Helloween představují nový videoklip Doporučený

Dvacátý devátý květen, den kde se na pultech objeví nové album legendárních Helloween My God Given Right, se kvapem blíží a hudebníci si pro nás jako ochutnávku připravili videoklip k titulní skladbě.

Helloween jsou nejvýraznějšími zástupci své generace německého heavy metalu Helloween jsou nejvýraznějšími zástupci své generace německého heavy metalu Zdroj: Archiv skupiny Helloween

Zavedou nás v něm do krajiny ovládané dýňovými panáky, ne nepodobné té z obalu desky. Na svědomí ho má režisér Oliver Sommer. "Zpátky ke kořenům — ale s novými písněmi," tak popisuje novou píseň i album Andi Deris a dodává: "Dnes více než kdy předtím si s námi naši fanoušci chtějí zazpívat a zařádit. A to jde nejlépe při výrazných refrénech a osmdesátkových popěvcích."

Kytarista Michael Weikath vysvětluje: "Rozhodně jsme si nedali za úkol vrátit se za každou cenu do osmdesátých let. K našemu vlastnímu překvapení celá dynamika tohoto pracovního konceptu náhle ožila."

"Je jasné, že se zase najdou rozumbradové, co dojdou k závěru, že neumíme nic jiného, než stále recyklovat minulost místo toho, abychom se přesunuli do 21. století," prohlašuje dále Weikath a dodává: "Takoví kritici nás provází odjakživa a nikdy na nás nějaký dojem neudělali. Náš přístup k heavy metalu byl vždy velmi liberální. Děláme si co chceme, neřídíme se žádnými instrukcemi či poučkami různých všeználků. Nikdy jsme se tím nenechali vyvést z míry a i při skládání písní na My God Given Right jsme vždy důsledně uplatňovali pravidlo 'Všechno je možné'. Protože my opravdu věříme, že naším právem od boha (bez urážky) dělat si co uznáme za vhodné, abych naplnili naši hudební vizi bez jakýchkoliv limitů."


 

Dodejme ještě, že se nejedná o první ukázku z novinky. Dne 24. dubna vyšel singl Battle's Won, obsahující taktéž píseň Lost In America. V ČR se Helloween představí 25. července na libereckém festivalu Benátská noc. 

Helloween v současnosti tvoří:

Michael Weikath – kytara
Markus Grosskopf – basa
Andi Deris – zpěv
Sascha Gerstner – kytara
Daniel Löble – bicí

Napsal(a):

Zanechat komentář