Eric Sardinas se vrací do ČR

Jak jste asi již zaznamenali z této pozvánky, slavný americký bluesrocker Eric Sardinas se po necelých dvou letech vrací do srdce Evropy na sérii koncertů. Při této příležitosti jsem ho požádal o bleskový rozhovor.
Poslední studiovka Boomerang vyšla v roce 2014 Poslední studiovka Boomerang vyšla v roce 2014 Archiv Erica Sardinase
Eric Sardinas je americký blues-rockový kytarista, pocházející z Fort Lauderdale na Floridě. Proslavil se svou hrou na elektrickou resofonickou kytaru a svými živými vystoupeními. Začal hrát už v šesti letech, ovlivněn nahrávkami nejslavnějších představitelů Delta blues – Charlie Pattonem, Big Billem Broonzym, Muddy Watersem a dalšími. Ačkoli původně levák, na kytaru hraje na pravou ruku, což patrně pomohlo vytvořit jeho jedinečný styl.
 
Na počátku devadesátých let se zjevil jako bluesman z dob dávno minulých. Návštěvníci klubů a kritici nešetřili chválou o nováčkovi s virtuozním slide-kytarovým stylem, chraplavým hlasem a blues-rockovými skladbami hnanými jakoby dieselovým motorem.
 
Než se usadil v Los Angeles, putoval po celých Spojených státech. Vystupoval s akustickou kytarou po ulicích, než se na jednom jam sessionu seznámil s baskytaristou Paulem Lorangerem. Společně s bubeníkem hráli v triu téměř 300 koncertů ročně a Sardinas byl uváděn jako jeden z nejčastěji vystupujících umělců v L.A.
 
V roce 1999 vychází jeho debutové album „Treat Me Right“ s hostujícími kytaristy Hubertem Sumlinem (Howlin´ Wolf) a blues-rockovým pionýrem Johnny Winterem. Následovalo světové turné a od té doby se Eric už nezastavil.
 
 
Kdy jsi poprvé zjistil, že chceš být profesionální hudebník?
 
Co se pamatuji, vždycky jsem chtěl dělat muziku. Mám ji v srdci odjakživa.
 
Co bylo prvotním impulzem pro výběr steel kytary?
 
Hudba mě provází celý můj život. Velký vliv na mě měl soul, gospel, rock'n roll a blues. Moje láska ke slideové kytaře vzešla z lásky k soulu. Jde o ten zvuk, je v něm energie spojená s jakousi magií, která má nade mnou moc.
 
Přemýšlel jsi o to, že bys skončil s používáním ohně během vystoupení poté, co se v roce 2000 popálil na ruce? 
 
Vše, co se stane na pódiu, je hodně emocionální. Já nikdy o ničem neříkám nikdy více. 
 
Co tě napadne jako první, když se řekne Česká Republika?
 
Je to nádherná země a pro mě je pokaždé ctí tady hrát. Miluju tu vášeň a sílu energie z lidí, kteří milují muziku tak jako já.
 
Co můžeme od českých vystoupení očekávat?
 
Absolutně cokoliv. Jestli vás zajímá jak hraju blues, přišli jste na správné místo!
Napsal(a):

Zanechat komentář