čtvrtek, 01 květen 2014 13:00

Konec tahanic u Queensrÿche

Napsal(a)
V této sestavě už kapelu neuvidíme V této sestavě už kapelu neuvidíme http://www.blabbermouth.net

Progresivní legendy Queensrÿche na sebe v poslední době místo nové muziky upozorňovaly spíše soudním sporem o své jméno. Na jedné straně stál po třiceti letech vykopnutý zpěvák Geoff Tate, na druhé zbytek sestavy.

 

Spory začaly v roce 2012, kdy se cesty Tatea s Queensrÿche, po několika vyhrocených hádkách a údajně i fyzickém napadení,  definitivně rozešly. Kapela přijala na uvolněný post frontmana Todda LaTorreho z Crimson Glory a jala se natáčet nové album. To se ale nezamlouvalo Tateovi, který svůj vyhazov označil za ilegální a na své bývalé spoluhráče podal žalobu. Soud rozhodl, že až do vyřešení sporu mohou název používat obě strany. Tate se bleskově obklopil novými tvářemi a v dubnu 2013 vydal pod značkou Queensrÿche album Frequency Unknown. V červnu téhož roku vychází LaTorreho sestavě album Queensrÿche.

 

Čtěte také: Klepání na nebeskou bránu - Jindra Kvita

 

Zatímco Tateovo album těžce narazilo jak v žebříčcích, tak u kritiky, prodeje konkurence se vyšplhaly výše než předchozí dvě alba s Tatem v sestavě a kritika nad stylovým návratem do časů Empire jásala. Tento fakt určitě pomohl k tomu, že spor nakonec k soudu nedospěl a muzikanti se dokázali dohodnout. Eddie Jackson, Scott Rockenfield a Michael Wilton budou nadále používat název Queensrÿche, zatímco Geoff Tate odjede rozlučkové turné, na němž může odehrát kompletní slavná koncepční alba Operation: Mindrime a Operation: Mindcrime II.

 

 

Geoff Tate dodal: "Myslím, že je důležité, aby lidé chápali, že tato záležitost nedošla k soudu. Kapela ode mě jméno koupila. Já si na oplátku ponechám Operation: Mindcrime. Připomíná to situaci, ve které se ocitli Pink Floyd, kdy si Roger Waters ponechal The Wall. Mindcrime je můj nápad a můj příběh, takže je logické, že mi zůstává. Oni budou pokračovat jako Queensrÿche a já budu pokračovat jako já."

 

Sledujte metal na Facebooku:
 


"Je to znovuzrození kapely Queensrÿche, jaká bývala kdysi," prohlašuje kytarista Michael Wilton, "začínáme to jméno znovu budovat."

 

Další články

 • Půl století Aerosmith oslaví i v Praze Půl století Aerosmith oslaví i v Praze

  Aerosmith patří mezi nejzásadnější pojmy rockové historie. Na kontě mají tuny hitů, 150 milionů prodaných alb, ale i potíže se zakázanými substancemi, které je nejednou málem zahubily. Ze všech patálií se ale nakonec dokázali vyškrábat a tak to už dotáhli až na konec páté desetiletky. A v rámci oslav tohoto úctyhodného jubilea se po deseti letech vrátí i do pražské O2 areny.

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 1000 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

 • Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici Lístky na pražský koncert Korn jsou stále k dispozici

  Američtí Korn se po třech letech vrátí do České republiky. 30. května 2020 v pražské Tipsport Areně představí své poslední album The Nothing. Jako předkapela vystoupí francouzská deathmetalová skupina Gojira.

 • Ozzy Osbourne vydá po deseti letech novou desku Ozzy Osbourne vydá po deseti letech novou desku

  Na začátku listopadu se na twitterovém účtu amerického zpěváka a textaře Ozzyho Osbourna objevil status, v němž tento stále aktivní muzikant avizoval nový singl. A druhý den jej skutečně vydal. A to nebylo všechno.

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };