17.12.2023 16:28

Kapela Je na malinách vydala nový singl

Je na malinách Je na malinách Zdroj: management kapely

Po roce a půl pražská pop-rocková kapela Je na malinách vydává nový singl jako předčasný vánoční dárek svým fanouškům.

V nové písni nazvané Pohádková však kapela kriticky hodnotí svět - dnešní doba není pohádková. „Místo činů světu vládnou slova,“ zpívá se v refrénu písničky.
I takto kritickou reflexi dnešního světa však kapela servíruje s nadsázkou a humorem sobě vlastním. Text písně zasazuje do idealizovaného pohádkového prostředí, kde se z dívek stávají půvabné princezny a z chlapců ctnostní rytíři. Jedná o první nahrávku kapely v nové sestavě. Hanka Vítová, která se v kapele ujala kláves, přinesla kapele svěží vítr a doplnila trio v obsazení Míra Šimák – baskytara a hlavní zpěv, Petr Veselý – kytara a Honza Kravka – bicí.

Písnička je společným autorstvím a nechybí v ní chytlavé klávesové vyhrávky, vokální vícehlasy a (samozřejmě!) kytarové sólo. Zvukově, především díky našlapaným kytarám, se kapela posouvá blíže rocku. O produkci a nahrávání se pak opět postaral Dan Friml a jeho legendární studio The Barn. Nový singl vyšel 19. listopadu na streamovacích platformách Spotify, Youtube, Bandzone a dalších.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.