Kult Led Zeppelin opět ožívá spolu s deskou Physical Graffiti

Jedna z nejvýznamnějších rockových hudebních skupin, Led Zeppelin, se pustila do znovuvydávání svých studiových desek. Aktuálně je na pořadí album Physical Graffiti, jehož nová edice se na pultech obchodů objeví 23. února 2015.

Skupina Led Zeppelin opět ožije díky desce Psychical Graffiti Skupina Led Zeppelin opět ožije díky desce Psychical Graffiti Zdroj: Ledzeppelin.com

Šestá studiovka Zeppelinů bude veřejnosti opět k dispozici přesně na 40. výročí svého prvního vydání. Předešlých pět desek, které se taktéž dočkaly svého oprášení, sklidilo nevídaný úspěch a velmi pozitivní kritiku. Jejich umístění v žebříčku deseti nejlépe prodávaných alb se stalo takřka tradičním a dokonce obdržely ocenění za nejlepší reedici v kategorii klasického rocku.

Na pozadí celého projektu stojí kytarista skupiny Jimmy Page. Především za jeho spolupráce desku provází i nikdy nevydaný materiál související právě s nahráváním Physical Graffiti, které je jediným originálním dvojalbem Led Zeppelin. To bylo dokonce šestnáctkrát platinově ohodnoceno.

Nová verze nahrávky bude dostupná v několika variantách: od prostého dvojalba přes vinylovou desku až po balík zahrnující obě zmíněné a mnoho dalšího k tomu, jako například knihu plnou dosud nepublikovaných fotografií kapely. Základní vydání zahrnuje 15 skladeb na dvou discích, popřípadě 7 bonusových melodií k tomu.

Album je proslulé zejména svou rozmanitostí, jelikož se téměř každá z písní orientuje svým vlastním směrem. Za zmínku stojí exotická Kashmir, poměrně taneční Trampled Under Foot či hardrocková Custard Pie, která celou kompilaci otevírá.

Přestože původní působení Led Zeppelin skončilo v podstatě v roce 1980, skupina nepřestává vyvstávat do povědomí populace. Posledním boomem okolo kapely bylo prestižní vítězství v cenách Grammy, kdy byla začátkem loňského roku skupina vyhodnocená jakožto autor nejlepší rockové desky. Stalo se tomu tak díky osm let starému záznamu koncertu z londýnské O2 Areny, který nese název Celebration Day.

Napsal(a):

Zanechat komentář