originální zakladatelská sestava Black Sabbath Ozzy Osbourne, Tony Iommi a Geezer Butler se dala opět dohromady a připravila pro letošní rok hned několik novinek. Turné, při němž objedou několik světadílů, startuje už v dubnu. Deska 13 má spatřit světlo světa na začátku léta.

Album s prostým názvem 13 se začalo rodit už v srpnu minulého roku v jednom nahrávacím studiu v Los Angeles. Počátkem tohoto roku proběhly už jen kosmetické úpravy. Celý projekt měl pod palcem Grammy ověnčený producent Rick Rubin.

Tři ze zakladatelů Black Sabbath spojili síly a chopili se nástrojů stejně jako v roce 1968, kdy kapela vznikla. Jediná změna proběhla za bicími, za které se odmítl vrátit Bill Wand. Ale protože by to bez bicích nešlo, nahradil ho Brad Wilk z kapely Rage Against The Machine.

 

 

Black Sabbath, kteří za dobu své existence prodali více než sedmdesát miliónů desek, se ve stejné sestavě sešli ve studiu naposledy, když nahrávali desku Never Say Die! v roce 1978. Byla to poslední deska, na níž jako zpěvák vystupoval Ozzy Osbourne.

Kapela rozjíždí turné ve velkém stylu. Už mají naplánovanou šňůru koncertů na Novém Zélandu, v Austrálii a v Japonsku, které proběhnou v dubnu a květnu a jsou už beznadějně vyprodané. Na léto zaletí do Evropy, ale data koncertů ani místa konání zatím nezveřejnili.

Další články

 • Ozzy Osbourne vydá po deseti letech novou desku Ozzy Osbourne vydá po deseti letech novou desku

  Na začátku listopadu se na twitterovém účtu amerického zpěváka a textaře Ozzyho Osbourna objevil status, v němž tento stále aktivní muzikant avizoval nový singl. A druhý den jej skutečně vydal. A to nebylo všechno.

 • Nadupanému lineupu Masters of Rock vévodí Judas Priest Nadupanému lineupu Masters of Rock vévodí Judas Priest

  Asi nejlepší sestavu vystupujících si na příští rok nachystali pořadatelé příštího ročníku vizovického festivalu Masters of Rock. Nejvýraznější akvizicí jsou bezesporu metaloví pionýři Judas Priest, ale tím výčet zajímavých jmen ani zdaleka nekončí.

 • Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín

  Ozzy Osbourne se potýká s kupou zdravotních potíží, jež ho nutí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné. Mezi odložené termíny patří i pražský koncert v O2 areně, původně naplánovaný na 29. února. Ozzy společně s dalšími veterány - Judas Priest - vystoupí 13. listopadu příštího roku.

 • Metallica předvedla v Praze majestátní show Metallica předvedla v Praze majestátní show

  Metallica už dnes netvoří žánry, ani nepřepisuje dějiny hudby. Její jméno je ale stále pojmem, který dokáže na koncert přilákat pestrou paletu návštěvníků všech věkových kategorií. Na letiště v pražských Letňanech jich dorazilo přes sedmdesát tisíc.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };