Dozněl hlas Standy Hranického, zpěváka Citron

Dlouholetý zpěvák kapely Citron Stanislav Hranícký zemřel v neděli 7.4.2013 po dlouhé a těžké nemoci. Plánované turné, na které kapela vyráží už tento týden, tak bude uctěním jeho památky.

Stanislav Hranický Stanislav Hranický Foto: Eva Makovská, Musicweb.cz

Vyjádření členů kapely Citron:

S hlubokým zármutkem v našich srdcích oznamujeme všem fanouškům rockové hudby, že v neděli zemřel po dlouhé těžké nemoci náš nejlepší kamarád a zpěvák Standa Hranický. Se Standou jsme prožili nádherných třicet let a bude nám moc chybět! V našich vzpomínkách však zůstane navždy jako ten největší kamarád s pravým ocelovým srdcem. Stando, nikdy na Tebe nezapomeneme a věříme, že už teď v nebi válíš s Jindrou citroňácký bigbít. Vzpomínejte prosím na Standu s námi jako na legendu českého bigbítu. Děkujeme.
Radim, Vašek, Jarda a Jirka

Standa Hranický začal zpívat již v roce 1968 v ostravské kapele Majestic společně s Marií Rottrovou a později Věrou Špinarovou. Rok poté se velkým hitem se stala píseň Rok s Monikou. V sedmdesátých letech spolupracoval i s dalšími známými muzikanty, jakými jsou Ivo Pavlík, Radim Pařízek, Míla Benýšek či Jiří Krejčí. V legendárním Citronu zpíval téměř třicet let. Z této spolupráce vznikly 3 alba, 1 DVD a 7 singlů.

 

 

Nejznámější desky Plni energie si fanoušci kapely koupili přes půl milionu kusů. Citron se Standou dostál i ocenění v anketě Zlatý slavík - druhé (1986) a třetí (1987) místo, v posledních letech pak stále v první desítce.
Poslední desku s názvem Bigbítový pánbů Citroni vydali v roce 2010.

Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Bruce Dickinson z Iron Maiden přijede do Prahy už v pátek

  Zpěvák britské kapely Iron Maiden, Bruce Dickinson, se znovu chystá do České republiky. Tentokrát ale přijede sólo. V Praze chce totiž představit svou autobiografii What Does This Button Do?. V druhé polovině večera bude Dickinson odpovídat i na dotazy publika.

 • System of a Down po třech letech vystoupí v Praze

  System of a Down sice nové písně neskládají, na svoje fanoušky přesto nezapomínají. V příštím roce se vydají na evropské turné, v rámci kterého zahrají na několika samostatných vystoupení a zavítají na proslulé festivaly.

 • Harlej vydává nový klip a jede na turné s Komunálem

  Skupinu Harlej čekají příští rok oslavy čtvrt století existence. Předtím se chystá do studia, kde se pustí do nahrávání nové řadovky, ze které vypustila první ochutnávku v podobě klipu Nejsem zklamanej. Nejdřív ale vyrazí na společné turné s kapelou Komunál.

 • Vyprodané Roxy vidělo energický koncert Airbourne

  Australská rocková senzace je od vydání svého debutového alba Runnin' Wild v roce 2017 na stálém vzestupu. Na festivalech Airbourne hrají ve stále prestižnějších časech. Do Prahy přijeli představit nové album Boneshaker, které ale vyjde až 25. října.

Další podobné články